Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird i brak możliwości edycji załączników

12 Lis 2010 10:25 2570 5
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam taki problem z thunderbird na jednym z komputerów, a mianowicie gdy w poczcie znajduje się załącznik np. w exelu i próbuje go otworzyć bezpośrednio ze skrzynki, zostaje on otwarty w trybie tylko do odczytu. na innych komputerach jest ok. Mam pytanie czy ktoś z was wie którą opcję przestawic aby było dobrze? nadmienię ze stało się to po ściągnięciu jednej z aktualizacji thunderbird.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wystarczy zapisać ten plik i już można edytować. :D
  • Poziom 10  
    Taką opcję to znam. Ale mi chodzi o możliwość edycji bezpośrednio ze skrzynki jednak. Ale dzięki za podpowiedź i czekam na wiecej podpowiedzi.
  • Poziom 14  
    Zainstaluj subie the bat i bedziesz mogł coś takiego zrobić
  • Poziom 10  
    Ludzie ja was proszę o konkretną odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.
    Nie interesuje mnie alternatywny program czy też zapisywanie plików na dysku.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam,

Nie wiem czy problem jest jeszcze aktualny, ale rozwiązanie znalazłem na jednym z anglojęzycznych forów. Sprawdzone w Thunderbird 3.1. Działa na 100 procent. Otwiera dokument w normalnym trybie, a nie "tylko do odczytu". Poniżej wklejam instrukcję, jest po angielsku, ale bardzo czytelna. Jeśli się nie uda, poproszę o sygnał. Przetłumaczę :)

-------------------------------------------

1. Open from the "Tools" menu the "Options" item.
    2. Go to the "Advanced" pane and select the "General" tab.
    3. Click "Config editor" and confirm the security warning.
    4. Search for "browser.helperApps.deleteTempFileOnExit" and if you find it, double click it and set the value to False.
    4. If you don't find it, right click into the main area, choose "New" > "Boolean", add "browser.helperApps.deleteTempFileOnExit" as name and choose "False" as value.

-------------------------------------------

pozdrawiam
    marco