Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3G nie wstaje po wymianie baterii

Numera NT 12 Lis 2010 10:49 2468 0
    Numera NT
    Poziom 9  
    Witam,

Jako że bateria w moim iPhonie nie trzymała za długo, postanowiłem ją wymienić. Po wymianie na początku iPhone działał, wariował jednak wskaźnik naładowania (najpierw 75%, niedługo potem 48%, później 1% a na końcu 100%). Gdy pokazywał 100% odłączyłem go od ładowarki i po kilku sekundach się wyłączył. Od tego czasu nie daje się włączyć, a po podpięciu do ładowarki wyświetla się obrazek taki jak przy całkowicie padniętej baterii, który zwykle po kilku minutach znika a telefon normalnie się włącza. Tym razem jednak niezależnie jak długo jest pod ładowarką wyświetla to samo. Co najdziwniejsze, po włożeniu starej baterii zachowuje się tak, jakby baterii nie było wcale (tj. nie da się go włączyć a po podpięciu ładowarki przez kilkanaście sekund wyświetla się jabłuszko i nagle wszystko się wyłącza). Jedyna różnica między brakiem baterii a starą baterią jest taka, że słychać cichy dźwięk (dochodzący prawdopodobnie z baterii) o dosyć wysokiej częstotliwości. Podobny dźwięk jest również na nowej baterii. Tutaj pojawia się moje pytanie - co mogłem zepsuć (bo coś zepsułem na pewno) i jak to naprawić? Czy realne jest uszkodzenie płyty głównej? Jeśli tak, jak mogło do niego dojść - zdaje mi się, że byłem dosyć ostrożny...

Nie wiem czy to istotne, ale baterie (zarówno nowa jak i stara - chyba, że nowa jest jakąś sprytną podróbką) są oryginalne, mają te same APN (616-0366), różnią się tylko końcówką VPN (w starej GB-510-354270-0100, w nowej -0200). Obie też dają napięcie (podłączony do nich wentylator zaczyna się kręcić), nie mam jednak woltomierza, nie mogę więc sprawdzić jakie jest ono dokładnie.

Pozdrawiam