Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3 klawiatury - jak i w co podpi望

Fafkens 12 Nov 2010 10:55 1254 4
    Fafkens
    Level 9  
    Witam!
    Jestem posiadaczem pianina privia px 100
    syntezatora korga t3
    i keyboardu korga pa50

I nie mam poj璚ia jak podpi望 pod wzmacniacz/wzmacniacze tj.
    czy pod jeden du篡 ( je郵i tak to jak du篡 i w jaki spos鏏 ?)
    czy 3 ma貫 ( jakie)

Gram z zespo貫m na zabawach ( wesela , studni闚ki , wieczorki itp)
    ale wi捫e przysz這嗆 z graniem wi璚 p騧niej mo瞠 co na wi瘯szych estradach :P

Prosze o pomoc
    User removed account
    User removed account  
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Je瞠li macie wsp鏊ny wzmacniacz do wokalu i innych instrument闚, to najlepiej b璠zie wpi望 si wsp鏊nie z reszt do miksera. Mo瞠 si okaza 瞠 potrzebujesz w tedy ods逝chu, zw豉szcza je瞠li instrumenty nie posiadaj w豉snych g這郾ik闚.

Je瞠li chcesz mie sw鎩, najlepiej b璠zie zaopatrzy si we w豉sny ma造 mikser, maj帷y 3 wej軼ia liniowe, i do tego jedn lub dwie (stereo) aktywne kolumny. B璠ziesz mia mniej noszenia. i mniej rozk豉dania.

Mikserek mo瞠 by co w rodzaju behringer xenyx 802, albo co prostszego - mono. Kolumna? Lubi RCF'a ma dobre brzmienie. Wystarczy ci Art310-A.

Wi瘯szymi estradami si nie przejmuj, je瞠li b璠zie nag豉郾ia firma nag這郾ieniowa, to m闚isz im 瞠 masz 3 wyj軼ia stereo, i potrzebujesz ods逝ch - oni zrobi reszt.
    Fafkens
    Level 9  
    Dzi瘯i

Mam amplimikser ldm 5 wej嗆 typu jack lub kanon , i czincz , moc 100wat , + 2 kolumny po 100 wat ( u篡wali鄉y jako pod mikro na pr鏏ach ale kupujemy mocniejszy sprz皻 )

nie chcia豚ym miesza mikrofon闚 z instrumentami i instrument闚 z instrumentami
    tj.
    akustyk z gitara solowa
    mikrofony na oddzielnej aparaturze
    klawisze oddzielnie
    bas oddzielnie
    perkusji jak narazie nie mam potrzeby nag豉郾ia
    DjMapet
    Level 43  
    Bas, git. solowa i ew akustyczna wiadomo 瞠 powinny lecie ze swoich piec闚, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby klawisze wraz z wokalem sz造 z tego samego zestawu nag豉郾iaj帷ego. 100W LDM (SKM-7?)+dwie 100W kolumny (P-112?), hmm, jako s豉bo widz taki sprz皻 do nag豉郾iania klawiszy, nawet na weselach. Jakie to modele LDM-a?
    Je郵i kupujecie wy窺zej jako軼i sprz皻, to lepszym wyj軼iem b璠zie podpi璚ie klawiszy pod og鏊ny mikser, lub zakup w豉snego ma貫go miksera, do kt鏎ego pod陰czysz klawisze a sygna z niego podasz na g堯wny mikser.
    Osobne nag這郾ienie do ka盥ego klawisza? Tak robi這 si kiedy , w epoce sprz皻u monofonicznego. No chyba 瞠 chodzi這 by o Hammondy i piece z Leslie do nich. :-)

Pozdrawiam.