Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Microsoft Kinect zhackowany, działa z PC i MAC OS X

lukasker 12 Nov 2010 12:08 4813 3
 • Microsoft Kinect zhackowany, działa z PC i MAC OS X Microsoft musi być dumny z swojego najnowszego dzieła Microsoft Kinect, który osiągnął wielki sukces w przedsprzedaży. Z urządzenia są też zadowoleni użytkownicy, gdyż Kinecta jak się okazało bardzo łatwo można zmusić do współpracy z innymi urządzeniami. Kinect jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych od 4 października, a w Polsce od przedwczoraj (10 listopada) za około 600 zł w zestawie z pakietem minigier Kinect Adventures. Za sprawą firmy Adafruit Industries zajmującej się dostarczaniem części elektronicznych i zestawów DIY, która zaoferowała 2000 dolarów nagrody za open source'owy sterownik do Kinecta, jest możliwe uruchomienie urządzenia na komputerach PC. Nagrodę zgarnęła osoba ukrywająca się pod nickiem qdot lub AlexP, która zaledwie trzy dni po premierze urządzenia opublikowała bibliotekę libkinect pozwalająca na działanie w jakimkolwiek systemie operacyjnym. Jako dowód przedstawiamy dwa filmiki zamieszczone na serwisie Youtube.


  Nie minęło dużo czasu i o Kinecta upomnieli się użytkownicy MACów. Za sprawą developera Theo Watson, który przeportował dostępną bibliotekę do systemu Snow Leopard 10.6.3. Projekt jest ciągle nie dopracowany, ale ma być rozwijany, a sam kod można pobrać i przetestować samemu.  Źródło:
  1; 2; 3

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  lukasker
  Translator, editor
  Offline 
  Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker wrote 2900 posts with rating 169, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • #2
  lukasker
  Translator, editor


 • #3
  lukasker
  Translator, editor
  Poniżej kolejny filmik przedstawiający zhackowanego Kinecta działającego pod kontrolą systemu Windows 7. Jego możliwości pokazano na przykładzie przeglądarki internetowej, przeglądarki zdjęć i painta.


 • #4
  lukasker
  Translator, editor