Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki akumulator do Peugeota 106 1,5 D

12 Lis 2010 12:50 3836 4
  • Poziom 22  
    Witam posiadam Peugeota 106 1,5 D 1998 R
    Idzie zima pora wymienić mój 7-letni akumulator Centra na nowy
    Pytanie jaki będzie odpowiedni . Aktualnie posiadam centre 64Ah o prądZie rozruchu 640 A . Kupić taki sam czy może większy ? Czy alternator to uciągnie . Dodam że mam w samochodzie Car audio i instalacja jest obciążona średnio ok 300 W RMS ma to jakiś wpływ na wybór akumulatora ?
    Na wyposażeniu jeszcze jest :
    Radio CB
    Elektryczne szyby
    Centralny zamek połączony z autoalarmem
    Jakie były fabrycznie montowane akumulatory w tych modelach ?
    Przyznam 7 lat ot i tak chyba sporo czytając na forach że wytrzymują ludziom akumulatory 4-5 lat oczywiście dłużej również .
    Patrzyłem ceny i się trochę przeraziłem .
    Centra Futura 64 Ah , 640 A , czyli prąd i pojemność jaką mam aktualnie kosztuje 370 zł ;/
    Są oczywiście tańsze ale chyba będzie warto zainwestować w centre skoro ta wytrzymała 7 lat .
    PO 64 Ah następnym jets 72 Ah taki jak np tu nr . 1304043533
    Lecz obawiam się że ten 72 może być za duży i może być niedoładowany . Trasy dziennie robię krótkie ok 10-15 km . weekend ok 50 km no i dwa razy w miesiącu dojazd do szkoły to jest 2x200 km
    Może trochę się rozpisałem ale chciałem dokładnie opisać moje pytanie aby przyszły akumulator posłużył mi co najmniej tak jak ten :D
  • Poziom 43  
    Witam!
    Katalogowo w tym modelu były akumulatory od 55Ah wzwyż ( http://www.kager.pl/kager/staticDispatcher/ca...1;jsessionid=91CBAA3697DA551284801A05C8A09B50 ), ale jeśli wejdzie większy, to warto.
    O niedoładowanie się nie martw, Twój alternator jest w stanie dać nawet 70A! A akumulator ma tym większą trwałość, im mniejsza część jego pojemności jest wykorzystywana.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    W katalogu centry futury pisze zalecany 64 Ah z prądem 640 A i tak chyba zrobię nie ma co 72 Ah pchać co nie
    ?
  • Poziom 22  
    Kupiłem tak jak pisało w katalogu Centry Akumulator 64Ah o prądzie rozruchowym 640 A.
    Przy mrozach -20 nie było problemu myślę że temat się przyda innym użytkownikom Peugeota 106 z silnikiem 1,5 D
    ZAMYKAM