Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 6930G - wymiana matrycy

flayed 12 Lis 2010 15:43 3301 6
  • #1 12 Lis 2010 15:43
    flayed
    Poziom 8  

Witam, czy ktoś z Was miał kiedyś doczynienia z matrycą w acerze 6930g, kolega prosił mnie o wymianę matrycy, nie zajmuję się tym na codzień, kilka sztuk wymieniłem lecz trafiłem na tego dziada acera 6930. Początkowo szło jak zawsze.
    Kiedy zaczyna się ściągać obudowę matrycy z góry do samego dołu jest OK lecz tuż przy końcu strasznie mocno trzyma i tu następuje pierwszy problem, że jest tak zamocowana że nie potrafię jej ściągnąć, jeżeli ktoś miał doczynienia proszę o informacje, Czy mam to zrobić mocniej czy może trzeba ściągnąć całą obudowę od laptopa aby wydostać z niego matryce?

Czy widoczne na miejscu kółko gdzie są zawiasy trzeba sciagać? Kołko jest zaciśnięte, zauwazyłem że można je ściagnać, lecz czy potrzeba?

Laptop posiada zamykanie na kluczyk, fabrycznie klucz nie został załączony. Czy może trzeba odblokować zamknięcie?

Obrazek skasowałem. Proszę zapoznać się z sposobem wklejania zdjęć. [ogryz]

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Lis 2010 02:12
    Usunięty
  • #3 15 Lis 2010 04:28
    Radysh
    Poziom 27  

Witam.

Kolega męczy się z tym co ja swego czasu, :)

Wykałaczki od/do szaszłyków pomogą z pewnością. Dłubanie`m śrubełkiem porysuje`my obudowę delikatną jak cholera albo inna zaraza. ;)
    "Drzewnianym" patyczkiem odhaczamy zapadki i "power" laptopowy z za pozostała w nim reszta ładnie wychodzi. Teraz reszta to wprawa. ;)
    I nic na siłę!

PS kolega odkręcił zawias?

0
  • #4 15 Lis 2010 18:09
    flayed
    Poziom 8  

tak chodziło mi o te zabezpiczenie z boku.

Dodano po 7 [minuty]:

tak chodziło mi o te zabezpiczenie z boku.
    Radysh prześle Ci zdjęcie na jakim etapie ja jestem, a Ty mi pomożesz;p bo takie pisanie to ciężkie.
    Wykałaczki się znajdą.
    Zobacz także pryw msg, wtedy na pewno mi pomożesz

Który zawias, pokażesz w którym on miejscu? Raczej nie odkręciłem.
    Skończyłem przy sciąganiu głównej obudowy przedniej na samym dole.góra ładnie odeszła boki, nad napisem acer także. Im bliżej tych dolnych obracających sie bocznych zabezpieczeń tym bardziej trzyma;/
    POzdrawiam

0
  • #6 15 Lis 2010 18:27
    flayed
    Poziom 8  

juz sciągam czuje że to bedzie to:)a tak poza tym widzę że kolega prowadzi serwis, można u Was zamowić matryce, LTN160 dokladny model podam jak wróce do pracy chodzi o oczywiscie o model w temacie.

Obejrzałem zobaczyłem, jest to co mi było potrzeba, teraz to już mniej więcej widze jak to wyglada.
    Zdziwiła mnie jego konstrukcja,jestem zadowolony że mogę dzięki Wam nauczyć się czegoś nowego.

0
  • #7 21 Lis 2010 18:23
    flayed
    Poziom 8  

wymieniona:) wszyskim dziekuje za pomoc

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo