Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hot Air Xytronic LF8800 szukam opinii.

nadawca 12 Nov 2010 15:56 2786 7
    nadawca
    Level 28  
    Bardzo mało informacji w internecie jest nt. Xytronica LF8800 , a tym bardziej żadnej opinii o tej stacji. Jest to stacja HOT Air lutujaco- rozlutowujaca o dosyć dużej mocy bo aż 100W / również jako rozlutownica /. Może ktoś używa tej stacji to bardzo proszę o opinię , jej wady i zalety.
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jest to nowa stacja, więc pewnie nikt się nie wypowie.
    Mogę powiedzieć kilka zdań, na temat jej dawnej poprzedniczki 988.
    Zalety:
    - szybko się nagrzewa
    -dobra kompensacja temperatury
    -bardzo duży wybór grotów i atrakcyjna cena
    -dobra konstrukcja rączki lutownicy ( smukła i długa - można podejść do miejsc gdzie jest mało miejsca)
    -groty mają długą żywotność
    -dostępność wszystkich części zamiennych ( od kilku ładnych lat)
    -odsysarka działa bardzo przyzwoicie
    Wady:
    -rączka lutownicy wydaje się być delikatna ( choć nie jest źle)
    -odsysacz trzeba co kilka godzin pracy czyścić ( choć to norma w innych stacjach)
    - moja posiada możliwość pracy jako HOT - AIR ( to jest niewypał)
    -termo pinceta jest średnio udana ( ale się sprawdza)

Generalnie uważam, że stacja warta wydanych pieniędzy.
    Xytronic jak dla mnie jest najlepszą "Chińszyzną" z "Chińszczyzn".
    Nie ma innych stacji z tak dobrym stosunkiem jakość cena.
    Z opinii innych użytkowników forum, stacje Quick ostro walczą na rynku więc kto wie.....
    Biorąc pod uwagę, że LF8800 jest dwie generacje nowszą konstrukcją, powinno być lepiej, niż w przypadku serii 988.
    nadawca
    Level 28  
    Dziękuję za odpowiedź . Fakt chyba jeszcze nikt jej nie używa . Wygląd dosyć atrakcyjny. Napisz dlaczego jako Hot Air jest kiepska?
    rubens
    Nie masz się co martwić - w zestawie LF8800 - nie ma rączki HAP80, a to ona może pracować jako H-A.
    Jest ona jako opcja.
    W mojej 988, pompa ma za mała wydajność i wylot z rączki ma małą średnicę, do wylutowywania czegoś więcej, niż bardzo drobne SMD.
    Ale wystarczy dokupić najtańszą H-A np. PT852 i masz pełny zestaw do prac serwisowych.

Mam w pracy kombajn 2702A - i w porównaniu do Xytronica jest 100% porażką.
    Jedynie H-A jakoś działa ( odsysacz i lutownica totalna porażka).
    nadawca
    Level 28  
    Dobrze, że mi zwróciłeś uwagę na małą średnicę dyszy . O wydajności pompy też ulotki milczą. W tej sytuacji będę musiał zweryfikować swoje zakupy .
    rubens
    Nie zrażaj się do tej stacji.
    Jak dla mnie jest to najlepszy wybór z możliwych.
    Stacja kosztuje około 1300 pln + PT852 250zł = 1550 zł
    Inna alternatywa -ręczna rozlutownica SC-7000Z 1800 pln+ stacja Xytronic 300 zł + PT852 250 zł = 2350 zł
    Jak widać nie ma nic tańszego, co można polecić, a co zaspokoi potrzeby serwisu RTV.
    nadawca
    Level 28  
    Myślałem o SC7000 , ale coraz to mniej sprzętu z montażem przewlekanym i na dzisiejsze czasy byłby to trochę nietrafiony zakup . Myślałem, że lf8800 załatwi mi również dobry nadmuch gorącym powietrzem ale jednak nie.
    nadawca
    Level 28  
    Ok, post czas zamknąć.