Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikroprocesorowy licznik obrotów i motogodzin w ciągniku.

plahenryk 14 Lis 2010 13:22 19447 36
    plahenryk
    Poziom 14  
    Na początku myślałem nad zapisaniem pamięci w momencie zaniku napięcia, ale nic mi nie przychodziło do głowy. Teraz podpowiedź bestler sprowokowała mnie do przemyślenia tej metody tym bardziej że taki sygnał mam doprowadzony. Urządzenie i tak jest wybudowane więc będę mógł zmodernizować program i schemat. Jak znajdę trochę czasu to dorzucę schemat urządzenia. Dzięki.
  • Relpol przekaźniki
    Dawid 88
    Poziom 14  
    heja kilka pytań:)
    tam na płytce to bateria do podtrzymania napięcia o ile sie nie myle :)
    do czego planujesz wykorzystać stoper i jak go wystartować i zatrzymać skoro nie widze przycisków xd (chyba ze jestem ślepy)
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    Linoge
    Poziom 27  
    Jeszcze jakby mogl przypominac o koniecznosci wymiany oleju itd ;)
    Projekt dobry. To chyba najbardziej elektroniczna czesc w calym ciagniku :P
    Choć ja bym sie uczepił przedniej części wału. No chyba ze uzywasz tego ustrojstwa do recznego rozruchu. Pasek lubi ślizgać. Rozumiem że alternator dodałeś później bo orygilnalnie byla prądnica ;).

Ps. jak czytam te wypodziedzi o "kacie otwarcia wtryskow" to normalnie żal.
    plahenryk
    Poziom 14  
    Ta bateria to do podtrzymania zegara a przyciski są podłączone do godpin 4X które są widoczne na płytce za zegarem. Przyciski te służą do obsługi stopera i nastawienia zegara. Są one zabudowane na pokrywie górnej bo z przodu całość zajmuje wyświetlacz. Jak przygotuję schemat to wszystko będzie jasne. Dodatkowo jak wymienię czołówkę bo jest zniszczona przez zalanie to zrobię zdjęcia obudowy z przyciskami. Stoper służy w zasadzie do szybkiego pomiaru czasu wykonania usługi (np. zaorania pola) w celu rozliczenia się z sąsiadami. Czas jest prezentowany w formacie g:mm.
    ma3-4ysz
    Poziom 24  
    Mógł byś podać typ czujnika, który zastosowałeś oraz wielkość / pochodzenie magnesu na kole pasowym?
    plahenryk
    Poziom 14  
    Halotron to jest zdobyczny ze starego magnetowidu HITACHI typ DN6851, zaś magnesy dostałem przy roletach i mają około 1 cm średnicy. Jutro może uda mi się wygenerować schemat i może zrobię zdjęcie z tego czujnika.

Dodaję tu schemat i zdjęcia z zamontowania czujnika i przycisków.
    Mikroprocesorowy licznik obrotów i motogodzin w ciągniku. Mikroprocesorowy licznik obrotów i motogodzin w ciągniku. Mikroprocesorowy licznik obrotów i motogodzin w ciągniku.

Halotron jest wklejony w rurce z anteny teleskopowej, zamocowany opaską a dla bezpieczeństwa założony na kleju aby się nie przesuwał.
    gomo
    Poziom 11  
    Dla osób nie posiadających hallotronu podaje stary sprytny schemat z EDW. Składa się z układu kształtowania impulsów i przetwornika f/I. Układ kształtowania można wykorzystać do pomiaru obrotów przez mikrokontroler. Osobiście wolałbym czujnik na wale ale to jest prostsze rozwiązanie.

Mikroprocesorowy licznik obrotów i motogodzin w ciągniku.

Ma ktoś pomysł jak zmierzyć zużycie paliwa. Przydało by się w ciągniku. Jednak trzeba pamiętać o przelewie i paliwo powracające rurką nadmiarową też musimy mierzyć i odjąć od pobranego przez pompę.