Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z partycją dysku samsung SP1644N

12 Lis 2010 18:24 2691 12
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jak w temacie mam problem z jedną z partycji tego dysku (są dwie: "H" i "I"). Kiedy klikam na partycję "I" wyskakuje komunikat : I:\nie jest dostępny - Plik lub katalog uszkodzony i nieczytelny.
    Na drugą partycję wchodzę bez problemu. Próbowałem wejść na I" przez "eksploruj" ale bez powodzenia. We właściwościach jest Typ plików RAW i że dysk jest pusty, to samo w zarządzaniu komputerem -> Zarządzanie dyskami, z tą małą różnicą że pokazuje chociaż wielkość tej partycji, ale też że jest pusta, no i nic nie jest napisane w kolumnie "typ plików". Robię w tej chwili skan DR.Web Curelt i zaraz jeszcze MBam-em, do tego użyję flash disinfector i zrobię loga OTL-em i podam na forum, (sprawdzę pod kątem wirusów na początek), a później jeżeli nikt z was nie będzie miał wątpliwości z tym czy są wirusy , chciałbym prosić o pomoc, (jeśli nie pomoże skan antywirusowy). Już dr web skończył i nic nie znalazł, co najgorsze jak chce skanować ręcznie "I" to dr web wyświetla komunikat "ścieżka "I" nie istnieje" :/, teraz zeskanuje Mbamem. P.s. posiadam drugi dysk jeżeli trzeba będzie robić jakieś kopie itp. Ale od razu muszę powiedzieć że sam mogę sobie nie poradzić z ogarnięciem tego, więc gdyby coś to będę prosił o pomoc i pytał. (proszę o wyrozumiałość)

Dodano po 6 [minuty]:

To skanowanie chwilę potrwa :/ Proszę o cierpliwość. (Zapomniałem powiedzieć że prawdopodobnie wina może leżeć po stronie luźnej kostki z prądem). Jeden ze styków był zbytnio rozgięty, (oczywiście poprawiłem to) i być może przez słaby styk (dysk się włączał i wyłączał czasami a czasem w ogóle nie działał, dopiero poprawiając (ruszając wtyczką) słychać było jego rozruch) i to mogło spowodować pojawienie się tego problemu. Chyba że się mylę :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Użyj opcji szukaj. Tematów o systemie plików RAW było od groma.
  • Poziom 12  
    Jak będę szukał w innych tematach o plikach RAW to zejdzie mi duuużo czasu, poza tym te tematy są już nie aktywne, większość zamknięta, więc jak będę potrzebował o coś dopytać to chyba nikt mi nie odpowie :/ zamieszczam LOG OTL w zał.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Widzę że zainteresowanie moim problemem jest "ogromne". Czyżby wszyscy "olewali"? :(
    Zrobiłem kopie 1:1 tegoż felernego dysku programem HD clone. Wcześniej oczywiście przerzuciłem sobie wszystkie dane z działającej partycji tego dysku na laptopa, aby i one nie zaginęły przypadkiem. Załączam obraz okienka z partycjami tego dysku z programu Dmde, oraz podaję do analizy skan 0-100 sktora. Posiadam również zrobiony tym programem, plik w notatniku ze skanu NTFS całości. Oczywiście wszystko jest robione na kopii. Dodam bo chyba to ważne że włączyłem combofix-a ale nic się nie udało i dalej jest tak jak było (wyczytałem tu na forum że jednemu z użytkowników po użyciu tego programu wszystko wróciło do normy, tylko później mu komp mulił), w moim przypadku tak nie jest, W dodatku dałem "dupy" bo włączyłem combofixa zanim zrobiłem kopię ;( <głupek> i nie wiem czy wszystkiego tym sposobem nie zje...em . Jeżeli będzie potrzebna analiza SMART to powiedzcie to zrobię analizę dysku oryg. i dysku gdzie jest kopia.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc w dalszym ciągu, jak i wyrozumiałość, bo nie jestem specem od tego typu spraw :)
    P.s. Jeśli potrzebujecie jakichś innych sektorów to powiedzcie. Tak na marginesie to system to xp profess. a dysk nie jest systemowym.

• Poziom 12  
    Dodaję jeszcze skan NTFS całości dysku z kopią + dokument w postaci txt , Loga ze skanowania NTFS, ponieważ nie mogłem dołączyć załącznika stworzonego przez DMDE, bo pisało że nie można załadować pliku z rozszerzeniem LOG

• Poziom 10  
    Witam!
    Nie wiem czy ten temat jeszcze działa.

Poprzednio podobny było tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1021493.html

oraz tu:

Mam podobny problem, wgrałem za powyższymi radami DMDE i mam jakiś problem.
    Jeżeli ktoś by był gotowy do jakiejś pomocy to wrzucę zdjęcia z ekranu - myślę że może być sprawa banalna a nie chcę eksperymentować na dysku i pogorszyć tego co się porobiło...

Generalnie zewn. dysk Samsung USB winda widzi jako niesformatowany.
    DMDE widzi wszystko z niewielką ilością błędów...

Pozdr
    Andrzej

Dodano po 4 [godziny] 2 [minuty]:

Witam ponownie!
    Program DMDE "oglądnął" całość.
    Załączam zdjęcia - ale przy próbnym zaznaczeniu do odzyskania jednego pliku - program mi krzyczy że nie tak!
    Nie wiem jaki błąd robię?
    Andrzej

Dodano po 3 [minuty]:

PS
    obrazki
    Problem z partycją dysku samsung SP1644N Problem z partycją dysku samsung SP1644N Problem z partycją dysku samsung SP1644N
  • Poziom 12  
    Przy zaznaczeniu jednego pliku ?? czy folderu?? bo jak folderu to nie wersją freeware :) wersja freeware odzyskuje pojedyńcze pliki tylko, np jedną mp3. Pzdr.
    P.s. Ja też mam problem z partycją dysku, że nie mogę w ogóle na nią wejść, czekam na pomoc, ale brak odzewu kompletnie :(:(
  • Specjalista HDD Recovery
    Cytat:
    Ja też mam problem z partycją dysku, że nie mogę w ogóle na nią wejść, czekam na pomoc, ale brak odzewu kompletnie

Przy uszkodzeniach MFT nie ma co się dziwić. Trzeba odzyskać dane.
    Darmowe DMDE czy TestDisk PhotoRec.
  • Poziom 12  
    Trzeba odzyskać dane?? DMDE?? ale jak?? on mi na mojej partycji na ktora nie moge wejść nie wyświetla praktycznie nic z tego co tam na niej się znajdowało. Możesz mi jakoś pomoc?? bo dodałem 0-100 sektora ale nikt mi nic nie powiedział czy jest dobrze czy co,,,,,, kompletnie nic, wiec nawet nie wiem czy sektory mam dobrze itd...,.... jestem jesli chodzi o grzebanie w dyskach nie za bardzo przeszkolony.... ale jezeli powiesz mi co mam zrobic to raczej nie bedzie problemu zebym to zrobił.

Dodano po 1 [minuty]:

proszę o kontakt przez gg, będzie łatwiej. numer gg podałem w prywatnej wiadomości do Ciebie kolego Migol21.
  • Specjalista HDD Recovery
    1) Boot i Boot Copy jest Ok MBR również
    2) Jesli doszło do uszkodzenia MFT to użyj programu np. TestDisk lub PhotoRec by odzyskać pliki.
    3) Instrukcja PL
  • Poziom 12  
    A jak sprawdzić czy doszło do uszkodzenia MFT ? Żeby było na 100% wiadome?
  • Poziom 12  
    Niestety w test disc jest napisane jak daję undelete na tej partycji na którą nie da się wejść : Can't open file. Filesystem seems damaged :/. Już zmieniłem tak zeby obie partycje byly oznaczone literką "P", bo partycja na którą nie dało się wejść była oznaczona gwiazdką, czyli jako botowalna, a nigdy nią nie była. Zrestartowałem kompa, i już pokazywało obie oznaczone jako "P" .... na partycję pierwszą na którą moge wejsc normalnie, i jest opisana etykietą "filmy", a z której wczesniej przerzucilem filmy na laptopa, gdy daje na nia "undelete" to pokazuje wszystko co na niej bylo i nawet sprobowalem sobie odzyskac jeden film, i dalo sie go odzyskac i co lepsze, to nawet sie odtwarzał poprawnie. A jeżeli chodzi o tę drugą partycję to dalej na niej jest system plików RAW i nie da sie na nia wejść, mimo że jest oznaczona tak jak i tamta literą "P". Co jest grane? i co mam robić?? skoro boot i boot copy jest ok tak jak mówisz to powinno się dać na nią wejść :/ Pomóż :(:(:( bo ja nie wiem czy coś źle robię, czy coś pominąłem? Bardzo bym Cię prosił o kontakt na gadu gadu i pomoc. Będę bardzo wdzięczny ;)
  • Poziom 12  
    Temat do zamknięcia! Sam sobie poradziłem, szkoda tylko że nikt nie zechciał mi pomóc i trwało to 3 razy dłużej :/ ....