Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie Pioneer DEH-2200 UBB - Toyota Carina II

Maczag 12 Nov 2010 18:34 2548 7
e-mierniki
    Maczag
    Level 9  
    Witam,

Chciałem załozyć sam ww radio w Toyocie Carinie II, gdy podłączyłem (przez dokupioną przejściówke na iso) trzymając radio w ręce wszystko było ok, radio grało. Następnie rozłączyłłem radio, zamontowałem kasetę i wsadziłem podpięte radio w kasetę. Radio nie włoncza się. Sprawdziłem bezpiecznik w radiu i przepływa prąd, również przez przewody łączące radio (przejściówkę). Nie działa zegarek w samochodzie i lampka górna.

Jak podłącze Balupunkta, który był zamontowany wcześniej, to działa.

Moja diagnoza, chyba spalił się bezpiecznik w samochodzie(nie działa zegarek) bo nie zmieniłem przewodów do ujemnej masy?

Proszę o radę jak ugryźć temat samodzielnie, tzn jak podłączyć radio poprawnie :)
  • e-mierniki
    ciuqu
    Level 38  
    Maczag wrote:
    Moja diagnoza, chyba spalił się bezpiecznik w samochodzie(nie działa zegarek) bo nie zmieniłem przewodów do ujemnej masy?

Możesz napisać jaśniej bo nie bardzo rozumiem.

Jeśli nie działa lampka i zegarek to na pewno padł któryś bezpiecznik, pewnie nie działa ci też zapalniczka. Sprawdź bezpieczniki.

Pozdrawiam
  • e-mierniki
    Maczag
    Level 9  
    Do tego, że spalił się bezpiecznik doszedłem po niedziałającej lampce i zegarku. Ale dlaczego tak się stało to nie wiem. Wszystko było ok jak sprawdzałem podłączenie trzymając działające, podpięte radio w ręce. Posłuchałem 2 utwory.

Następnie rozłączyłem złącza aby zamontować kasetę na radio.

Potem jak włożyłem je w kieszeń i wcisnąłem do końca to już nie działało. Nie wiem może ruszyłem jakieś przewody. Sprawdzałem potem jeszcze kilka razy i nie działało. Jak się poddałem i wracałem do domu to zauważyłem, że nie działa zegarek.

Ale co dalej jak sprawdzę i zmienię.
    milejow
    Level 43  
    Wsuwając radio w kieszeń pewnie przyciąłeś wiązkę radia, trzeba dokładnie obejrzeć kable, zaizolować ewentualne uszkodzenia i starannie wsunąć sprzęt w kieszeń
    tomasz_a
    Level 12  
    A ja bym sprawdził podłączenie masy. Może podpiąłeś się masą radia pod jakieś oświetlenie. Bez chassi działało, po zainstalowaniu w "kieszeń" zwarłeś to coś co podłączyłeś jako masę rzeczywiście na masę. Padł bezpiecznik i brakuje zasilania. Masy w "japończykach" są w różnych kolorach. Warto po pomiarze omomierzem spróbować sprawdzić czy na tej teoretycznej masie nie pojawia się + po włączeniu stacyjki, czy też świateł pozycyjnych, mijania.
    milejow
    Level 43  
    tomasz_a wrote:
    A ja bym sprawdził podłączenie masy. Może podpiąłeś się masą radia pod jakieś oświetlenie. Bez chassi działało, po zainstalowaniu w "kieszeń" zwarłeś to coś co podłączyłeś jako masę rzeczywiście na masę. Padł bezpiecznik i brakuje zasilania. Masy w "japończykach" są w różnych kolorach. Warto po pomiarze omomierzem spróbować sprawdzić czy na tej teoretycznej masie nie pojawia się + po włączeniu stacyjki, czy też świateł pozycyjnych, mijania.

Objawem takiego podłączenia jest wyłączenie radia po zapaleniu świateł
    mister_j
    Level 22  
    A jaki problem jest wziąć do ręki miernik i sprawdzić gdzie uciekło Ci zasilanie. No chyba ża nie znasz się na tym to od razu proponuję serwis Car Audio. W japończykach często masy nie ma w kostce, trzeba podłączać do masy samochodu. Pzdr
    Maczag
    Level 9  
    I tak też się skończyło. Elektronik zrobił to w 2 min.

Sam sprawdzałem bezpieczniki pod kierownicą, nawet znalazłem z opisem "radio", ale był dobry(no tu się zakończyła moja kariera, aczkolwiek hobbystycznie uczę się elektroniki od podstaw). Kable też były ok. Przypomnę, że nie działał też zegarek i górna lampka.

Elektronik po sprawdzeniu napięć, doszedł do wniosku, że nie ma jednego plusa (tego od zapłonu). Sprawdził bezpieczniki, tak jak ja, ale były ok. Natomiast druga skrzynka z bezpiecznikami była pod maską, i tam był spalony bezpiecznik, odpowiedzialny za tego plusa, zegarek i lampkę.

Tyle w temacie.

Dodam tylko, że radio podłączyłem dobrze tylko jak je wsuwałem to musiało ten bezpiecznik spalić. Nie wiem dlaczego...

Dzięki za pomoc