Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ThinkPad T500, niska pojemnosc baterii, nie laduje do konca

12 Lis 2010 19:15 2027 4
 • Poziom 25  
  ThnikPad T500, ok 1,5 roku ma. Do niedawna wszytsko było ok. Na baterii trzymał naprawdę długo 2,5-3h, zgodnie z szacunkowymi wartosciami jaki komputer wylicza.

  Obecnie, komputer nadal wylicza czas do 3h. I tak do 82% poziomu baterii jest ok. Poniżej tego poziomu nagle z 82% robi się 4%, niski stan bateri i komputer sie hibernuje. Włączyć się go nie da ponownie, bo krytyczny poziom baterii.

  Ładuje się do poziomu 36%. najczesciej po odlaczeniu i ponownym włączeniu zasilania wskoczy na 100%.

  Stało się to dosyć nagle.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 16  
  zmieniałeś baterię??
 • Poziom 13  
  Stawiam że uszkodziło się jedno z ogniw w baterii i bateria jest do wymiany, jeśli laptop jest jeszcze na gwarancji to można w takim przypadku z niej skorzystać.
  A objawy spowodowane uszkodzonym ogniwem mogą być właśnie takie, czyli laptop chodzi dobrze do pewnego poziomu rozładowania baterii (uszkodzone ogniwo jeszcze trzyma jakieś napięcie i laptop myśli że jest wszystko ok i wyświetla 85% i jeszcze 2,5h pracy) i w pewnym momencie napięcie na uszkodzonym ogniwie zaczyna spadać coraz bardziej i przez co ogólne napięcie na całej baterii spada poniżej dopuszczalnego progu przy którym można jeszcze pracować. A jako że 2 w pełni naładowane ogniwa mają niższe napięcie niż 3 normalnie rozładowane laptop się wyłącza bo nie jest w stanie pracować tylko na dwóch ogniwach.
 • Poziom 25  
  nie zmieniałem baterii.

  Jak można sprawdzic czy ogniwo jest uszkodzone ?
 • Poziom 13  
  Uszkodzone ogniwo można sprawdzić tylko rozbierając baterię i mierząc napięcia na ogniwach. W momencie gdy laptop się już wyłączy na dwóch ogniwach powinno być napięcie ok. 3,6V a na jednym (tym uszkodzonym) będzie nawet poniżej 1V.