Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator PIC - 16F877 i elektroniczna perkusja eDrum16

westhouse33 12 Lis 2010 20:52 1412 2
  • #1 12 Lis 2010 20:52
    westhouse33
    Poziom 8  

Cześć
    Zabieram się za eDrum16 ze strony edrum.info. Mam do zaprogramowania pica 16F877. Jestem początkujący w tym wszystkim, ale mniej więcej wszystko ogarniam. Od tygodnia może dwóch przeszukuje neta w znalezieniu najlepiej działającego, nie zawodnego jeśli chodzi o problem z zasilaniem przez COM'a i w miarę prostego programatora piców. Według mnie najlepszy jest ten tutaj.
    Mianowicie mam pytanie takie: na schemacie z tej strony co podałem jest stabilizator, ale nie jest podane dokładnie jaki. Możecie mi powiedzieć jaki tam mam dać? Na tej stronie jest proponowany soft WinPic, ale w artykule nie podano nazwy programatora a w WinPic'u muszę jednak zaznaczyć jaki mam.

A teraz jeszcze chciałbym się dowiedzieć od Was jaki znacie najprostszy programator do piców. Na necie już widziałem sporo takich, ale co strona to inne rozwiązanie, chce trochę po debatować o tym by mieć rozeznanie i pewniej czuć się w picach ;)
    Najprostszy jaki znalazłem to ten - Link. Nie wiem też za bardzo jaki program mógłby go obsłużyć i czy przy ewentualnym korzystaniu z niego muszę w jakiś sposób włączyć specjalny tryb w procku na ten ICSP?

Z góry dzięki.

0 2
  • #2 12 Lis 2010 21:57
    wzk
    Poziom 19  

1. Stabilizator 12V.
    2. Ustawić JDM.
    3. Nie radzę korzystać z super prostego programatora.

0
  • #3 12 Lis 2010 23:10
    westhouse33
    Poziom 8  

Dzięki za szybką odp.
    Na pewno JDM i 12V? Mnie się wydawało ze to jakaś przeróbka COM84 i ze tam ten stabilizator to jakiś na 5V

0