Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sunny, nissan N13 brak ładowania , świeci i... nie świeci

adamfastdriver 12 Lis 2010 21:41 1855 3
  • #1 12 Lis 2010 21:41
    adamfastdriver
    Poziom 7  

Problem zaczął się podczas podróży zaczęła świecić się kontrolka akumulatora .... po przegazowaniu problem znikał na kilka minut i znów musiałem przegazować ... gdy częstotliwość sie zwiększyła musiałem zatrzymać sie ... naciągnąłem lekko pasek alterenatora - myślałem ze pomogło ale po przejechaniu 50 km problem zaczął się od nowa ze zwiększającą sie częstotliwością ... dziś odpaliłem auto i nie miałem ładowania - kontrolka ładowania nie świeciła się. Po przegazowaniu znów zaczął ładować ... sprawdziłem miernikiem 13,6 przy obciążeniu światłami itp ... zmieniałem akumulator i problem jest ten sam ... 3 miesiące temu zmieniałem też szczotki w alternatorze ... i nie wiem co może być ? proszę o pomoc

0 3
  • #2 15 Lis 2010 20:59
    sadek1979
    Spec od samochodów

A może sprawdzić przewód idący z alternatora na deskę bo może jest przetarty i łapie masę i zapala kontrolkę Jeżeli ładowanie jest to tylko zostaje to do sprawdzenia (te 13,6v szału nie robi )

0
  • #3 17 Lis 2010 23:09
    grzechu40
    Poziom 21  

1. Sprawdź czystość połączeń przy alternatorze, akumulatorze itp, masę silnika z akumulatorem, czy śruby plusowe w alternatorze są dobrze dokręcone, czy pasek nie ślizga z powodu zużycia wreszcie połączenie D+ z kontrolką bo kontrolka świeci jeżeli różnica napięć przekracza 0,7 V między głównym zasilaniem a D+ i to w obie strony działa ale skoro masz 13,6 V to nie doładowuje, miłej diagnozy życzę bo to czasem zabiera dużo czasu.

0
  • #4 01 Gru 2010 19:44
    adamfastdriver
    Poziom 7  

część połączeń już sprawdziłem - co oznacza "połączenie D+ z kontrolką " ? ... nadal jeżdżę tylko staje się to coraz bardziej uciążliwe

0