Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat regulatora napiecia do agregatu prądotwórczego

darekcakcak 12 Lis 2010 21:45 6892 5
  • #1 12 Lis 2010 21:45
    darekcakcak
    Poziom 2  

Witam pierwszy raz na forum proszę o wyrozumiałość. Poszukuję prostego i niezawodnego schematu regulatora napięcia do agregatu 3 fazy 16kw obco wzbódny napięcie wejściowe na szczotko trzymacz ok.30v,natężenia nie zmierzyłem ale nie wiecej jak 5 A .Agregatu wykorzystuje do grzalek elektrycznych napięcie nie musi byc stabilne 370-400v orginalny kosztuje ok.1000zł.agregat marki kippor z silnik daihatsu totalna chinszczyzna Proszę o pomoc iporadę

1 5
  • #2 13 Lis 2010 14:49
    ug40
    Poziom 18  

Witam. Najprostszy - proszę bardzo , dwa akumulatory dwunastki i rezystor nastawny do regulacji natężenia prądu wzbudzenia , a dodatkowo prostownik do podładowywania akumulatorów.

0
  • #3 13 Lis 2010 16:05
    darekcakcak
    Poziom 2  

Nie dokladnie oto mi chodzilo ?jak coś to raczej przetwornica napięcia z 12v do25-30 zregulacją jakiś pomysł?,agregat posiada alternator z prądem ładowania 13.8v

0
  • #4 13 Lis 2010 20:54
    ug40
    Poziom 18  

Tak też może być . Masz niezależne żródło napięcia do tego przetwornica z regulacją napięcia wyjściowego [ minimum 50%] a rezystor nastawny nie będzie potrzebny [ akumulator tak ] . Tylko jedna sprawa- czy starczy prądu?

1
  • #5 15 Lis 2010 05:25
    Jerzy Bartnicki
    Poziom 23  

Witam
    Można również tak, na początku, wzbudza Pan prądnicę z alternatora 13V, następnie przekaźnik podłączony do uzwojenia głównego przełącza zasilanie układu na główny i poprzez układ transformator prostownik rezystor steruje pan wzbudzeniem.
    A teraz pytanie? ile Pan na tym zaoszczędzi, nie wspominając o bezpieczeństwie.
    Jerzy

0
  • #6 01 Maj 2011 09:10
    darekcakcak
    Poziom 2  

problem rozwiązany,pomysł z wzbudzeniem prądnicy z alternatora ok.przekaznik na transformator z mostkiem prostowniczym i dobranym rezystorem spełnia moje oczekiwania ,napięcie mało stabilne ,ale do grzałek wystarczy,bardzo dziękuję za pomoc.:D

0