Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel HDMI. Reakcja w grach opóźniona. Powolne rozjaśnianie.

12 Lis 2010 21:51 5659 4
  • Poziom 13  
    Kupiłem sobie nowy tv Sharp LC46LE821E podłączyłem go do kompa przez kabel DVI>HDMI i myszka chodzi bardzo powoli. Tak samo reakcja w grasz jest opóźniona. Również kolory powoli się rozjaśniają i ściemniają np. jak mam otwarty film gdzie jest ciemny obraz to jak go zminimalizuję to widać jak biały kolor okna się powoli rozjaśnia (powoli mam na myśli jakieś pół sekundy). Tych problemów nie mam natomiast na kablu VGA. Zależy mi na HDMI bo jakość w porównaniu do VGA to tak jakby porównywać jakość grafiki z gier sprzed 10 lat. Już nie wspominając że jest lepsza płynność obrazu na HDMI. Da rade coś z tym zrobić czy to już jest wada HDMI?
  • Poziom 29  
    Zobacz na lepszym kablu, ewentualnie zastosuj kabel HDMI.
  • Poziom 13  
    Sprawdzałem też inne wejścia bo mam 4 i ten sam problem. Kombinowałem też z ustawieniami w tv i też nic nie znalazłem. Kabel kupiłem co prawda najtańszy ale czyżby on był problemem? A kabla HDMI>HDMI nie mogę zastosować bo nie mam wejścia HDMI na karcie. Skombinuję jakiś lepszy kabel od kogoś i sprawdzę jak będzie chodzić to dam znać.
  • Poziom 13  
    Zrobione :) Sorry za zawracanie gitary ale pogrzebałem głębiej w ustawieniach tv i wyłączyłem opcje Film mode i Fine motion advanced i myszka od razu dostała kopa :D Te opcje będę tylko włączał podczas oglądania filmów. Jeżeli chodzi o opcję Fine motion advanced to sprawia ona że ruch jest płynny. Wcześniej co kilka sekund obraz mi przerywał ale jak przeinstalowałem windowsa dzisiaj to jest płynny bez żadnych przycięć. Avatara i trasnformersów ogląda się ze szczęką na podłodze. Takie są detale i kontrast że już nie wspomnę o czerni że masakra :)