Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikser Aischenbach- przełączenie adapter-CD

12 Lis 2010 22:26 659 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Ostatnio udało mi sie okazyjnie kupić stary mikser, który jest dwukanałowy, mikser posiada: wejście liniowe, wejście mikrofonowe, oraz adapter marki Dual. mikser powstał w całości według jakiegoś własnego projektu ale jak najbardziej działa i jest w pełni sprawny. Tak wiec w czym tkwi problem. Otóż z racji tego iz mikser jest dwukanałowy do jednego kanału jest podłączone wejście liniowe a do drugiego adapter, z którego nie chce rezygnować ale tak jakby brakuje jednego kanału, tak wiec pomyślałem że podzielę ten kanał opcjonalnie adapter-odtwarzacz CD i zastanawiam sie czy mogę tak zrobić. Co prawda kiedyś we wzmacniaczach dzieliło sie wejścia adapterowe na wejścia z wkładką magnetyczną i krystaliczną gdzie były różne wartości napięć. Adapter podaje bardzo znikome napięcie, zbyt małe żeby je zmierzyć nawet miernikiem, tak wiec takie jest moje pytanie czy mogę do tego wejścia podłączyć odtwarzacz CD i czy nie uszkodzi to miksera?

z góry dziękuje za odpowiedz na moje powiedzmy laickie pytanie :P

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Nie bardzo rozumiem o co Koledze chodzi. Mikser ma wbudowany gramofon, czy jak i co ma do tego wejście mikrofonowe?

tak mikser ma wbudowany gramofon, pisałem że jest to indywidualny projekt, nie wiem kto go budował, wejście mikrofonowe niema tu nic do rzeczy bardziej interesuje mnie wejście pod które podłączony jest adapter, a konkretnie czy mogę adapter zastąpić innym nadajnikiem np. odtwarzaczem CD....