Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

baterie litowo-jonowe czy litowo-polimerowe?

tom66 09 Wrz 2007 18:48 64191 39
    jarlsg
    Poziom 2  
    czesc,
    mam sprawe. kupilem wlasnie nokie 5140i -- i planuje do niej dorzucic baterie li-poly 3900mAh. mozna taka kupic za 8PLN na allegro, wiec troche sie boje co to bedzie. niby super sprzedawca, a jednak cena mi cos nie gra ;)
    mam w zwiazku z tym kilka pytan:
    1) czy li-poly da sie ladowac taka sama ladowarka jak li-ion?
    2) czy nokia 5140i nie bedzie miala problemow z zalapaniem takiej baterii? po przeczytaniu Waszych postow na temat wymian softu zaczalem sie troche martwic. podobnie jak z problemem Pu94 -- ze komorka nie przestaje ladowac baterii.
    BolzZ
    Poziom 26  
    pytasz powaznie czy sobie jaja robisz? :D myslisz ze gdyby dalo sie zrobic taka baterie to nokia nie robilaby takich? kup baterie oryginalną, albo foof czy forever o pojemnosci takiej jak oryginalna, wtedy nie bedziesz mial problemow, a wydrukowac napis "LI-Poli 3900mAh" umie kazdy, z kolei zrobic takiej baterii o standardowych rozmiarach nie umie nikt :P
    lechu12
    Poziom 26  
    Po prostu:

Jaka cena -- taka jakośc
    jarlsg
    Poziom 2  
    nie, nie robie sobie jaj -- po prostu pytam kogos, kto zna sie na tym lepiej niz ja, czyli Was :)
    a powaznie: wczesniej czytalem na tym forum, ze istnieja baterie li-poly o wiekszej pojemnosci niz 860mAh i ze telefony na nich faktycznie lepiej trzymaja. chcialem wiedziec czy to prawda. niekoniecznie w wypadku tej mojej baterii 3900mAh :)
    BolzZ
    Poziom 26  
    Moim zdaniem jesli trafisz na baterie ktora bedzie li-poli i bedzie miala napisana pojemnosc 1000mAh albo odrobine wiecej, a cena jakies 30-40pln to moze to byc prawda. Ale napewno nie 4Ah i nie za 8pln.
    mateus.maximus
    Poziom 1  
    Witam wszystkich! przeczytałem wszystkie wasze posty. Od ostatniej wypowiedzi minął już prawie rok. Więc sądzę, że technika posunęła sie do przodu w dziedzinie baterii litowo-polimerowych. Na allegro jest oferta takiej baterii o pojemności 3000mAh(http://allegro.pl/item404861631_bk106_bateria_nokia_bl_5f_e65_n93_n95_6290_3000mah.html) Mam Nokię N95. Co sądzicie o zakupie tej baterii do mojego telefonu??
    Pozdrawiam!
    Fyszo
    Spec od GSM
    1. Linków do aukcji nie wolno podawać (informacja krótkotrwała)
    2. Ta pojemność to życzenie jej producenta żeby tak było.
    3. To zły wybór, najlepsze są oryginalne, ale z drugiej strony za cenę oryginalnej można mieć kilka takich i je co jakiś czas wymieniać - więc wybór należy do ciebie.
    andreee
    Poziom 24  
    jezeli masz n95 to proponuje 2 baterie albo od razu 3... nie znajdziesz dluzej trzymajacej baterii od standardowej do tego telefonu... jedyne wyjscie to akumulator od Stara albo ew. od jakiejs Scanii.zreszta na zdrowy rozum czlowieku! widziales kiedys laptopa, jak tak to dobrze bo moze udalo ci sie zobaczyc tez baterie ktora zwykle bedzie miala 3300mAh-4000mAh i jakiej jest wielkości?? mi sie wydaje ze troche wieksza od tej w telefonie.....
    KamBys
    Poziom 23  
    do n95 sa wieksze pojemnosci od ogrinalnich - robi takie baterie TF1, z dodatkowa klapka bo jest grubsza - jak swego czasu w motorolach i samsungach

andreee, ale najpierw pomysl chwile ze w laptopie masz wiecej ogniw szeregowo
    K7650
    Poziom 12  
    Jaką baterię wybrać do Nokii E66?

1) Oryginalną baterię nokii
    2) litowo-polimerowa Tfi(Forever) 1100
    3) litowo-polimerowa Extreme 1100