Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasze opinie na temat OC i wyników.

dawidkali 12 Nov 2010 22:30 1385 10
    dawidkali
    Level 18  
    Mobo MSI P45 NEO2-FR MOA Edition
    Zasilacz OCZ 500W
    Procek Dual Core E2180 2 x 2.00 GHz
    Pamięci Kingston 2 GB 800 MHz
    Grafika GeForce 9600 GT
    Cooler Ninja Scythe 2

Więc tak, procesor obecnie taktuje z częstotliwością 3342 MHz,
    natomiast dane grafiki 650/1625/900 MHz podkręcona do 780/1700/1008 MHz. Wiem, że bardziej zainteresowani zauważą na screenie, że grafika ma już 1008 od razu, lecz jej standardowe taktowanie pamięci to 900 i zostało podniesione w biosie. Te dane też zostaną jutro wprowadzone do niego na stałe.
    CPU Vcore jest źle odczytywane przez program, w biosie jest ustawione na 1,5975 V, również wartości poszczególnych linii są przekłamane, po sprawdzeniu miernikiem podczas pracy są ponad 12 V, ponad 9, więc jest ok.

Jest to moja druga płyta, na której kręcę, pierwszy jakiś konkretny wynik. Proszę również Was, którzy posiadacie większe doświadczenie ode mnie, o opinie, rady i w ogóle.

MarcinGiewicz
    Level 14  
    Witam;
    Quote:
    Jest to moja druga płyta

Średnio udana budżetowa konstrukcja (oczywiście mam tu na myśli możliwości OC), której ciężko się pozbyć.

Masz zadziwiająco niskie temparatury jak na takie napięcie. Zapewne działała klima :D. Rozumiem że tych taktów nie będziesz używał do czegoś poza benchmarkami - napięcie na to wskazuje :p.
    Jakie masz takty na tych kinstonach?

Wynik w smarku mizerny ale jak na ten sprzęt nie jest źle.
    Pochwal się lepiej wynikiem w superpi bo z tym procem w smarku 06 wymiatał nie będziesz ;)
    dawidkali
    Level 18  
    Szczerze? Jestem bardzo zadowolony <tfu tfu> z tej płyty.
    Chłodzenie mam dość duże, więc nie narzekam. Wcześniej, na Asusie kręciłem P4 2,66 na 4 GHz i temp miałem 50 st. Wiem, że wynik nie powala, ale jak na moje nieduże doświadczenie jak i ograniczony bardzo budżet, to kombinuję na czym się tylko da. Lecz z tego, jak patrzyłem na ranking elektrodowy, nie wiem z kiedy jest, to nie mam najgorszego wyniku, w dziesiątce się mieszczę. Jeśli miałbym kasę, to wiadomo, kupiłbym taką płytę, proca i pamięci że bym kręcił i kręcił... Noo ale... Jeszcze się edukuję

Dodano po 1 [minuty]:

A pamięci nie kręciłem, bo to kingstony. 830 chyba wychodzi przez te dzielniki co płyta posiada.
    MarcinGiewicz
    Level 14  
    Quote:
    A pamięci nie kręciłem, bo to kingstony

Już od kilku lat jest tak, że "wypasiony", "psełdo ołwerklokerski" DDR2 potrafi podkręcać się gorzej niż te najtańsze kingstony. Miałem wersje 667 i pięknie na 900 cl5 śmigała. Miałem też OCZ Reaper 1066, który mimo rozmaitych zabiegów nie mógł pokonać bariery 1100 cl5.

Tak więc jakich byś memek nie miał warto je kręcić. Nawet jeśli ograniczysz się do obniżenia timingów. Jeśli chodzi o V to spokojnie możesz im dać te 2.1V, a nawet 2.3V jeśli coś na nie wieje. Jak one na podniesienie napięcia zareagują? Tego nie wiem - Nie jest powiedziane, że OC jakoś znacznie się poprawi. Możliwe też, że komp nie wstanie powyżej pewnej wartości V.
    dawidkali
    Level 18  
    Ja wiem.. No może będę kombinował jak będę miał czas, lecz wychodzę założenia, że osiągów to wiele nie poprawi..
    MarcinGiewicz
    Level 14  
    Może w grach ci nic nie da ale benchmarki to trochę co innego ;)
    Jak byś chciał się bawić np. w spi, pifast, wprime etc. - Tam podkręcenie pamięci jest absolutną podstawą.
    -XantiO-
    Level 21  
    Ogólnie nawet spoko wyniki aczkolwiek mam zbliżone
    dawidkali
    Level 18  
    No właśnie o to mi chodzi, by porównać sobie z innymi..
    MarcinGiewicz
    Level 14  
    To załóż profile na BIT, HWBocie, BurnPC itp.

Jak chcesz sobie po porównywać to ja na 8800GT miałem 17k w 06:p
    Chociaż może to wina proca :E

dawidkali
    Level 18  
    No wygląda na to, że głównie tak. ;D zobaczymy no, będę się bawił dalej.
    -XantiO-
    Level 21  
    No to masz dobre porównanie
    mobo--Gigabyte GA-P31-DS3L
    GPU --Gainward 8800GS/HTDP/384M
    RAM --OCZ SliReady 2x2GB 800MHz
    CPU --E2180 1,8GHz@3,2GHz
    PSU --Chieftec GPS-400AA-101A 400W