Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Udrożnienie głowicy Brother MFC-6890CDW

12 Nov 2010 23:53 9989 3
  • Level 11  
    Witam.
    Mam problem z udrożnieniem koloru zółtego pozostałe kolory sa idealnie udrożnione i nie ma problemu z drukowaniem.
    Jesli chodzi o zmiane pojemnika na oryginalny robiłem to i niestety nei pomogło po parukrotnym a raczej kilkukrotnym czyszczeniu głowicy nie ma efektów.
    Zrobiłem ostatnio eksperyment tzn do pustego pojemnika zółtego wlałem udrażniacza i wydrukowałem kilkadziesiat stron na żołto ale to tez za duzo nie pomogło.
    Najgorsze jest to ze w tym modelu nie ma mozliwosci zdemontowania głowicy ani zadnych komponentów w celu czyszczenia.
    Z góry dzieki za odpowiedz.. jelsi takowa otrzymam..
  • Level 11  
    Te sposoby z linku sa dla mnie nieprzydatne w Brother i tym modelu jaki ja posiadam.
  • Level 11  
    Juz naprawiłem opisze po krotce co i jak by było dla innych 'szczesliwych' posiadaczy tej drukarki.
    Otóż trzeba rozkrecic prawie cała drukarke zaczynajac od pokrywy skanera dwie srubki z tyłu te dolne potem ostroznie sciagamy pokrywe skanera niezapominajac o rpzewodach ktore sa przykryte dwiema plastikowymi zaslepkami ochronnymi, potem wymontowujemy zawias z prawe strony tam jest jeden zatrzask wiec srubokret płaski i jest oki.
    Pościagnieciu pokrywy skanera musimy sciagnac jszcze czarny plastik zakrywajacy wózek z głowica by sie za to zabrac musimy odkrecic wsyzstkie srubki jest ich koło 10 sztuk najpierw trzeba odkrecic przedni panel ten bały z wyswietlaczem i wszystkim przyciskami potem białe boczki mocownae na mnostwo zatrzasków i po jednej śrubce potem ostroznie wyciagamy plastik ten czarny do góry trzeba sie z nim troszke posiłować bo nie koniecznie musi zejsc bez problemu....
    jak juz mamy sciagniety plastik to wózek przemieszczamy w skarajny lewy brzeg i po wyciagnieciu paska kliwnowego słuzacego do napedu oraz tasmy ktora słuzy hmm do pozycjonowania wózka tak sadze..:)
    wiec jak juz wyciagniemy wózek oczywiscie nie zupenie bo bedzie sie jeszcze trzymał na tym apsku klinowym ale mozemy bez problemu go przekrecic do góry nogami raczej głowica..:) i jelsi amy jakis problem z jakim skolorem musimy sciagnac wezyk z odpowiedniego kolorui włozuc w niego igłe ze strzykawka napełniona płynem do udrażniania i teraz ammy dwie mozliwosci..
    wciskamy na chama płyn do przewodu lub pulsacyjne wciskamy a potem wciagamy.
    po kilku minutach przeczyszczania głowica jest jak 'nowa'
    po złozeniu wszystkiego do kupy a przed tym dla chetnych wyczyszczeniu całego wnetrza drukarki czyscimy głowice i drukujemy test jakosci u mnie zabieg opisany powyżej przyniósł ok 80% poprawe oczywiscei nie od razu musiałem wykonac ok 10 razy czyszczenie głowicy. Wiec by miec głowice sułenie udrożńiona musze rozkrecic jeszcze raz i rpzeczyscic gruntownie głowice no ale to juz nie problem gdy sie wiec co i jak..:)