Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udrożnienie głowicy Brother MFC-6890CDW

SIMONCBR 12 Lis 2010 23:53 9158 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z udrożnieniem koloru zółtego pozostałe kolory sa idealnie udrożnione i nie ma problemu z drukowaniem.
    Jesli chodzi o zmiane pojemnika na oryginalny robiłem to i niestety nei pomogło po parukrotnym a raczej kilkukrotnym czyszczeniu głowicy nie ma efektów.
    Zrobiłem ostatnio eksperyment tzn do pustego pojemnika zółtego wlałem udrażniacza i wydrukowałem kilkadziesiat stron na żołto ale to tez za duzo nie pomogło.
    Najgorsze jest to ze w tym modelu nie ma mozliwosci zdemontowania głowicy ani zadnych komponentów w celu czyszczenia.
    Z góry dzieki za odpowiedz.. jelsi takowa otrzymam..
  • Poziom 11  
    Te sposoby z linku sa dla mnie nieprzydatne w Brother i tym modelu jaki ja posiadam.
  • Poziom 11  
    Juz naprawiłem opisze po krotce co i jak by było dla innych 'szczesliwych' posiadaczy tej drukarki.
    Otóż trzeba rozkrecic prawie cała drukarke zaczynajac od pokrywy skanera dwie srubki z tyłu te dolne potem ostroznie sciagamy pokrywe skanera niezapominajac o rpzewodach ktore sa przykryte dwiema plastikowymi zaslepkami ochronnymi, potem wymontowujemy zawias z prawe strony tam jest jeden zatrzask wiec srubokret płaski i jest oki.
    Pościagnieciu pokrywy skanera musimy sciagnac jszcze czarny plastik zakrywajacy wózek z głowica by sie za to zabrac musimy odkrecic wsyzstkie srubki jest ich koło 10 sztuk najpierw trzeba odkrecic przedni panel ten bały z wyswietlaczem i wszystkim przyciskami potem białe boczki mocownae na mnostwo zatrzasków i po jednej śrubce potem ostroznie wyciagamy plastik ten czarny do góry trzeba sie z nim troszke posiłować bo nie koniecznie musi zejsc bez problemu....
    jak juz mamy sciagniety plastik to wózek przemieszczamy w skarajny lewy brzeg i po wyciagnieciu paska kliwnowego słuzacego do napedu oraz tasmy ktora słuzy hmm do pozycjonowania wózka tak sadze..:)
    wiec jak juz wyciagniemy wózek oczywiscie nie zupenie bo bedzie sie jeszcze trzymał na tym apsku klinowym ale mozemy bez problemu go przekrecic do góry nogami raczej głowica..:) i jelsi amy jakis problem z jakim skolorem musimy sciagnac wezyk z odpowiedniego kolorui włozuc w niego igłe ze strzykawka napełniona płynem do udrażniania i teraz ammy dwie mozliwosci..
    wciskamy na chama płyn do przewodu lub pulsacyjne wciskamy a potem wciagamy.
    po kilku minutach przeczyszczania głowica jest jak 'nowa'
    po złozeniu wszystkiego do kupy a przed tym dla chetnych wyczyszczeniu całego wnetrza drukarki czyscimy głowice i drukujemy test jakosci u mnie zabieg opisany powyżej przyniósł ok 80% poprawe oczywiscei nie od razu musiałem wykonac ok 10 razy czyszczenie głowicy. Wiec by miec głowice sułenie udrożńiona musze rozkrecic jeszcze raz i rpzeczyscic gruntownie głowice no ale to juz nie problem gdy sie wiec co i jak..:)