Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TomTom GO 700 - zawiesza się na starcie.

arnoldziq 13 Nov 2010 00:53 7205 4
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Witam wszystkich serdecznie.
    Mam następujący problem :
    Trafiła do mnie nawigacja TomTom GO 700 (4D00.700). Niestety, zawiesza się na czarnym ekranie pokazującym dwie czerwone "łapki" i napis tomtom.
    Resetowałem urządzenie zgodnie z wytycznymi na stronie tomtom-a. (Przytrzymać na minimum 15 sek przycisk reset).
    Urządzenie, po podłączeniu do komputera, wywołuje na ekran TomTom HOME, ale w prawym dolnym rogu TT Home jest napis : Brak podłączonego urządzenia.
    Co za tym idzie, nie mogę zrobić upgrade-u oprogramowania.
    W managerze urządzeń pokazuje się nowe urządzenia : Dysk - TomTom GO oraz Portable Device - F:\
    Jest także dostęp do pamięci TT, poprzez ikonkę w oknie Mój Komputer.

Czy ktoś z kolegów mógłby mi poradzić, co z tym fantem zrobić?
    koala106
    Level 39  
    W pierwszym kroku sprawdź dysk Tomtoma Scandiskiem, a jak nie pomoze, to sformatuj dysk przy użyciu clearflasha, potem podłącz jak TTHome go wykryje ściągnie navcore i się zainstaluje.
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Sprawdziłem ten napęd TomTom GO, za pomocą wbudowanego w Windows 7 scandisk-a.
    Następnie pobrałem ze strony tomtom-a i uruchomiłem kilka razy program clear_flash.exe.
    Po instalacji, urządzenie się resetuje, pokazuje się czarny ekran z "łapkami" a następnie na szarym tle, po prawej stronie ekranu pokazuje się pionowy, zółty pasek postępu.
    Pasek w ciągu 0.5 sekundy "idzie" od dołu do góry ekranu, a następnie urządzenie się resetuje.

Niestety, po resecie wszystko wraca do stanu opisanego w pierwszym poście.

EDIT :
    Po uruchomieniu clearflash-a, sprawdziłem ponownie urządzenie scandisk-iem. Otrzymałem komunikat, że wykryto problem, ale został on skorygowany.

Niestety, urządzenie dalej nie chce się uruchomić :(
  • Helpful post
    Freddy
    Level 43  
    koala106 wrote:
    W pierwszym kroku sprawdź dysk Tomtoma Scandiskiem, a jak nie pomoze, to sformatuj dysk przy użyciu clearflasha, potem podłącz jak TTHome go wykryje ściągnie navcore i się zainstaluje.

ClearFlash nie służy do formatowania dysku, nie wprowadzaj w błąd.
    Arnoldziq nie mieszałeś coś w sofcie ? Podłącz TT do PC, a dopiero potem go włącz. Usuń soft z dysku, potem wgraj jakiś stary navcore (wersja 7 lub 8, ale bez udziwnień) Jaki masz model dysku ?
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Dzięki za pomoc.
    Udało się "postawić" urządzenie :)
    1. Sformatowałem dysk TomTom-a za pomocą formatu wbudowanego w Windows 7.
    2. Pobrałem ze strony tomtom plik : http://download.tomtom.com/sweet/navcore/navcore_7.161.8491.go700.cab
    3. Skopiowałem zawarte w archiwum pliki na czysty dysk urządzenia.

TomTom Home rozpoznał urządzanie i zaczął aktualizować oprogramowanie :)
    Jeszcze raz dziękuję i zamykam temat.