Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala z możliwością blokowania konkretnych numerów

13 Lis 2010 09:48 3056 21
  • Poziom 9  
    Witam.

Jestem na kupnie centrali telefonicznej. Cechy, które mnie interesują to:

- możliwość blokowania konkretnych numerów tel.
    - billing połączeń wychodzących przez panel administracyjny WWW
    - 2 linie zewnętrzne
    - możliwie niska cena

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 16  
    Proponuję zainteresować się modelem Panasonic IP KX-NCP500X.
  • Poziom 9  
    Tylko cena trochę nieprzystępna. Myślałem o czymś do 1000 - 1500 zł. Nie potrzebuje aż tylu funkcji. W firmie mam 5 nr wew i 2 linie miejskie. Chciałbym też podłączyć voip.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Najtaniej wypadnie więc Ci PMS-08. Prosta jak nie wiem co. Możesz tez zainteresować się ITS-08. Trochę wyższy model ale też mieści się w cenie i funkcjonalności którą założyłeś. Trochę więcej informacji TU
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Czy się różni rejestr rozmów telefonicznych od billingu ? Mi szczerze mówiąc chodzi o wykaz numerów do, których dzwoniono i o której godzinie (nie interesuje mnie czas rozmowy).

Pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 11  
    Jeżeli w tej cenie to polecam tylko z odzysku DCT 12 Digitex/Platan
    Posiada tabelę nr. dozwolonych i zabronionych na której można zrobić selekcję.
    Biling /nr i czas rozmowy zapisuję się na dysku który po ściągnięciu można wysłać
    siecią/.Nie polecam natomiast przetwarzania tego na impulsy chyba że ma sie zabudowaną płytkę teletaksy i wykupioną usługę lub korzysta się z łącza ISDN gdzie impulsy teletaksy są w urządzeniu NT.
  • Poziom 11  
    Napisałem tak bo za tysiaka nie można kupić nowoczesnej centralki
    a o ile się nie myle to facet nie zamierza wydać 3 lub 4 tys.
  • Poziom 11  
    Ale kolega metalek w sumie nie napisał ile nr wew potrzebuje a np Prima to mała centralka chyba do 10 AB.Sam aktualnie rozglądam się za wymianą
    DCT 80 z 24 portami wew. i wychodzi że muszę wydać na to o 4 tys
    Chętnie więc wysłucham propozycji czyli 2*LM + 24 WEW + 1VoIP
    i konfiguracja zdalna,biling w postaci zapisu w pamięci-nr,data i godzina i czas połączenia.
  • Poziom 11  
    Niekoniecznie mam obiekt 2LM na 24 WEW ale tyko 6-cu abonentów
    ma wyjście na miasto pozostali tylko łączność wew + alarmowe
  • Poziom 24  
    metalek napisał. Potrzebuje 5 wewnetrznych. Dlatego zaproponowałem PMS ( co było błędem ze względu na brak billingu) ale ITS już można by wciągnąć. Nie ma co prawda billingu ale eksport do zewnętrznego pliku przecież sporo załatwia. Dyskryminacja jest w obu
  • Poziom 16  
    To, że nie ma opisanej informacji na stronie nie oznacza, że takiej funkcji nie posiada centrala.

Zaznaczam, że centrale Panasonic KX-NCP posiadają możliwość blokowania numerów oraz bilingi, które dostępne są przez www.
  • Poziom 17  
    A czy metalek nam powie dlaczego akurat biling połączeń wychodzących ma być ściągany przez panel www? Może po prostu tak to nazwałeś i wystarczy ci ściągnięcie danych z centralki np. po USB i przegląd dedykowanym oprogramowaniem na jakimś PC ?
    Czasami tak bywa np. w SIWZ . Ktoś , coś wpisze a później do wróżki trzeba się udać z pytaniem " co artysta miał na myśli "
  • Poziom 9  
    Przepraszam ale nie otrzymywałem powiadomień na maila o odpowiedziach na moje pytania i myślałem, że wątek umarł.

Jeśli chodzi o centrale nie musi być to koniecznie sterowanie przez WWW. Każde inne też będzie dobre, byleby było proste w obsłudze. Poza tym fajnie jakby centrala miała możliwość podpięcia VOIP i żeby rozmowy wychodzące kierowane były w pierwszej kolejności własnie przez VOIP .

W firmie obecnie mam 5 nr wew i 2 linie zewnętrzne.

Pozdrawiam i przepraszam za zwłokę.
  • Poziom 9  
    Jeszcze nie kupiłem centrali ale przeglądając wiele ofert zdecydowałem się na Slican ITS-0286. Ma chyba wszystko o co mi chodziło.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.