Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metaliczny dźwięk podczas przyspieszania

13 Lis 2010 11:19 3131 1
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam problem w mojej Hondzie CRV (2000 r. 147K, automat, gaz sek.). Samochód kupiłem w czerwcu tego roku, założyłem gaz, powymieniałem oleje ,filtry. Zrobiłem nim już ok 12000 km. Od samego początku podczas jazdy przy przyspieszaniu (ok 2100 obrotach) z pod samochodu wydobywa się dziwny dźwięk, jakby jakiś metal zaczynał drgać i uderzał w coś metalowego. Dzieje się tak tylko podczas jazdy. Skrzynia pracuje bez problemów, nawet nie czuć jak zmienia biegi. Na przeglądzie diagnosta sprawdzał wał, tłumiki itp. i nic tam nie zauważył co mogło by powodować taki dźwięk. Jestem teraz za granicą więc wizyta w ASO odpada. Dzięki za wszelkie sugestie.
  • Poziom 24  
    Witam. Miałem dwa podobne opisywane przez Ciebie przypadki ;W Oplu astra 1.6 benz. sprawca był środkowy tłumik - w środku odpadł kawałek blaszanej przegrody , ów tłumik był optycznie bez zarzutu z wierzchu ładnie wyglądał.... a jednak po osłuchaniu na kanale wyszło ze to on winny..... Drugi przypadek to w Peugeot 406 1.8 benz. 1997r. , tam winny był blaszany ekran pomiędzy układem wydechowym a płytą podłogową , na skutek korozji odpadły całkowicie dwie śrubki i nakrętki mocujące wspomniany element , a ma on całkiem sporą powierzchnię i co za tym idzie skłonności do rezonansu.... Może to jest to ?