Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder (euro, hdmi) a telewizor bez tych wejść.

stefan86 13 Lis 2010 12:59 6276 5
  • #1 13 Lis 2010 12:59
    stefan86
    Poziom 10  

Witam.

Do starego telewizora posiadającego tylko wejście antenowe trzeba podłączyć dekoder Cyfrowego Polsatu - Echostar 7400. Ten dekoder nie posiada wyjścia antenowego. Do tej pory używałem dekodera Thomson DSI 50 który posiadał takie wyjście. On chyba posiadał nawet modulator bo była do niego podłączona antena naziemna i jednym kablem antenowym dekoder był podłączony z TV i były programy naziemne i z platformy CP

Czytałem, że jeśli chce się połączyć z telewizorem który nie ma wejścia euro, jakis sprzęt który dysponuje takim wyjściem to można te urządzenia połączyć za pomocą innego starego sprzętu które dysponuje wtyczką euro i wyjściem antenowym. Ten sprzęt pełniłby funkcję modulatora. Mogę do tego celu wykorzystać tego Thomsona DSI 50? Czytałem również, że potrzebna będzie również jakaś konfiguracja tego pośredniego sprzętu. Jak to zrobić?

0 5
  • #2 13 Lis 2010 13:07
    any56
    Poziom 39  

Spróbuj podłączyć nowy dekoder do wejścia VCR SCART dekodera Thomson DSI 50.

0
  • #3 13 Lis 2010 16:18
    stefan86
    Poziom 10  

any56 napisał:
    Spróbuj podłączyć nowy dekoder do wejścia VCR SCART dekodera Thomson DSI 50.

No i tak zrobiłem. Efekt taki, że Thomson na telewizor puszcza jedynie swój obraz - nie podaje sygnału z podłączonego do niego nowego dekodera.

0
  • #5 13 Lis 2010 21:10
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Magnetowid, posiadający scart i RF OUT (wyjście "antenowe").

0
  • #6 17 Lis 2010 23:54
    stefan86
    Poziom 10  

Postanowiłem kupić modulator: http://allegro.pl/modulator-antenowy-rf-9000-i1305185542.html

Urządzenie przyszło. Za pomocą euro podłączyłem do niego dekoder polsatu a kablem antenowym wyprowadziłem sygnał do telewizora. Na modulatorze ustawiłem kanał C4 a na telewizorze wyszukałem częstoliwość. Jakość obrazu naprawdę bardzo dobra.

Jako, że wspomniany modulator ma jeszcze wejście antenowe to postanowiłem dodatkowo podłączyć do niego antenę naziemną. Niestety o ile programy z dekodera za pośrednictwem modulatora mają dobrą jakość tak podłączenie anteny naziemnej za pośrednictwem modulatora powoduje, że jakość obrazu programów naziemnych jest denna. Przy bezpośrednim podłączeniu anteny naziemnej do telewizora jakość obrazu jest bardzo dobra.

Czemu przy połączeniu za pośrednitwem modulatora tak spada jakość? Tak nie powinno się łączyć, modulator wymaga konfiguracji (innych kanałów) czy jest uszkodzony?

0
  Szukaj w 5mln produktów