Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompaktowa Toyota iQ w wersji elektrycznej

pseven 13 Nov 2010 13:55 1908 3
  • Kompaktowa Toyota iQ w wersji elektrycznejPodczas 25-tego sympozjum „World Battery, Hybrid and Fuel Cell Electric Vehicle Symposium and Exhibition” można było, po raz pierwszy na żywo, obejrzeć zapowiedziany już w 2009 roku, bazujący na modelu iQ samochód o napędzie elektrycznym. Kompaktowy, czteromiejscowy samochód zamknięty został w nadwoziu o długości niecałych 3 metrów, szerokości około 168 cm i wysokości 150 cm. Pojazd napędza trójfazowy silnik elektryczny o mocy maksymalnej 47kW i maksymalnym momencie obrotowym 163 Nm. Silnik zasila zespół akumulatorów Primearth EV Energy o pojemności 11 kWh. Zasięg iQ w wersji elektrycznej, określony przy pomocy testu JC08, wynosi około 100 km. Całkowita waga pojazdu wynosi 1260 kg, co stanowi wynik o 300 kg większy w stosunku do konwencjonalnej wersji modelu iQ. Pojazd ma zadebiutować na rynku na przełomie 2010 i 2011 roku.

Kompaktowa Toyota iQ w wersji elektrycznej

Źródło:
    http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20101105/187149/

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8883 posts with rating 1914, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
    michal-michalik
    Level 23  
    O kurde 1260 kg? Trochę sporo na taki samochodzik. I to ma na 11 kWh przejechać 100 km :?:
    upanie
    Level 22  
    To, że ciężki to nic ale jak ja bym był akumulatorem to bym uciekał z tego samochodu ze względu na jego beznadziejny wygląd. Jest Obleśnie brzydki ;)
    pubus
    Level 30  
    Wiem, że to kwestia gustu ale widziałem IQ (benzynę) "na żywo" i jak dla mnie wszystkie inne "maluchy" odpadają przy niej z całą serią bazującą na Aygo na czele, bo chociaż mała nie wygląda jak coś znalezione w paczce płatków śniadaniowych. Tylko ta waga elektryka, krótki rozstaw osi i duża waga... jakoś nie wróży to dobrze...