Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompaktowa Toyota iQ w wersji elektrycznej

pseven 13 Lis 2010 13:55 1512 3
  • Kompaktowa Toyota iQ w wersji elektrycznejPodczas 25-tego sympozjum „World Battery, Hybrid and Fuel Cell Electric Vehicle Symposium and Exhibition” można było, po raz pierwszy na żywo, obejrzeć zapowiedziany już w 2009 roku, bazujący na modelu iQ samochód o napędzie elektrycznym. Kompaktowy, czteromiejscowy samochód zamknięty został w nadwoziu o długości niecałych 3 metrów, szerokości około 168 cm i wysokości 150 cm. Pojazd napędza trójfazowy silnik elektryczny o mocy maksymalnej 47kW i maksymalnym momencie obrotowym 163 Nm. Silnik zasila zespół akumulatorów Primearth EV Energy o pojemności 11 kWh. Zasięg iQ w wersji elektrycznej, określony przy pomocy testu JC08, wynosi około 100 km. Całkowita waga pojazdu wynosi 1260 kg, co stanowi wynik o 300 kg większy w stosunku do konwencjonalnej wersji modelu iQ. Pojazd ma zadebiutować na rynku na przełomie 2010 i 2011 roku.

Kompaktowa Toyota iQ w wersji elektrycznej

Źródło:
    http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20101105/187149/

• #2 13 Lis 2010 22:57
    michal-michalik
    Poziom 23  

O kurde 1260 kg? Trochę sporo na taki samochodzik. I to ma na 11 kWh przejechać 100 km :?:

• #3 14 Lis 2010 07:28
    upanie
    Poziom 21  

To, że ciężki to nic ale jak ja bym był akumulatorem to bym uciekał z tego samochodu ze względu na jego beznadziejny wygląd. Jest Obleśnie brzydki ;)

• #4 14 Lis 2010 08:54
    pubus
    Poziom 30  

Wiem, że to kwestia gustu ale widziałem IQ (benzynę) "na żywo" i jak dla mnie wszystkie inne "maluchy" odpadają przy niej z całą serią bazującą na Aygo na czele, bo chociaż mała nie wygląda jak coś znalezione w paczce płatków śniadaniowych. Tylko ta waga elektryka, krótki rozstaw osi i duża waga... jakoś nie wróży to dobrze...