Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Elektryka W霩ka wid這wego Problem z Alternatorem brak 安.

waxi18 13 Lis 2010 15:22 3080 0
  • #1 13 Lis 2010 15:22
    waxi18
    Poziom 8  

Witam wszystkich serdecznie mam problem z W霩kiem wid這wym typu Bu貪ar (pisze na nim BALKANCER z 1986 r bodaj瞠) oto zdj璚ieElektryka W霩ka wid這wego Problem z Alternatorem brak 安.. Problem polega na tym i stary alternator si zepsu i nie 豉duje ju akumlatora - lata貫m po z這mach szukaj帷 alternatora tego typu ale nie znalaz貫m. Polecono mi zamontowa alternator od polenaza.
    Wiem 瞠 ten temat by wielokrotnie poruszany ale powiem jak pod陰czy貫m ten alternator bo chc r闚nie pu軼i 鈍iat豉 przednie kt鏎e s ju zrobione i zamontowane tak samo tylne i g堯wnie chodzi mi o te tylnie.

Tak wi璚 powiem co mam bo ca豉 instalacja w霩ka wid這wego jest rozszabrowana kable poprzecinane od 鈍iate od wszystkiego wi璚 chc zrobi now instalacj ale nie chce si pomyli wi璚 powiem co mam a wi璚 mam:

Alternator od poloneza z regulatorem kt鏎y posiada zaciski B+ oraz D+ na alternatorze jest te na plastiku napisane W ale nie ma wyprowadzenia. chyba 瞠 jest pod tym plastikiem. oto zdj璚ie tego alternatora
    Elektryka W霩ka wid這wego Problem z Alternatorem brak 安.

Z zacisku 鈔ubowego B+ pod陰czam 2 przewody koloru czerwonego kt鏎e by造 zaci郾i皻e w zacisk oczkowy i przykr璚am 鈔ub. i teraz zacisk D+ chc go pod陰czy nast瘼uj帷o:

z Alternatora Zacisk D+ poprowadzi kabel do bezpiecznika z bezpiecznika na 瘸r闚k sygnalizacyjn i z 瘸r闚ki na stacyjk do zacisku nr 15 lub 54

ze stacyjki jest pociagni皻y r闚nie kabel do w陰cznika 鈍iate bezpo鈔ednio na w陰cznik jest to kabel +12V i z tego w陰cznika idzie jeden kabel + na 鈍iat豉 przednie. 鈍iat豉 przednie 鈍iec.

Teraz powiem co mam jeszcze w w霩ku jest rozszabrowana ca豉 instalacja
    jest tam regulator napi璚ia na kt鏎ym s ozanaczenia 67 i 15. oznaczenia 15 sz這 kiedy do skrzynki bezpiecznikowej czerwonym kablem. Sz這 gdy teraz nie idzie kto to bardzo dawno odci掖 a z zacisku nr 67 by poci庵ni皻y 鄴速y kabel by on wpi皻y na starym alternatorze w oznaczenie 67 (tu moje pytanie czy ten regulator mi jest potrzebny???? czy ju nie jest????? jak mam powy窺zy alternator od poloneza?????) posiadam r闚nie 2 przeka幡iki. ale nie mam na nich oznacze s zapaprane czarn farb ca貫 bo kto kiedy malowa w霩ek moje pytanie jest takie chc wykorzysta te przeka幡iki bo bior pod uwag 瞠 b璠 mi potrzebne do 鈍iate wstecznych lub do czego innego grzanie 鈍iec lub kierunki postaram si odkr璚i je i porobi zdj璚ia. s tam popodpinane kable tak by w霩ek startowa tylko ale nie wiem czy s dobrze podpi皻e bo grzania 鈍iec na pewno nie ma. teraz powiem jak mam zrobione 鈍iat豉 wsteczne s 2 kabelki kt鏎e z biegu wstecznego id do samego ty逝 鈍iate wstecznych ale s te 2 inne kable kt鏎e s odci皻e i nie wiem sk康 one maja i嗆 bo 鈍iat豉 wsteczne nie dzia豉j nie ma do nich napi璚ia prosz o pomoc i dok豉dny schemat jak to mam podpi望 i do jakich zacisk闚 瞠by by造 鈍iat豉 przednie 豉dowanie akumlatora 鈍iat豉 wsteczne bez kierunkowskaz闚 Pomocy ten temat by wa趾owany miliony razy na tym forum widzia貫m wszystkie tematy ale pod ka盥ym schematem jest opis jak tak pod陰czysz to tw鎩 ci庵nik / w霩ek / inny pojazd pu軼i ostatniego dyma prosz o pomoc i jaki dobry schemat jak pod陰czy i do jakich zacisk闚. I o wyt逝maczenia po co s te 2 przeka幡iki.[/img]

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
TME Logo