Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 24 kWX + DIM wysoka-niska temperatura

13 Lis 2010 15:33 4825 6
  • Poziom 9  
    Witam, proszę o pomoc. Opis zestawu. Mam kocioł kondesacyjny Immergas Victrix 24 kW X z mieszczem DIM wysoka-niska temperatura. Do kotła podłączony jest sterownik SUPER CAR, który steruje podłogówką na parterze i sonda zewnętrzna. Druga strefa, wysoka temperatura, jest na piętrze - grzejniki, tą strefą steruje TYBOX 710/713 który jest podłączony do mieszcza DIM w miejscu 13 i 14.
    Problem który mnie dręczy polega na tym, że po ustawieniu temperatury na 30 st. w SUPER CAR rusza kocioł i pompa w DIM i grzeje podłogówkę ustawiam temperaturę 30 st. w TYBOX, włącza się pompa w DIM i grzeją grzejniki ... OK. Tylko jak jak chcę włączyć same grzejniki TYBOX'em bez podłogówki to fakt faktem chodzi pompa w DIM ale temperatura na kotle jest ~27-30 st. a grzejniki leciutko są ciepłe. Proszę o pomoc, czy coś jest nie tak? Wydaję mi się że te dwa układy powinny pracować niezależnie, np.: grzeję górę bez dołu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    W tym układzie niestetytak powinno to działać ,jeden układ od drugiego różni się tylko Max temp zasilania(na podłogę max 45stopni) a steruje tym temp zew plus trochę wew(zalerzy jak ustawiony jest wpływ czujnika wew w kodach serwisowych)
    Proponuje nic nie ruszać bo jak zmieniasz jeden z parametrów mogą dziać się pozniej rożne cuda
    Pozdrawiam
    Wesoły serwisant
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanie, nie można poprawić tego układu dodając jeszcze jeden termoregulator pokojowy np. TYBOX tylko podpinając go pod złącze 11 i 12 w rozdzielaczu DIM (TA2) rysunek poniżej. Może wtedy te układy będą pracować niezależnie? Pozdrawiam

Rysunek z instrukcji:Immergas Victrix 24 kWX + DIM wysoka-niska temperatura
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Można wtedy będziesz miał dwa niezależne obiegi grzewcze sterowane przez każdy termostat z osobna z tym ze podlogowka ma bardzo duża bezwladnosc cieplna i będzie ciagle ciepło lub zimno
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo, pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam podobny układ jedynie sterownik Car podłączony jest do pieca i steruje strefa wysokiej temperatury i ty jest wszystko ok, natomiast do DIM podłączony jest druki sterownik ktory ma sterowac strefa niskiej temperatury i tu pojawia sie probelm, Mianowice w momecie zalaczenia strefy niskiej temp. pompy zaczynajac pracowac na kotle pojawia sie ikona kaloryfera ale piec miesza jedynie wode nie grzejac jej. Podlogowka zimna, jezeli natomiast strefa wysokiej temperatury jest zalaczona i zalacze strefe niskiej temperatury podlogowka zaczyna grzac. Co moze bc przyczyna?
  • Poziom 10  
    @prezi2 nikt nie znalazł rozwiązania ?