Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora Li-On do cyfrówki inną ładowarką

phantom48 13 Lis 2010 18:26 2967 5
  • #1 13 Lis 2010 18:26
    phantom48
    Poziom 27  

Witam. Mam właśnie problem,gdyż nie posiadam ładowarki do akumulatora SLB- 10A do aparatu Samsung,do tej chwili akumulator ładowałem podłączając elektrody + i - do zwykłej ładowarki na AA i jakoś się ładowało.Aktualnie dostałem ładowarkę do akumulatorów NP-82 Casio , wykonałem odpowiedni adapter, i po podłączeniu łącznie ze środkową elektrodą oznaczoną jako T dioda sygnalizująca proces mrugnie tylko przez moment i koniec.Wcześniej w ten sam sposób przystosowałem ładowarkę Canon do ładowania tego akumulatora i wszystko szło dobrze.Niestety ale tę ładowarkę sprzedałem wraz z aparatem i już jej nie mam.Czy można w jakiś sposób dostosować ładowarkę do obcego akumulatora,na tej problematyce to ja absolutnie się nie orientuję mogę, więc jedynie coś manualnie wykonać więc cały ratunek upatruję w szanownym Forum proszę więc o jakąś radę.

0 5
  • #2 13 Lis 2010 21:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Lis 2010 01:58
    Sting
    Specjalista - kamery

Każdy akumulator litowo-jonowy można ładować ładowarką Li-On. To tylko kwestia styków. Należy tylko zrozumieć zasadę, że ogniwo litowe ma 3,6V lub jego wielokrotność typu 7,2 V. No i jeszcze kwestia trzeciego tajemniczego styku. Tak naprawdę to było już chyba wyjaśnione, że nie ma się czym przejmować.

1
  • #4 14 Lis 2010 14:09
    phantom48
    Poziom 27  

jeśli to by była tylko kwestia styków to dlaczego jak podstawię do tego zrobionego adaptera oryginalną baterię casio lub olympus są takie same to dioda sygnalizująca ładowanie się świec akumulator się ładuje a kiedy podstawię ten akumulator z samsunga to tylko mrugnie i już nic.Sprawdzałem również bez podłączenia tej trzeciej elektrody T, na oryginalnym akumulatorze i dioda się nie świeci kiedy to T przyłączę to się zapala czyli ładuje

0
  • #5 14 Lis 2010 14:37
    bestboy21
    Poziom 39  

T to wyprowadzenie termistora (niekoniecznie) z akumulatora, ładowarka na jego podstawie wie jaką ma temperaturę w danej chwili i jest to ważne przy ładowaniu dużym prądem, gdy wyprowadzenie nie jest podłączone ładowarka w cale nie wykryje akumulatora lub zgłosi błąd - to już zależnie od widzimisię producenta. Termistory są różne i konstrukcje ładowarek są różne ! w teorii każdą zautomatyzowaną ładowarką można ładować dowolny Li-Ion w praktyce skutecznie uniemożliwiają to różne udziwnienia producentów.

phantom48 ogranicz prąd ładowania rezystorem (żarówką) może w ładowarce włącza się zabezpieczenie nadprądowe, jeśli to nic nie da to prawdopodobnie ładowarka stykiem T komunikuje się "cyfrowo" z akumulatorem który ma wbudowany własny procesor i tak łatwo tego nie obejdziesz. Niestety T to niekoniecznie termistor, może to być szyna danych , bez rozebrania akumulatora lub ładowarki się nie dowiesz jak to odpalić.

0
  • #6 14 Lis 2010 21:08
    phantom48
    Poziom 27  

W NP-82 czyli tym z Casio elektronika chyba jest bo kiedy włożę do Casio baterię Li-42B olympus to aparat się nie załącza,natomiast olympus Fe 20 z baterią NP-82 włącza się , różnica występuje jedynie w aparatach, bo Casio ma trzy elektrody , natomiast olympus tylko dwie + oraz - więc procesor z Casio nie daje się nabrać na obcą baterię , Olympusa natomiast to nie interesuje i wystarczy mu prąd.Jak przyjdzie mi ochota to popróbuję jeszcze z tą żarówką lub rezystorem zrozumiałem iż należy to podłączyć do plusa akumulator ładowarka, jak będą jakieś efekty to dam znać.

0
  Szukaj w 5mln produktów