Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PS 663 S BIO ciężko obracający bęben

13 Lis 2010 19:41 3350 4
 • Poziom 9  
  Witam. Posiadam stara pralke Polar PS 663 S BIO .Służy mi do prania odzieży roboczej i do tej pory bardzo dobrze się sprawowała.Któregoś dnie zauważyłem , że pralka nie może ruszyć.Po zdjęciu paska klinowego okazało się , że silnik pracuje normalnie ale za to bęben obraca sie bardzo ciężko.Co może być przyczyną?Nic nie ociera więc wykluczam ciało obce :D.Może łożyska?Pralka do awarii pracowała normalnie bez jakichkolwiek obcych dzwięków.Proszę o podpowiedź co może być przyczyną wraz z jakąś instrukcją abym mógł to zrobić sam.Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Sprawdź FPZ-ta, kondensator rozruchowy (może będą dwa) i kostkę przyłączeniową do silnika. Jeśli nic to nie pomoże, to silnik ma albo spalone/zwarte uzwojenia, albo łożyska wytarte.
 • Poziom 20  
  Jeśli bęben obraca się z ciężko to po dokładnym sprawdzeniu, że nie wpadła żadna część ubrania między bęben a zbiornik pozostają do wymiany łożyska bębna (z uszczelniaczam - oczywiście)
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Prawdopodobnie masz zatarte łożysko,miałem przypadki całkowitego zablokowania i wtedy wewnętrzna szalka tarła bieżnię wału aż zrobiła sobie wgłębienie ,no niestety musisz rozebrać i dotrzeć do łożysk .
 • Specjalista AGD
  Wyszukiwarka bardzo dobrze działa.
  Historia zatoczyła właśnie w tym momencie koło.