Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 700 SC 510 .

solenoid 13 Nov 2010 20:05 1333 4
    solenoid
    Level 11  
    Witam. Problem jak w temacie SC 510, nie działa silnik napędu transportów papieru z kaset no i sprawdziłem silnik transportu ,w innej maszynie działa podpięty na ostro bez obciążenia.! Płyta od transportów, w innej maszynie działa, zamieniony piec, moduł bębna, wywoływaczka; -
    -tak, że odpada jakikolwiek opór na głównym silniku.
    - Bezpieczniki na zasilaczu wszystkie ok.
    -Dodam iż maszyna robi kopie bez żadnego problemu z podajnika ręcznego, (wiadomo inny silnik).
    Po podmianie transportu 1 szuflady, przy odpiętych transportach 2i3 ten sam efekt, silnik wogóle nie rusza (SC 510) przy próbie robienia kopi, (wiadomo w kodach nie ruszy gdy wypięte transporty.), przełożenie transportu 1, 2, do innej maszyny (1055) działają. Tak więc ręce mi opadły i proszę o pomoc.
    Dodam iz silnik transportów po zdjęciu pasków i zadaniu w kodach przy podpiętych transportach również nie działa
    Narazie się poddałem, Ale tu chodzi o Honor.
    Dodam iż kręcąc ręcznie nigdzie nie czuc jakiegokolwiek oporu, a załączanie elektromagnesów słychać na każdej kasecie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gasior
    Level 26  
    A sprawdziles czy dziala Ci wylacznik interlock w prawej dolnej czesci maszyny, ten obok butli zuzytego tonera?
    solenoid
    Level 11  
    Widzisz nie, mam na stałe zdjętą tą plastikową nakładke na transporty, i ten wyłącznik; niewiem wydawał mi się dzisiaj dziwnie krzywo wiszący, ale go nie tykałem gdyz byłem zajęty mysleniem nad powagą błedu maszyny, może byc ze to , ale sprawdze dopiero w poniedziałek. bo 50km do maszyny, Jak macie jeszcze jakies propozycje to prosze.!
  • Helpful post
    gasior
    Level 26  
    To proponuje sie temu blizej przyjrzec - manual serwisowy jako jedna z przyczyn SC510 podaje wlasnie brak styku na tym interlocku. Z tego co pamietam, to w pierwszej serii tych urzadzen (seria AF650) niedzialajacy dolny interlock nie generowal kodu, tylko wyrzucal zaciecie papieru na transporcie, nowsze od AF700 generacje "widza" otwarte przednie drzwi, a AF700 wyrzuca kod. Powodzenia
    solenoid
    Level 11  
    gasior wielkie dzięki zamykam temat
    strzał w dziesiątkę, zaoszczędziłeś mi mnóstwo czasu i nerwów DZIĘKI