Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL 32EX500 - tv nie rozpoznaje polskich znaków

tomison 13 Lis 2010 20:12 3427 5
  • #1 13 Lis 2010 20:12
    tomison
    Poziom 13  

Witam
    Posiadam ww telewizor. Mam moduł CA i włożona kartę kablówki.
    Problem polega na tym, że jak chce obejrzeć GUIDE to tv nie rozpoznaje polskich znaków.
    Jak miałem dekoder wszystko było ok z identyfikacją opisów poszczególnych filmów, wydarzeń itp przez dekoder.
    Przeczytałem instrukcję ze 3 razy i nie znalazłem opcji, gdzie zmienić aby napisy były prawidłowo odczytywane.
    Czy w ogóle istnieje możliwość ustawienia odczytu napisów w j. polskim?
    Pozdrawiam.
    Tomek.

0 5
  • #2 07 Lut 2011 11:06
    dymmo
    Poziom 9  

Oczywiście że się da. W czasie odtwarzania daj OPTIONS następnie na dole powinny być FUNKCJE NAPISÓW tam masz 4 do wyboru. font 1 font 2 font 3 i font 4. jedna z nich jest prawidłowa

0
  • #3 07 Lut 2011 11:14
    tomison
    Poziom 13  

hmm. ale to co piszesz to rozumiem ze odnosi sie do ogladania filmów na napisami w j. polskim bez lektora.
    Moje pytanie dotyczy wyswietlania tytułów i opisów programów jezeli mam tv cyfrowe i korzystam z opcji GUIDE

0
  • #4 05 Paź 2011 21:04
    MacArtur
    Poziom 9  

Mam ten sam problem z tym samym modelem KDL 32EX500. Odbieram sygnał z kablówki poznańskiej Inei (bez dekodera, odbiera mi tylko stacje DVB niekododowane).

Zastanawiam się czy strona kodowa nie zależy od nadajnika - kolega ma 37EX500 i odbiera MUX-2 z podbydgoskiego Trzeciewca. Tam nadajnik DVB-T uruchomiono bardzo niedawno i kolega ma polskie znaki - być może to nowszy sprzęt nadawczy z odpowiednią stroną kodową?

Jeśli czyta to ktoś z kujawsko-pomorskiego i ma problemy z KDL 32EX500 to niech da znać, wtedy wykluczymy nadajnik i będzie wina telewizora.

0
  • #5 12 Paź 2011 19:53
    komodopo
    Poziom 2  

Witam,
    również mam proble w poznańskie Inea z napisami na sony KDL40E5520K. Dzwoniłem do sony i kazali mi zorbić aktualizację softu, wczoraj zrobiłem i nie pomogło, jak nic to w inea jest jakiś problem z kodowaniem, może nie trzymają się standardów.. Jeśłi ktoś zna rozwiązanie to proszę o info...

Aha jeszcze jedno... czy po włożeniu karty dekodującej do telewizora będę miał resztę odkodowanych programów? w inea powiedzili mi ze nie ...... ale mam obiekcję do ich fachowości. Zdaje mi się, że wkładając kartę będzie git i odkodują się programy, gdyż w guide mam opis co na danym zakodowanym kanale leci lub będzie leciało, jednak nie ma tak jak wyżej piszę znaków PL.

1
  • #6 13 Paź 2011 05:53
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Wykopaliska!
    Sony KDL 32EX500 - tv nie rozpoznaje polskich znaków

0