Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam pralki do 6kg, ładowanej z przodu... do 1600zł...

13 Lis 2010 23:41 4696 11
  • Poziom 9  
    Witam

Proszę o pomoc planuje zakup pralki - sprawa dość trudna wbrew temu co się wydaje. Jak już się na coś zdecyduje to się okazuje ze zbiornik jest nie rozbieralny ( sklejany).

Zastanawiam się nad zakupem :
    Electrolux EWF 10475 W
    AEG Lavamat 64840 L

Szukam pralki do 6kg, ładowanej od przodu, początkowo bylem zainteresowany modelem AEG 72850 A ale to jest model 7 kg i cena jest tez dość duża 1600zl.

Poprawiono temat na regulaminowy!
    [_P_]
  • Poziom 18  
    Jeszcze tydzień temu borykałem się dokładnie z tym samym problemem:) Jak już była fajna praleczka to klejony zbiornik. W końcu wybór padł na Boscha. Okazuje się, że najlepsze modele pochodzą właśnie z Polski i mają rozbierlane zbiorniki. Mój wybór padł na WAE2047KPL 7KG wsadu. Jestem zadowolony z wyboru, świetnie dopiera w krótkim czasie. Pamietaj seria WAE to własnie rozbieralne zbiorniki.
  • Poziom 9  
    Nad Boschem tez sie zastanawian , z tego co sie dowiedzialem to Bosch =Simens z tym ze wiekszy nacisk podobno kladzie sie na Simensa . Tak modele produkowane w Polsce maja rozbieralne zbiorniki ale podobno koszt takiej naprawy tez jest dosc spory ( znalazlen na ktoryms forum ze za wymiane lozyska wolaja po 700zl czyli nie oplacalne, wiem ze nic nie jest na wiecznosc ale nazwa zobowiazuje i 10 lat powinno to chodzic bez zadnych przygod zle z drugiej strony co robily by serwisy? :))
  • Poziom 20  
    W Electroluxie wymiana łożysk pewnie podobnie kosztuje nawet jak jest bęben rozbieralny.Wątpie żeby pralka wytrzymała 10 lat ,a szczególnie łożyska.
  • Poziom 18  
    Quest333 napisał:
    ( znalazlen na ktoryms forum ze za wymiane lozyska wolaja po 700zl czyli nie oplacalne, wiem ze nic nie jest na wiecznosc ale nazwa zobowiazuje i 10 lat powinno to chodzic bez zadnych przygod zle z drugiej strony co robily by serwisy? :))
    700 zł tak, ale cały zespół piorący,czyli zbiornik+bęben. Uwierz mi wałkowałem temat prawie 3 tygodnie i seria WAE jest rozbieralna czyli tylko koszt łożysk i uszczelniacza i zajęła drugie miejsce w testach pralek w Niemczech:)
  • Poziom 23  
    A może coś z firmy Gorenje?.
  • Poziom 9  
    Kurcze od poczatku jestem za Boschem ale tu gdzie mieszkam ( Krakow) nie ma serwisu Boscha najblizszy jest w Gliwicach . Jesli chodzi o Gorenje to jaki model polecacie? Jedno tez co mnie zastanawia to rozne opinie ze pralka cicha i ze wogole a ktos znowu pisze ze glosna?Jak sie dobrze porowna parametry to prawie wszystkie maja zblizona glosnosc, AEG - te wyzsze modele maja silniki indukcyjne i jest naprawde cicho ( znjomi maja taka praleczke ale 2500 zlocisza dali )
  • Poziom 20  
    Ja mam Gorenje WA 60149 i jest bardzo dobra
  • Poziom 14  
    Również w domu mam pralkę Gorenje,i złego słowa nie powiem,bo pierze doskonale,i od 5-6 lat nic się nie zepsuło,a pierze codziennie(no w niedziele ma wolne:) )
    Pierwsze bardzo dobre Polary powstawały właśnie na licencji Gorenje.

W jednej z sieci w tej chwili w bardzo dobrej cenie jest model WA60129, 6kg,1200 obr,program samoczysczący i krótki 17minut, automatyka wagowa etc.

A co do opinii w internecie,to trzeba je brać z przymrużeniem oka,bo nie zawsze są one prawdziwe,tylko zmyślone przez konkurencję,albo napisane przez upierdliwego użytkownika co mu nawet wygrana w lotka by przeszkadzała.
  • Poziom 20  
    Tą pralke Gorenje o której piszesz ma mój wujek do dzisiaj "PS 663 bio"
    która ma 39 lat i działa bardzo dobrze.Niestety takie rzeczy już się nie zdarzają.
  • Poziom 9  
    Zdecydowalem sie na Boscha WAE 2037KPL, dlaczego?

1. Zbiornik jest rozbieralny
    2. Wykupilem dodatkowe ubezpieczenie po zakonczeniu gwarancji producenta
  • Poziom 9  
    Pralka ok( Bosch WAE 20 37 KPL). Poniżej moje spostrzeżenia.

+ prosta obsługa
    + praktyczne programy ( może nie dużo ale dla mnie OK)
    + ładnie wypłukuje proszek z szuflady
    + pranie ładnie wyprane
    + duży otwór drzwi, szeroko się otwierają
    + pojemna ( 6kg)

- brak możliwości skracania czasu prania
    - instrukcja obsługi ( wiem ze to jest pralka ale mogła by być jakaś fajniejsza)
    - krótki waz odpływowy( można go wymienić na dłuższy)
    - brak miejsca na wtyczkę gdzie można by po skończonym praniu wszystko ładnie uporządkować ( kabel, wąż) takie rozwiązanie ma Electrolux
    - co do wirowania to jest słyszalne - czy głośne?
    - drobne rzeczy potrafią wpaść pomiędzy uszczelkę a drzwi( można sobie z tym poradzić - kupić siatkę do prania )