Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam pralki do 6kg, ładowanej z przodu... do 1600zł...

Quest333 13 Nov 2010 23:41 4816 11
    Quest333
    Level 9  
    Witam

Proszę o pomoc planuje zakup pralki - sprawa dość trudna wbrew temu co się wydaje. Jak już się na coś zdecyduje to się okazuje ze zbiornik jest nie rozbieralny ( sklejany).

Zastanawiam się nad zakupem :
    Electrolux EWF 10475 W
    AEG Lavamat 64840 L

Szukam pralki do 6kg, ładowanej od przodu, początkowo bylem zainteresowany modelem AEG 72850 A ale to jest model 7 kg i cena jest tez dość duża 1600zl.

Poprawiono temat na regulaminowy!
    [_P_]
    Rolandos
    Level 19  
    Jeszcze tydzień temu borykałem się dokładnie z tym samym problemem:) Jak już była fajna praleczka to klejony zbiornik. W końcu wybór padł na Boscha. Okazuje się, że najlepsze modele pochodzą właśnie z Polski i mają rozbierlane zbiorniki. Mój wybór padł na WAE2047KPL 7KG wsadu. Jestem zadowolony z wyboru, świetnie dopiera w krótkim czasie. Pamietaj seria WAE to własnie rozbieralne zbiorniki.
    Quest333
    Level 9  
    Nad Boschem tez sie zastanawian , z tego co sie dowiedzialem to Bosch =Simens z tym ze wiekszy nacisk podobno kladzie sie na Simensa . Tak modele produkowane w Polsce maja rozbieralne zbiorniki ale podobno koszt takiej naprawy tez jest dosc spory ( znalazlen na ktoryms forum ze za wymiane lozyska wolaja po 700zl czyli nie oplacalne, wiem ze nic nie jest na wiecznosc ale nazwa zobowiazuje i 10 lat powinno to chodzic bez zadnych przygod zle z drugiej strony co robily by serwisy? :))
    ~wac
    Level 20  
    W Electroluxie wymiana łożysk pewnie podobnie kosztuje nawet jak jest bęben rozbieralny.Wątpie żeby pralka wytrzymała 10 lat ,a szczególnie łożyska.
    Rolandos
    Level 19  
    Quest333 wrote:
    ( znalazlen na ktoryms forum ze za wymiane lozyska wolaja po 700zl czyli nie oplacalne, wiem ze nic nie jest na wiecznosc ale nazwa zobowiazuje i 10 lat powinno to chodzic bez zadnych przygod zle z drugiej strony co robily by serwisy? :))
    700 zł tak, ale cały zespół piorący,czyli zbiornik+bęben. Uwierz mi wałkowałem temat prawie 3 tygodnie i seria WAE jest rozbieralna czyli tylko koszt łożysk i uszczelniacza i zajęła drugie miejsce w testach pralek w Niemczech:)
    jerzyf
    Level 23  
    A może coś z firmy Gorenje?.
    Quest333
    Level 9  
    Kurcze od poczatku jestem za Boschem ale tu gdzie mieszkam ( Krakow) nie ma serwisu Boscha najblizszy jest w Gliwicach . Jesli chodzi o Gorenje to jaki model polecacie? Jedno tez co mnie zastanawia to rozne opinie ze pralka cicha i ze wogole a ktos znowu pisze ze glosna?Jak sie dobrze porowna parametry to prawie wszystkie maja zblizona glosnosc, AEG - te wyzsze modele maja silniki indukcyjne i jest naprawde cicho ( znjomi maja taka praleczke ale 2500 zlocisza dali )
    ~wac
    Level 20  
    Ja mam Gorenje WA 60149 i jest bardzo dobra
    JohnnyBlaze
    Level 15  
    Również w domu mam pralkę Gorenje,i złego słowa nie powiem,bo pierze doskonale,i od 5-6 lat nic się nie zepsuło,a pierze codziennie(no w niedziele ma wolne:) )
    Pierwsze bardzo dobre Polary powstawały właśnie na licencji Gorenje.

W jednej z sieci w tej chwili w bardzo dobrej cenie jest model WA60129, 6kg,1200 obr,program samoczysczący i krótki 17minut, automatyka wagowa etc.

A co do opinii w internecie,to trzeba je brać z przymrużeniem oka,bo nie zawsze są one prawdziwe,tylko zmyślone przez konkurencję,albo napisane przez upierdliwego użytkownika co mu nawet wygrana w lotka by przeszkadzała.
    ~wac
    Level 20  
    Tą pralke Gorenje o której piszesz ma mój wujek do dzisiaj "PS 663 bio"
    która ma 39 lat i działa bardzo dobrze.Niestety takie rzeczy już się nie zdarzają.
    Quest333
    Level 9  
    Zdecydowalem sie na Boscha WAE 2037KPL, dlaczego?

1. Zbiornik jest rozbieralny
    2. Wykupilem dodatkowe ubezpieczenie po zakonczeniu gwarancji producenta
    Quest333
    Level 9  
    Pralka ok( Bosch WAE 20 37 KPL). Poniżej moje spostrzeżenia.

+ prosta obsługa
    + praktyczne programy ( może nie dużo ale dla mnie OK)
    + ładnie wypłukuje proszek z szuflady
    + pranie ładnie wyprane
    + duży otwór drzwi, szeroko się otwierają
    + pojemna ( 6kg)

- brak możliwości skracania czasu prania
    - instrukcja obsługi ( wiem ze to jest pralka ale mogła by być jakaś fajniejsza)
    - krótki waz odpływowy( można go wymienić na dłuższy)
    - brak miejsca na wtyczkę gdzie można by po skończonym praniu wszystko ładnie uporządkować ( kabel, wąż) takie rozwiązanie ma Electrolux
    - co do wirowania to jest słyszalne - czy głośne?
    - drobne rzeczy potrafią wpaść pomiędzy uszczelkę a drzwi( można sobie z tym poradzić - kupić siatkę do prania )