Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony HDD Samsung, komunikat Error performing...

gix__ 14 Lis 2010 00:46 2068 15
  • #1 14 Lis 2010 00:46
    gix__
    Poziom 8  

Witam,

Mam problem z dyskiem zewnętrznym. Po podłączeniu pojawia sie komunikat:
    po kilku nieudanych próbach kliknięcia na własciwości dysku, pojawia sie w końcu taki komunikat:
    Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jak zdiagnozować i naprawić ten dysk? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

0 15
  • #2 14 Lis 2010 10:08
    Drafal
    Poziom 11  

Napisz czy dysk wydaje z siebie jakieś niepokojące dźwięki (strzela, piszczy) Czy uruchamiałeś jakąś diagnostykę ? Próbowałeś zakładać od nowa partycję i formatować ? Jeśli zależy Ci na danych pozostaje podłączenie pod terminal.

0
  • #3 14 Lis 2010 15:37
    gix__
    Poziom 8  

Witam,

Dysk nie wydaje żadnych podejrzanych dźwięków (nie stuka, nie pyka). Próbowałem testować go Victorią (brak raportu S.M.A.R.T, , testdiskiem. Odzyskałem część danych jednak są w kiepskim stanie (niektóre zdjęcia zmniejszone do 4 kB!, brak nazw plików, posklejane filmiki, brak zachowanej struktury katalogów). Niewiem, co dalej z tym robić? Może ktoś miał podobny problem?

0
  • #4 14 Lis 2010 15:46
    Drafal
    Poziom 11  

Jeśli podłączasz go przez jakąś kieszeń lub przejściówkę spróbuj na innej. Uruchom i przeskanuj programem hdd regenerator – naprawia nie usuwając danych .

Moderowany przez gsm_virus:

Kolega chce najwidoczniej zarobić ostrzeżenie.
    Poczytaj podwieszone tematy -w szczególności o ww. Hdd regen... i dodatkowo uregulowania i zasady działu, włącznie z komercyjnym oprogramowaniem.
    Kolejna "taka porada" zakończy się dla Ciebie ostrzeżeniem.
    Tym razem tylko upominam.

-1
  • #5 14 Lis 2010 15:57
    gix__
    Poziom 8  

Zmieniałem już kieszeń. niestety nic nie pomogło... uszkodzony jest dysk:-(. spróbuje wspomnianym programem hdd regenerator.

-1
  • #6 14 Lis 2010 18:32
    Krzysiek99
    Poziom 27  

HDD regenerator -Ten program bardziej psuje niż naprawia w dodatku jest płatny , dobry do zerowania niż do odzysku i nie ingeruje w smart .

Jeżeli to były ważne dane to nie leć na żywioł tylko porozglądaj się po tematach i poczytaj .

0
  • #7 14 Lis 2010 20:18
    Drafal
    Poziom 11  

Krzysiek99 - nie pisałem że jest do odzysku. Ciekawy jestem co zeruje bo na żadnym HDD nie skasował mi danych. Może Ci się nazwy pomyliły.

0
  • #8 14 Lis 2010 20:34
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Drafal napisał:
    Jeśli podłączasz go przez jakąś kieszeń lub przejściówkę spróbuj na innej. Uruchom i przeskanuj programem hdd regenerator – naprawia nie usuwając danych .

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic896819.html

Głupota twoja nie zna granic. Poczytaj.

Porada raczej z tych szkodliwych bardziej niż z głupich.

Poczytaj tu masz np. opinie o tym niby cud programie :
    Cytat:
    "HDD Regenerator" - to jest poki co jedyna spotkana przez ze mnie
    komercyjne, reklamowane i sprzedawane oprogramowanie. Które można nazwać
    przykładem absolutnej niewiedzy w programowaniu i przykładem oszukiwania
    konsumenta po przez reklamowanie nieistniajacych możliwości tego oprogramowania.
    *** Program nie czyta pasportu dysku i nie sprawdza jego gotowosci , a bierze jego dane za pomoca dos – przerywan , chociaz juz od dawna wiadomo ze te funkcji posiadaja bledy i moga nieprawidlowo interpretowac dane o podlaczonych urzadzeniach.
    Oprocz tego nie sprawdza czy dysk fizycznie jest podlaczony w trakcie pracy programu. Jesli HDD „zawis”, lub znajduje sie w Sleep-mode i przestal reagowac na komendy , to program tego nie zobaczy i bedzie leczyc badany HDD , nawet jezeli dysk zostanie fizycznie odlaczony ( po metodzie Kaszpirowskiego „ZDALNIE”) , zglaszajac 1 raz na 3 sekundy o tym :
    Sector 0 was wasn't recovered
    Sector 1 was wasn't recovered
    Sector 2 was wasn't recovered
    Sector 3 was wasn't ...
    I jezeli użytkownik cierpliwie doczeka sie dokonczenia skanowania HDD z pojemnoscia 80gb, to na to zajmie okolo 15 lat , a HDD ktory zawis okolo 5 lat.

0
  • #9 14 Lis 2010 21:16
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Drafal proszę cie nie idź na łatwiznę i ogarniaj co robisz wiem ze hdr jest prosty aż nad to w totalnym słowa znaczeniu .

Nazwy mi się nie pomyliły , Poczytaj jak ten program działa a się dowiesz dlaczego .

Napisałeś iż chcesz naprawić dysk - zrozumiałem przywrócić do stanu wturnego .

Poczytaj co ci kolega wyżej podał .

Zobacz tez ten temat masz tu dokładny opis użycia czołowych programów .

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863

Ja kiedyś tez byłem za hdr i na szczęście na tym forum dość brutalnie mnie uświadomili i przejrzałem na oczy .

W 3 słowach zrozumiałych dla laika się nie da opisać hdr .

0
  • #10 14 Lis 2010 21:24
    gix__
    Poziom 8  

Koledzy,

Odbijam sie od jednej opinii do drugiej, a dysk jak nie działał tak nie działa:-(. Domyślam sie, że każdy z Was ma inne doświadczenie i wiedzę z czego mogą płynąć różne wnioski. Ja jestem laikiem w "temacie odzysku danych z HDD". Dlatego prosiłbym o poradę w miarę zwięzłą i konkretną o ile to możliwe. Do tej pory na wspomnianym dysku przeprowadziłem:
    1. skanowanie testdiskiem - odzyskałem część danych

2.skanowanie HDD REG (znalazł 1 bad i go naprawił po czym ukazał sie komunikat że wykorzystałem limit - wersja free)

Efekt jest taki, że nadal po włączeniu przez USB pojawiają sie komunikaty jak na początku tego wątku. Dodam, że dysk nie jest uszkodzony mechanicznie. Moim celem jest doprowadzenie go do pierwotnego stanu (jeśli to bedzie możliwe). Prosiłbym Sz. Kolegów o pomoc. Pozdrawiam

0
  • #11 14 Lis 2010 21:47
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    2.skanowanie HDD REG (znalazł 1 bad i go naprawił po czym ukazał sie komunikat że wykorzystałem limit - wersja free)

Ten program nic nie naprawił i nie miał prawa naprawić więc nie pisz bzdur że naprawił. Dodatkowo prosisz o pomoc już użyłeś programu który prędzej załatwi dysk niż mu pomoże.

Druga sprawa Czytałeś FAQ ? To się bierz za lekturę bo jako laik od tego powinieneś zacząć jeśli chodzi o próbę remapu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

Ale przede wszystkim powinieneś podać SMART :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    Cytat:
    Dodam, że dysk nie jest uszkodzony mechanicznie.

Skąd ta pewność nie podałeś SMART więc mamy ci wierzyć na słowo ? słowo laika jak sam to napisałeś ?

0
  • #12 14 Lis 2010 22:09
    gix__
    Poziom 8  

Niestety,

Próba odczytu S.M.A.R.T. zakończyła sie niepowodzeniem. Próbowałem HDDScan który odczytuje z dysków podłączonych przez USB:

0
  • #14 14 Lis 2010 22:19
    gix__
    Poziom 8  

Ten uszkodzony jest PATA a w moim laptopie mam SATA. Czy mogę go podmienić w takim przypadku? Rozumiem, że po podmianie odpalić go z pamięci flash i wtedy zrobić diagnostykę jeszcze raz?

0
  • #15 15 Lis 2010 00:13
    pidar
    Spec od pamięci masowych
  • #16 15 Lis 2010 20:32
    gix__
    Poziom 8  

Niestety, HDDScan w najnowszej wersji różnież nie poradził sobie ze S.M.A.R.T. Bedę musiał podpiąć go bezpośrednio do kompa.

0
  Szukaj w 5mln produktów