Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

beretta super exclusive 21 esi, awaria złe wydalanie spalin.

14 Nov 2010 01:47 3662 11
 • Level 9  
  kocioł ma trzy lata do tej pory pracował bezawaryjnie. od lata po wymianie instalacji gazowj włancza śię awaria i kocioł śię wyłancza. Pierwszy serwisant powiedział że to wina komina . Kominiarz który montował wkład [wewnątrz spaliny rurą na zewnątrz rury w kominie powietrze] stwierdził że komin jest w porządku, wlot powietrza jest kratką na strychu, po następnych interwencjach zamontował dodatkową kratkę w piwnicy, twierdząc że teraz musi być dobrze, nie pomogło. wezwany serwisant do pieca wymienił {presostat różnicy ciśnień}, pomogło na jeden dzień ,awarie były tyle żę żadziej, znowu serwis stwierdził że w takim układzie płyta główna, prawie miesiąc czekania ,wymieniona płyta główna i znowu nic nie pomogło. wymontował nowe części , zamontował spowrotem stare i stwierdził że nie wie co to jest. Zrobił jeszcze analize spalin i powiedział że jest w normie. A PIEC DALEJ SIĘ WYŁANCZA.
  jeszcze jedno pół roku wcześniej wymieniłem wentylator.
  Płomień z palnika jest szarpiący.
  Czytałem na forum o rozszczelnieniu się rury spalinowej , więc na jakiś czas odprowadzenie spalin dałem w inny komin, piec jagby spokojniej pracował ,ale alarm cały czas śię włancza.
  I jak tu polegać na serwisie skoro stwierdza że nie wie co to jest!!!!!!


  Popraw swój post ! Stosuj duże litery i usuń ozdobniki .
  mod serwisant73
 • Level 21  
  Czesta przyczyna jest faktycznie zle odprowadzenie spalin(nieszczelna rura wew. wukladzie wspolosiowym )i tu szukal bym przyczyny zlej pracy
  pozdrawiam
  wesoly serwisant
 • Level 9  
  tak jak pisałem na początku, wylot spalin przełonczyłem na inny komin, tak że rozszczelnienie przewodu odpada.
 • Level 2  
  Też mam problem z kotłem Beretta(Conica Sinthesi),-kocioł jest na gwarancji. W zeszłym roku zapychały się skroplinami wężyki od podciśnienia,zostało zrobione dodatkowe odprowadzenie skroplin. W tym roku piec nie włącza się dopiero po otwarciu komory spalania piec zaczyna działać. Serwisant mówi że mam wystawić ponad komin,wkład z rurą odprowadzającą spaliny .do tej pory komin jest zamknięty poziomym daszkiem. Ciekaw jestem jak Ty masz,boję się że komin przedłużę a problem zostanie.Kominiarz stwierdził że komin jest ok.
  Pozdr Marcin
 • Level 9  
  witam, jutro sobota , będę walczył z piecem ,pierwsze co zrobię to przedmucham powietrzem podłączenia rurek do presostatu i będę obserwował co dalej śię dzieje z kotłem. Jak rozwiążę problem to napiszę . pozdrawiam
 • Level 16  
  Lutek, piszesz trochę niejasno. Czy przez pierwsze trzy lata kocioł był podłączony do tego samego komina? Piszesz, że kłopoty zaczęły się po wymianie instalacji gazowej. Czy serwisant pomierzył różnicę ciśnień w kominie przy pracy wentylatora?
  Przy pracy kotłów z zamkniętą komorą spalanie dużą rolę odgrywa długość i średnica rur kominowych - w instrukcji określona jest maksymalna ich długość.

  Marcincch - praca przy otwartej komorze spalania świadczy o zbyt dużych oporach w rurach powietrzno-spalinowych. Przedłużanie komina może tylko zaszkodzić. Czy komin na całej długości jest z podwójnej rury (koncentryczny), czy jesteś tylko podłączony koncentrykiem do szachtu kominowego? Jaka wysokość komina/długość i średnica rur?
 • Level 30  
  masz rację kolego przyczyna awaryjnej pracy kotła to prawdopodobnie zabrudzenie
  układu kontroli pracy wentylatora. Wyczyść wszystkie rurki i wloty powietrza
 • Level 2  
  Ciesze się bardzo że jest ktoś chętny do pomocy.
  Komin jest murowany ok.8 metrów i do niego wpuszczony jest wkład z blachy kwasoodpornej średnicy chyba 11 cm na dole z odprowadzaniem skroplin i zamykanym otworem. Powietrze doprowadzone jest z boku rurą ok.3m długości (powietrze wpada zimne i na początku był problem z zapychaniem rurek z podciśnieniem skroplinami,ale serwisant założył dodatkowy wężyk,i piec działał przez rok.) Czy na niewłączanie się pieca może mieć fakt że wcześniej,było ogrzewanie na olej opałowy i jednego roku przez źle wyregulowany palnik przewód kominowy zabrudził się sadzami? Cug jest ale może do gazu niewystarczający?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję
  Marcin
 • Level 16  
  Z tego co piszesz, wynika, że masz przynajmniej 11 m rury (8 m spaliny i 3 m powietrze) i co najmniej 3 kolana, z których każde daje obciążenie ok. 0,8m. Razem jakieś 13 m z hakiem. Wg instrukcji , przy systemie rozdzielnym spalin całkowita długość przewodów powietrznych i spalinowych wynosi 10m z zamontowaną kryzą na wylocie spalin i do 40 metrów bez kryzy. Jeżeli kryza została zamontowana przy montażu kotła, to wentylator może nie dawać rady. Tym bardziej, że wg instrukcji średnice przyłączy spalinowych i powietrznych to 140mm.
  Z twojego pierwszego wpisu wynika, że : [wewnątrz spaliny rurą na zewnątrz rury w kominie powietrze] . Czyli co, podłączenie do kanału kominowego rurą koncentryczną a w kanale już pojedyńcza rura i powietrze dookoła?
  Ostatnio piszesz, że 'Powietrze doprowadzone jest z boku rurą ok.3m długości (powietrze wpada zimne...' . To z kolei wygląda na system rozłączny spaliny i powietrze. Tak czy siak, może to długość przewodów powietrzno/spalinowych stanowi problem. Zastanawia mnie także Twoje stwierdzenie, że 'do tej pory pracował bezawaryjnie. od lata po wymianie instalacji gazowej włącza się awaria i kocioł się wyłącza'. Czy przy zmianie instalacji gazowej zmieniany był też komin?
 • Level 9  
  witam , wracam do tematu beretta super exclusive, bo wmieszał się kolega marcin ze swoim tematem. W sobotę rozebrałem piec generalnie go odkurzyłem i wydmuchałem sprężonym powietrzem, żeby mieć pewność połączeń elektrycznych do presostatu i wentylatora odciąłem stare końcówki konektorów na kablach i wlutowałem nowe konektory, presostat jest zamontowany nowy , według mojej oceny słabo działa dyfuzor na podćiśnieniu, jestem ciekaw czy można kupić sam dyfuzor.
  Jeszcze druga sprawa czy za pomocą wężyka z wodą można pomierzyć różnicę ćiśnień na tłoczeniu i ssaniu.
  Co do długości przewodu spalinowego to instrukcja mówi o 20 metrach, a ja mam około 12 metrów.
  Po tym kompletnym czyszczeni piec chodzi lepiej, ale alarm się pojawia.
  Serwisant BERRETTY nie pomierzył różnicy ciśnień.
 • Level 2  
  Pozdrawiam lutka
  Rzeczywiście temat się pomieszał może nasz serwisant eLolek spojrzy jeszcze raz na na nasze wpisy
  Pozdrawiam Marcin
 • Level 16  
  Faktycznie trochę się namieszało...Trochę pomieszałem wypowiedzi Lutka i Marcina.

  Co do długości komina. Lutek, chyba nie czytamy tej samej instrukcji, bo w instrukcji, jaką znalazłem na stronie Beretty widnieją następujące długości maksymalne komina:
  a/ komin koncentryczny z zamontowaną kryzą - max. 1m
  b/ komin koncentryczny bez kryzy - max. 4,25m
  c/ system rozdzielony spaliny/powietrze z kryzą - max. 10m
  d/ system rozdzielony spalin/powietrze bez kryzy - max. 40m.

  Są to długości prostych rur, każde zastosowane kolano powoduje redukcję tych długości. Przy wersjach c oraz d wpływ ma także zastosowana średnica rur.
  Nie wiem, skąd wziąłeś długość max. 20m?

  Co do pomiaru różnicy ciśnień za pomocą wężyka z wodą - to oczywiście można.
  Wężyk odpowiedniej średnicy długości 2-3 m złożony w pół (tworzy się litera U) wypełnij do połowy wysokości wodą i podłącz końcami do króćców w kominie. Przy różnicy ciśnień woda w jednej części podniesie się a w drugiej opadnie. Zmierz centymetrem różnicę poziomów przy pracującym wentylatorze. Każdy cm to 1 mbar różnicy ciśnień. Przy zamkniętej komorze ta różnica będzie inna niż przy otwartej, tylko czy da się zmierzyć?

  Lutek, nadal nie odpowiedziałeś, czy po tych 3 latach poprawnej pracy zmieniłeś tylko instalację gazową, czy komin też?

  Pół roku wcześniej wymieniłeś wentylator, ale awarie zaczęły się dopiero później?
  Czy przypadkiem turbina wentylatora nie ma luzów na osi?