Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T4 - rozruch a przekaźnik.

holz 14 Lis 2010 08:34 3720 19
  • #1 14 Lis 2010 08:34
    holz
    Poziom 15  

Mam transportera 1.9D i problem z kostką pod stacyjką, tzn. prawdopodobnie kostka jest wypalana przez rozruch auta. Zastanawiam się nad przekaźnikiem, czy wogóle taki powinien być w układzie czy wartałoby wstawić samemu?

0 19
  • #2 14 Lis 2010 10:10
    T5
    Admin grupy Samochody

Orginalnie przekaznika nie ma lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby taki tam zamontować.

0
  • #3 14 Lis 2010 10:38
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Lis 2010 10:48
    kwok
    Poziom 39  

holz napisał:
    Mam transportera 1.9D i problem z kostką pod stacyjką, tzn. prawdopodobnie kostka jest wypalana przez rozruch auta. Zastanawiam się nad przekaźnikiem, czy wogóle taki powinien być w układzie czy wartałoby wstawić samemu?

Prawdopodobnie to kostka się wygrzewa przez światła, nawiew itd. Sam rozruch przestaje działać na skutek "rozpłynięcia" plastiku od temperatury styków.
    Ja w VW zakładałem przekaźniki na światła i wystarczało a i światła ciut jaśniejsze

0
  • #5 14 Lis 2010 10:57
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Lis 2010 11:03
    kwok
    Poziom 39  

Z rozruchem się zgadza ale (nie do końca jestem pewien) światła chyba są przez stacyjkę, nawiew itd przez przekaźnik odciążający tak jak było w golfach, passatach
    Z ciekawości sprawdzę później w schematach.
    a co do przekaźników to uważam tak jak ty i dodam że bez względu na to czy działało czy się popsuło zawsze montowałem w swoich autach

0
  • #7 14 Lis 2010 11:10
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 14 Lis 2010 11:53
    holz
    Poziom 15  

To się zrobiła dyskusja. I dobrze. dlatego założyłem ten temat że instalacja w tym autku jest po latach jak linux. Kto się do niego dorwał wprowadzał poprawki i przeróbki po swojemu. Wychodzi na to że będe zmuszony a właściwie jestem kupić oryginalną instalację i założyć. Nie jestem na tym etapie w stanie dojść co jest do czego i gdzie.

0
  • #9 14 Lis 2010 12:11
    T5
    Admin grupy Samochody

Przecież instalacja w tym aucie nie jest skomplikowana?Po co wymieniać całośc?

0
  • #10 14 Lis 2010 12:35
    holz
    Poziom 15  

Całość to może faktycznie przesada. Ale przednią część pewnie tak. W skrzynce bezpieczników prawdziwy sajgon. Jakieś kabelki podlutowane pod jakieś dziwne przekaźniki, bezpieczniki lutowane, jednym słowem cuda na kiju. Poza tym kable są twarde do tego stopnia że same się łamią i trzeba robić wstawki.

0
  • #11 14 Lis 2010 16:02
    T5
    Admin grupy Samochody

W takim razie wymiana instalacji jest uzasadniona.

0
  • #12 14 Lis 2010 17:30
    wopor
    Poziom 32  

Witam, tylko czy dostaniesz orginała bez przeróbek :D , a serwisowa instalacja to pewnie drożyzna, mozna wypiąć starą wymienić co trzeba i połączyć zgodnie ze schematem ,tylko troszke z tym pracy ale ,powodzenia.

0
  • #13 14 Lis 2010 17:40
    holz
    Poziom 15  

Apropo schematu. Gdzie znaleść schemat przedniej części w miarę czytelny?

0
  • #14 14 Lis 2010 17:50
    Zico63
    Poziom 37  

Oto link, po angielsku ale czytelny dla elektryka:
    http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=vw_t4_7d
    Link docelowy nie chce działać, wstawiam więc link do podstrony z której już wybieramy schemat do T4
    Co do reflektorów, bo nie świateł ogólnie (pozycyjne są bezpośrednio i z innej gałęzi). Reflektory są zasilane ze styków STACYJKI niestety, warto więc założyć te przkaźniki; częste porady na forach Golfów bo to praktycznie to samo, więc i usterki też...
    Cała reszta dopiero, więc szyba ogrzewana, wycieraczki czy nawiew kabiny - z przekaźnika odciążającego.
    Przekaźnik dla styku rozruchu - fajna sprawa, nikt jednak w Golfach na to nie narzeka - ale warto spróbować.

0
  • #15 14 Lis 2010 18:12
    T5
    Admin grupy Samochody

Co rozumiesz pod pojęciem "przednia część"?

0
  • #16 14 Lis 2010 18:27
    holz
    Poziom 15  

Przez "przednią" część rozumiem komorę silnika, oświetlenie, deska, skrzynka bezpieczników przede wszystkim.

0
  • #20 14 Lis 2010 19:08
    holz
    Poziom 15  

Koledzy jeszcze prośba. Potrzebuje dobrze rozrysowany schemat świec żarowych w 1.9D. Jest w mojej instalacji dość mocno pokopane, pod oryginalny przekaźnik podlutował ktoś sterowanie innego przekaźnika, do oryginalnego w skrzynce brak styków, chce to wszystko poskładać do kupy jak należy i potrzebuje schemat. Z tego co ściągnąłem, przyznam się szczerze nie zrobię nic. Sam układ świec bym prosił.

2