Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DV9000 Tylko tryb awaryjny

dumin14 14 Lis 2010 09:36 1372 11
  • #1 14 Lis 2010 09:36
    dumin14
    Poziom 8  

Witam.Mam mały problemik ze swoim DV9000.Ażeby włączyć komputer muszę wcisnąć przycisk power i dopiero wsadzić wtyk zasilania.Tylko w takim wypadku komp zaskakuje odwrotnie zero reakcji.Wszystko normalnie ,pojawia się pasek startujący windę i przy próbie logowania komp się wyłącza ,lub uruchamia się z czarnym ekranem.W trybie awaryjnym uruchamia się normalnie.Dodam ,że dioda led od zasilania słabiej świeci ,a później zaczyna migać.

Cóż to może być ,bo raczej BGA odpada( które to o z regularnością co miesiąc ostatnio mi padało)

Pozdrawiam

• #2 14 Lis 2010 09:56
    Drafal
    Poziom 11  

Niestety jeden z najbardziej awaryjnych laptopów. Masz najprawdopodobniej problem z grafiką ( system ładuje sterownik i wtedy pojawia się czarny ekran) Nie wiem czemu napisałeś że to nie BGA bo w tych laptopach zawsze BGA :)

• #3 14 Lis 2010 09:59
    krzychosk
    Poziom 21  

Napisz dokładnie jaki masz model. Jesli już było robione BGA to napisz czy zmieniany był chipset grafiki, czy tylko przelutowany.

• #4 14 Lis 2010 10:17
    foldback
    Poziom 29  

dumin14 napisał:

Cóż to może być ,bo raczej BGA odpada( które to o z regularnością co miesiąc ostatnio mi padało)

Jeśli co miesiąc padało BGA to znak, że w nie wymieniłeś układu grafiki (lub NB w zależności od wersji) na poprawioną wersję i stąd te objawy, bo układ jest uszkodzony a usterka nawiedza cię, co miesiąc. Jeśli robiłeś to w serwisie i masz jeszcze gwarancję to może uda się wymienić układ na +09 za dopłatą + usługa w ramach gwarancji. Innej możliwości skutecznej naprawy tego laptopa nie ma:/

• #5 14 Lis 2010 10:38
    dumin14
    Poziom 8  

Model to dv9341eu.Ostatnio wymienili mi na nowy układ bo poprzednio dali używkę.Praktycznie 3 razy z rzędu robili mi to na gwarancji .Tym razem już nie pika ,ani nie restartuje co chwilę jak to było poprzednio.Wyłącza się dopiero jak ma się logować do windy.Raczej tym razem mi tego nie uznają, bo powiedzą ,że padło gniazdo zasilania lub jakiś układzik na płycie

• #6 14 Lis 2010 10:51
    krzychosk
    Poziom 21  

T tego, co piszesz usługa została wykonana niepoprawnie. Faktu nie zmienia że płyty główne w tym laptopie sprawiają kłopoty, ale przy poprawnie wykonanej usłudze problem z twoim komputerkiem powinien być rozwiązany. Zachowanie komputerka wskazuje na niedolutowany chipset. W ostatnim czasie ( i tu pewnie naraże sie kolegom specjalistą) powstało bardzo dużo pseudo warsztatów od napraw BGA widać to po ogłoszeniach w serwisach aukcyjnych i nie tylko. Musisz reklamować lub rządać zwrotu gotówki. Potrwa to trochę ale prawo jest po twojej stronie.

• #7 14 Lis 2010 11:00
    dumin14
    Poziom 8  

Dzięki za szybką odpowiedź.Jutro do nich będę dzwonił.Serwis w opinii innych użytkowników jest ok.Rok wcześniej też mi naprawiali BGA i przez rok miałem spokój.

Acha dodam ,że po pierwszej naprawie w tym roku wentylator chodził ze stałą prędkością (prawie najwyższa) bez znaczenia co akurat było robione na lapku.Przy ostatniej wymianie , powiedzieli mi ,że jeżeli BGA znowu padnie to prawdopodobnie będzie to wina nie samego BGA który dali nowy tylko laminatu.Za bardzo nie wiem o co chodzi bo aż tak bardzo nigdy nie zagłębiałem się w temat.

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam

• #8 14 Lis 2010 11:36
    Drafal
    Poziom 11  

Jak pisał krzychosk jeśli tylko podlutowane problem będzie się odnawiał. Polecam wymianę układu na nowszy (na układzie masz wypalony rok produkcji) np. hp tx1000 grzanie pomaga na około 3 miesiące natomiast po wymianie układu na ten "nowy" problem zażegnany.

• #9 14 Lis 2010 11:50
    dumin14
    Poziom 8  

Jeszcze jedno małe pytanko ,to czy ta mrugająca dioda zasilania i brak reakcji na przycisk power to też może być oznaką złej wymiany układu BGA? Laptopa mogę jedynie włączyć trzymając przycisk POWER i dopiero podłączyć wtyk zasilania.Jedynie tak staruje.Bateria od pół roku już nie działa

• #10 14 Lis 2010 19:09
    jui
    Poziom 14  

dumin14 napisał:
    Jeszcze jedno małe pytanko ,to czy ta mrugająca dioda zasilania i brak reakcji na przycisk power to też może być oznaką złej wymiany układu BGA? Laptopa mogę jedynie włączyć trzymając przycisk POWER i dopiero podłączyć wtyk zasilania.Jedynie tak staruje.Bateria od pół roku już nie działa

To jest wina źle złożonego laptopa. A dokładniej nie podpięty czujnik matrycy. Albo uszkodzony.

• #11 14 Lis 2010 23:26
    dariuszj
    Poziom 19  

Możliwe, że płyta główna została wysłana w zaświaty bez możliwości ratunku. Jeśli tzw. fachowcy jako remedium stosują grzanie bez ograniczeń, bo za pierwszym razem "pomogło" więc grzeje się drugi i trzeci i piąty, aż do uszkodzenia laminatu. Takie właśnie pseudoserwisy to coraz powszechniejsza praktyka. Nawet znane tu i ówdzie reklamujące się firmy wykonują usługę jakościowo marnie. Jakież było moje zdziwienie kiedy odebrałem laptopa z takiej "znanej firmy" z okolic Warszawy zresztą nie naprawionego. Naprawę HP dv9 na wymianę mostka MCP zleciłem ponieważ nie znalazłem nigdzie układu z DC09+, a podgrzanie układu niewiele pomogło. Po moim grzaniu nie było znaku na płycie, wyglądała jak nowa. Po powrocie z serwisu normalnie ręce mi opadły. Płyta przegrzana, powyginana, brudna. Laptop w ogóle nie reagował na próbę włączenia. Diagnoza: uszkodzenie laminatu. To ma być profesjonalny serwis? Piszę o tym aby uświadomić potencjalnych klientów. Każde kolejne grzanie (reflow) zbliża do uszkodzenia laminatu, wtedy już nawet wymiana układu na nowy nic nie da. Prawidłowa naprawa to od razu wymiana chipsetu na nowy, poprawiony. Mowa oczywiście o nieszczęsnej wadliwej serii układów Nvidia.

• #12 29 Lis 2010 17:13
    dumin14
    Poziom 8  

Problem rozwiązany.Okazało się ,że tym razem padła grafika ,którą 3 lata temu wymieniali mi w HP.Teraz laptop znowu śmiga oby jak najdłużej.Dziękuję wszystkim za sugestie.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME