Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 100 c4 2.5 problem z pomp± wtryskow± nie podaje paliwa

Grze¶212 14 Nov 2010 11:37 7590 10
 • #1
  Grze¶212
  Level 10  
  Witam wszystkich, problem dotyczy mojej audi 100 92 r. 2.5 tdi, a wiec wygl±da to tak kupiłem j± 2 lata temu i założona była pompa manualna od silnika 2.4 zwykły diesel jako¶ to się turlało ale słabo. Ostatnio zaczęła być coraz słabsza okazało się, że pompa utraciła już swe ci¶nienie, więc postanowiłem jej nie regenerować bo to i tak nie byłoby to co z oryginaln±. Postanowiłem kupić elektryczn±, udało mi się znaleĽć pompę od audi a6 c4 2.5 tdi 115 km silnik aat czyli to co u mnie, tylko nastawnik jest inny niż w audi 100 z powrotem bocznym a nie górnym możliwym do regeneracji a nie tak jak z górnym, który daję się często we znaki wła¶cicielom, wolałem sobie tego oszczędzić. Podł±czenia wszystko ok pasuje potencjometr założony, pompa paliwo zaci±ga, powrotem się pokazuję czyli nie jest już zapowietrzona, niestety nie podaje paliwa na wtryski odkręcałem przewody od nich i nawet kropla nie leci. Stwierdziłem, że to nastawnika sprawka nie jest popsuty tylko nie dostaje info ze sterownika żeby podać paliwo. Mechanik mi powiedział, że jak pompa jest dobra to i tak musi podać paliwo bez podł±czenia vaga, ale stwierdziłem, że jak tak s±dzi to słaby mechanik. Już badałem wszystko, ale pod vag nie był podł±czany i czuję, że bez tego sie nie obędzie nie mam pojęcia i siły do tego, a auta mi szkoda bo jest naprawdę dobre i jeszcze bym nim polatał czekam na pomoc jakiej¶ m±drzejszej głowy niż ja.
 • #3
  Grze¶212
  Level 10  
  tak zaworek działa pompa została wyjęta z rozbitka i latał na niej do ostatnich dni tzn. do wypadku
 • #4
  lukasz61
  Level 10  
  mi tez sie zepsula pompa po stluczce i napewno jest to jakas usterka mechanicza bo to jest pompa od zwlyklego td
 • #5
  Grze¶212
  Level 10  
  Nie wiem co mam s±dzić po tej odp; jest to pompa zwykła, a jaka ma być niezwykła? To pompa z elektronicznym nastawnikiem i działała jeszcze po wypadku bo silnik odpalał bez zarzutu byłem ¶wiadkiem, gdyż osobi¶cie udałem się po ni± do sprzedawcy i nie była jeszcze wymontowana z samochodu.
 • #7
  Grze¶212
  Level 10  
  Pewnie, że sterownik jest nawet podł±czałem go jaki¶ rok temu pod VAG i wszystko było ok wyskoczył tylko bł±d, który mówił: nie można wykryć pompy i potencjometru, a poza tym wszystko było dobrze.

  Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

  Może posiada kto¶ schemat elektryki tego silnika, nie wiem może gdzie¶ po drodze występuje jaki¶ przekaĽnik którego może brakować. Zastanawia mnie miejsce na przekaĽnik w podszybiu po stronie kierowcy w tej skrzyneczce jest tam miejsce na przekaĽnik i nie wiem czy może to być to jest tam kabel żółto-czarny i taki sam jest doprowadzony do zł±czki kabla pompy ale takich kabli z tym kolorem może być bezliku w samochodzie, a rozwalać instalacji mi się nie chce żeby sprawdzać gdzie on idzie a na koniec okaże się, że był zupełnie nie od tego.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Mój mail grzegorz_kowalski(malpa)poczta.onet.eu
 • #8
  Grze¶212
  Level 10  
  Chciałem od¶wieżyć temat mam pytanie czy po założeniu tej pompy trzeba j± zaadaptować w sterowniku jak tak to w jaki sposób to zrobić przez program diagnostyczny.
 • #10
  tkoziol

  Level 19  
  kup pompę z nastawnikiem z nadmiaem do góry gdyrz sterowany jest on voltami a ten co załorzyłe¶ miniviltami i w życiu ci nie odpali
 • #11
  Grze¶212
  Level 10  
  Pompa zakupiona przeze mnie nie ma szans działać gdyż mój komputer nie obsługuje nastawników indukcyjnych tylko potencjometryczne zamykam temat