Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telemann 1650/1650S - równoczesny pomiar z 2 sat. - opis jak

Roman_5000 14 Lis 2010 12:08 2329 0
 • #1 14 Lis 2010 12:08
  Roman_5000
  Poziom 19  

  W związku z tym, iż po raz kolejny otrzymuję list z zapytaniem jak dokonać takiego pomiaru napisałem opis jak dokonać pomiaru z dwóch satelit równocześnie.
  Jednakże osobiście polecam dokonywanie pomiarów kolejno wszystkich podłączonych satelit, z uwagi na to, że w takim pomiarze otrzymujemy więcej szczegółów.
  Jest możliwość pomiaru sygnału na obu satelitach jednocześnie i nie ma to znaczenia czy sygnał jest z monoblocka czy też z dwóch (lub więcej) singli i DiSEqC'a.

  Jednakże polecam pomiar pojedynczo każdego satelity. Pomiar sygnału z dwóch satelit jednocześnie ma swoje wady.

  Pomiar sygnału z dowolnego satelity w przypadku monoblocka lub np. 4 LNB i DiSEqC 4/1.
  Menu > System Configuration > First LNB setup > DiSEqC committed
  Zmień wartość S1 na S2 ... S3 lub S4 w zależności od tego jaki DiSEqC jest podłączony i który satelita cię interesuje. Należy wiedzieć jak są podłączone kable poszczególnych satelit do DiSEqC (można wybrać A, B, C lub D. Ja zawsze wybieram S1, S2, S3 lub S4.)
  W przypadku monoblocka ma być S2 (B). Zdarza się jednak, że S1 (A) - wszystko zależy od tego który LNB jest główny, a który zezujący. Zależy to od marki monoblocka.
  Plusy tego rozwiązania - można dowolnie wybierać częstotliwość, polaryzację - wszystko tak jak byłby podłączony tylko jeden LNB. Więcej szczegółów dotyczących sygnału (niż w przypadku pomiaru sygnału z dwóch sat równocześnie).

  Drugi sposób - bez przestawiania czegokolwiek w mierniku. Uważam za mniej wygodny.
  Sat Signal Analyser. Wybrać satelitę, którego sygnał chcemy zmierzyć. Kolejno transporder (jedna z zaprogramowanych częstotliwości, lub ręcznie częstotliwość, polaryzacja, pasmo dolne, górne), a następnie na dole wybieram DiSEqC i zatwierdzamy enterem. Pojawia się napis Select switch. Wybieramy S2 (S3 i S4 w przypadku DiSEqC'a 4/1), lub A, B, C, D. Ja wybieram zawsze S1, S2, S3, S4.

  W przypadku monoblocka to S1 lub S2. Należy pamiętać, że są monoblocki, w których ten lewy jest głównym (A), ale są też i takie, w których lewy jest zezującym czyli (B).
  Tak więc tak samo jak w tunerze ustawienia te mogą wyglądać następująco:
  - Hotbird - S1, Astra S2
  - lub odwrotnie Hotbird - S2, Astra S1.

  Pomiar sygnału z dwóch satelit równocześnie.
  - monoblock (sprawdzić ustawienia w Menu > System Configuration > First LNB setup > DiSEqC committed).
  Powinno być:
  - Fisrt LNB - S1 (A), Second LNB S2 (B), lub na odwrót
  - Fisrt LNB - S2 (B), Second LNB S1 (A). Ustawienia zależą od marki konwertera i tego czego pisałem wyżej, tzn. który LNB jest główny, a który zezujący.
  - w przypadku podłączonego DiSEqC'a 4/1 wybrać S2, S3, lub S4 (B, C lub D), w zależności od tego, z którego satelity chcesz dokonać pomiaru.
  Dual LNB Measurement. Dalej dowolnie możemy wybrać SAT, kanał, polaryzację na obu LNB. Oczywiście SAT takie, do których jesteśmy faktycznie podpięci.
  Telemann 1650/1650S - równoczesny pomiar z 2 sat. - opis jak Telemann 1650/1650S - równoczesny pomiar z 2 sat. - opis jak
  ____________________________________________________________________
  Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR: 13.0°E (Hotbird), 19.2°E (Astra), 4.9°E (Astra 4A), 0.8°W (Thor), 0.9°W (Intelsat) oraz DVB-T
  Ferguson 7018: 13.0°E (Hotbird), 19.2°E (Astra), 4.9°E (Astra 4A), 28.2°E (Astra 2A, 2D, 2B), 28.5°E (Eurobird 1)
  Clone+

  0 0