Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung le40a330j1 odbiór telewizji cyfrowej

14 Nov 2010 15:42 14274 5
 • Level 2  
  Witam!

  Moim problemem jest odbiór telewizji cyfrowej na telewizorze Samsung le40a330j1 hd ready.
  Dnia wczorajszego zakupiłem sobie telewizor Sony z przełącznikiem na pilocie [digital/analog], zmieniającym, jak się zapewne można domyślić, odbiór z analoga na digital i na odwrót. Dowiedziałem się dzięki temu przyciskowi m.in. tego, że mogę odbierać PolsatHD.
  Chciałem to samo powtórzyć na Samsungu, jednak niestety nie mogę znaleźć funkcji programowania kanałów cyfrowych, mogę zaledwie analogowe, w instrukcji na ten temat również nic nie ma. Czy orientuje się ktoś, czy na tym telewizorze w ogóle można odbierać telewizję cyfrową? Jeśli nie to może ktoś mnie oświeci, dlaczego jest tam hd ready, skoro telewizji cyfrowej odbierać nie może?


  Z góry dziękuje za każdą odpowiedź : )


  Edit: Nie wiem, czy to coś pomoże, ale telewizję mam z kablówki.
 • Level 41  
  Wygląda na to że nie masz tunera na tv kablową cyfrową DVB-C

  Na stronie 10 polskiej instrukcji masz krok po kroku jak programować kanały.

  Poszukaj w opisie parametrów tv o dostępnych tunerach czy je masz

  zintegrowany tuner cyfrowy DVB-T/C MPEG4 (naziemny, kablowy)
  tuner analogowy
 • Level 2  
  Tak, wiem, że jest tam instrukcja, jednak szukając tych programów niestety ich znaleźć nie mogę (strojenie ręczne).
  A nie mając tunera na jednym tv mogę odbierać na drugim?
 • Level 41  
  Tak się nie da byś musiał dokupić dekoder cyfrowy DVB-T/C MPEG4 (naziemny, kablowy)

  Odbiorniki telewizyjne ze slotami Common Interface dla kart DVB można dokupić niewielki moduł z wbudowanym TRANSKODEREM MPEG-4 / MPEG-2

  Gniazdo dla kart CI.


  Tak ogólnie :

  Podstawowym odbiornikiem DVB-T jest telewizor cyfrowy wyposażony w dekoder naziemnej telewizji cyfrowej MPEG-4. Te tańsze lub wcześniej kupione - nie mają swojego tunera i wymagają dodatkowych dekoderów zewnętrznych. W Polsce systemem przyjętym jako standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T jest system MPEG-4. W związku z tym telewizory przywiezione z Niemiec, albo kupione w marketach są ... sprawne inaczej i nie odbierają niczego. Ci szczęśliwcy, którzy zakupili odbiorniki telewizyjne ze slotami Common Interface dla kart DVB mogą dokupić niewielki moduł z wbudowanym TRANSKODEREM MPEG-4 / MPEG-2 i cieszyć się całą gamą kanałów cyfrowej jakości, oczywiście pod warunkiem, że ich telewizor poradzi sobie z obsługą tego transkodera. Moduł ma swoje zalety - jest całkowicie zintegrowany z telewizorem i nie wymaga oddzielnego pilota, ani zasilania. Jest też wyjątkowo tanim rozwiązaniem. Ma też wady - telewizor z tym modułem działa trochę wolniej i czasami przy przełączaniu kanałów system potrzebuje 1-2 sekundy na "zaskoczenie". Transkoder zamienia MPEG-4 na MPEG-2, a to oznacza że przy pomocy tego modułu odbiór programu TVP HD jest niemożliwy, bo telewizor z MPEG-2 go nie obsługuje. Inne kanały działają bez problemu.

  Najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, wyposażony w dekoder MPEG-4, dekoder Dolby Digital, złącze HDMI, cyfrowe wyjście foni umożliwiające podanie dźwięku na wieżę HiFi i odbiór programów nadawanych we wszystkich standardach - także Full HD. Posiada on wiele zaawansowanych funkcji. Jego zaletą jest możliwość podłączenia do KAŻDEGO odbiornika telewizyjnego i uzyskania na nim obrazu o wyjątkowej jakośći. Dekoder można zastosować również do współpracy ze starym telewizorem kineskopowym, dzięki połączeniu kablem Euro-Scart. Telewizor należy wtedy przełączyć na wejście AV i pełni on wtedy funkcję monitora. Dzięki złączu HDMI dekoder można podłączyć także do telewizora "płaskiego". Takie połączenie gwarantuje uzyskanie obrazu i dźwięku najwyższej jakości. Dekoder można przy okazji podłączyć do wzmacniacza lub zestawu kina domowego, dzięki czemu stanie się on źródłem dźwięku Dolby Digital. Można nawet używać go tylko jako cyfrowego radia.
 • Level 10  
  Czyli ten model telewizora Samsung LE40A330J1 nie ma wbudowanego dekodera DVB-t ?? bo nie zrozumielem.
  Chce odbierac naziemna telewizje cyfrową DVB-t z anteny.
  W danych technicznych nie ma nic na ten temat.
 • Level 37  
  Ten tv nie ma dekoder dvb-t.a tylko tuner analogowy.