Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skasowana partycja systemowa

14 Lis 2010 17:08 1779 3
  • Poziom 2  
    A więc tak. Mój problem polega na tym, iż wczoraj postanowiłam usunąć partycję c, na której znajdował się zbędny system operacyjny windows xp i ją sformatować. Niestety po tym okazało się, że nie tylko straciłam całą zawartość c ( co jest oczywiste) ale również system operacyjny windows xp, który znajdował się na oddzielnej partycji d. Czy jest możliwość cofnięcia tego procesu, chociaż tak właściwie to zależy mi tylko na tym, aby ten system na dysku d działał poprawnie. Proszę o pomoc :(

Zainstalowałam ponownie system na sformatowanym dysku c aby móc teraz korzystać z komputera, ale chciałabym odzyskać ten z dysku d...
  • Poziom 10  
    Pytanie brzmi

Czy skasowałaś tzw partycję hidden lub nazywaną Recovery tam zwykle w laptopach miesci się wersja instalacyjna systemu operacyjnego

Jesli o to chodzi to odzyskać się tego nie da

Czy też było tak że skasowałaś partycję c na zwykłym kompie i przy okazji coś zrobiłaś że "zatarłaś" partycję d

Lub że

rozumiem w tym wypadku że miałaś dwa systemy operacyjne zainstalowane na raz

Mogłaś wiec uszkodzić partycję rozruchową lub plik boot.ini
    polecam poczytać

http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

Jesli tak to może ci pomóc program o nazwie ontrack data recovery

Ale z przykrością powiem że sama możesz sobie z tym programem nie poradzić

Wezwij lepiej informatyka
  • Poziom 2  
    Tak, miałam dwa systemy operacyjne na raz na dwóch różnych partycjach i po usunięciu tej na dysku c nie działa również system na dysku d.... dziękuję za odpowiedź, zaraz to przejrzę.