Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt CB do 400-500zł (antena p. missouri)

Sqizzy 14 Nov 2010 17:21 2145 4
    Sqizzy
    Level 11  
    Witam,

mam zamiar kupić sprzęt CB. Od znajomego słyszałem żeby kupić antenę President Missouri.

Na całe CB mam około 500zł. Czy moglibyście polecić mi radio do tej anteny, bądź cały zestaw.

CB będzie używanie głównie w W-wie i na trasie W-wa- Białystok.
    User removed account
    User removed account  
    Sqizzy
    Level 11  
    Osobówka, wyjazdy do szkoły ok.40km i weekendowe wyjazdy. Używana raczej sporadycznie, raz może dwa na tydzień.
    Jap
    Level 28  
    Wiesz, opinii będziesz miał tyle co i użytkowników. Polecam kierować się zasadą - nie kupuj "wynalazków" z Biedry, jakiś Magnumów etc. Od dawien dawna na rynku CB królują Alan, President. Ich klony jak ITT, Unideny nie zawsze są polecane. Celuj w modele z filtrem ANL lub/i NB - znacznie redukują trzaski obecne przy modulacji AM.
    Podobnie z anteną - kieruj się w znane marki i trzymaj się zasady - im dłuższa tym lepsza (dla pasma CB długość fali to 11metrów). Wartości zysku energetycznego [dB] są w antenach mobilnych totalną bzdurą, więc za bardzo nie patrz na to.
    Może napiszę w co ja bym celował za taką kwotę - jako radio Alan 48+ lub stare Alan 28. Co do anteny to mój główny wymóg to to, aby zmieścić się z nią do garażu - więc za długa nie jest (mam właśnie missouri - magnesik wytrzymał u mnie V 220km/h także nie jest źle). No i do mojej limuzyny jakoś nie pasuje 1,7metra bata świszczącego na wietrze już przy 100km/h - stąd kompromisy :)

P.s. ostatnio odkryłem ciekawe radyjka firmy Superstar - dorwałem właśnie 360FM (współcześnie produkowany jako 3900 bez większych zmian). Okazuje się, że płyta główna jak w kultowym Alanie 87. Spisuje się bardzo fajnie, jednak nie sądzę aby był Tobie potrzebny taki model (posiada AM/FM/USB/LSB i dodatkowe "nielegalne"kanały. Do mobila wystarczy większości AM i podstawowe 40 kanałów.