Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlany przycisk podgrzewania lusterek CIVIC 5 gen.

14 Lis 2010 18:24 4303 1
  • Poziom 12  
    Zrobiłem sobie podgrzewanie lusterek w Hondzie 5 gen. 1991r. i podłączyłem do przycisku grzania tylej szyby. Jednak nie satysfakcjonuje mnie ten sposób włączania, nie chcę żeby tylna szyba pobierała mi prąd przy grzaniu lusterek.
    Ponadto chciałbym to zrobić podobnie jak było robione w serii.

Oryginalny włącznik z przyciskiem podgrzewania jest nie do zdobycia w Polsce, czasami raz na długi czas ktoś z USA wystawi taki włącznik na eBay (el. regulacja + el. składanie + podgrzewanie), jednak jego cena bez przesyłki jest przesadna czyli np 750 zł:

Chodzi o ten pomarańczowy przycisk, ma on wysokość ok 5mm i jest podświetlany. Chciałbym go zastąpić podobnym okrągłym o średnicy ok. 5mm, jednak żaden sklep elektroniczny oraz allegro nie posiadają takiego włącznika.

Czy ktoś orientuje się gdzie można by kupić podobny przycisk? nie może on być za dużych rozmiarów. Musi być to włącznik typu włącz-wyłącz czyli o ile się nie mylę zwierno-rozwierny (elektronikiem nie jestem).

Może ktoś wie od czego można by podobny przycisk zaadoptować?
    W jakimś sklepie internetowym znalazłem jedynie kontrolkę:

ma ona zbyt dużą średnicę żeby ją obciąć i dokleić do jakiegoś włącznika (ma 7.5mm otwór montażowy a "łepek" ma szerszy, ja potrzebuję największą średnicę nie przekraczającą 5 mm). Jeśli ktoś ma podobne kontrolki o maksymalnej średnicy 5mm to jestem zainteresowany, warunek kolor pomarańczowy, ewentualnie czerwony, nie musi być lampki/diody.

W moim samochodzie jest standardowy sterownik regulacji lusterek:

Po rozebraniu go okazało się że jest tam fabryczne miejsce pod przycisk, więc szło by upchnąć jakiś nieoryginalny i wywiercić otwór:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Sklepy elektroniczne i allegro były bezradne z włącznikami/kontrolkami o tak małych rozmiarach więc postanowiłem sam coś wymyślić.

Jako włącznika użyłem diody pomarańczowej 5mm, której łepek zeszlifowałem:

Użyłem też przycisku który zaadoptowałem włącznika światła przeciwmgłowego (rzecz jasna nie od tego który mam w samochodzie):

Pozbyłem się nóżek diody, była koncepcja żeby świeciła ta dioda ale prędzej czy później kabelki idące do diody przerwały by się. Końcówkę włącznika minimalnie przyciąłem i przykleiłem zmatowioną "diodę", następnie przykleiłem włącznik do płytki:

Nie miałem pomarańczowych diod więc dałem dwie czerwone po obu stronach włącznika żeby doświetlić przycisk podczas włączania grzania lusterek ("+" dla diod wziąłem z mojego włącznika a "-" z płytki, do tego oczywiście rezystor):

Każdy zwykły przycisk ma fabryczne miejsce przewidziane pod przycisk, ja wywaliłem zbędne fabryczne gniazdo i zrobiłem otwór na mój włącznik:

Efekt po złożeniu zadowalający, przycisk pięknie się załącza, nic nie jest luźne w środku.
    Wyłączone:

Włączone:

Diody podświetlające można dać jakie kto lubi, ja nie miałem akurat pomarańczowych więc dałem na razie czerwone, nie chciałem żeby mocno świeciła "kontrolka" więc dałem odpowiedni rezystor:

I już tylna szyba nie będzie brała prądu jeśli nie chce jej włączać (np. w deszczu nie potrzebne mi grzanie szyby, lusterka natomiast włączam często)

Temat do zamknięcia.