Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CS2 125- niszczy i brudzi ubrania

14 Lis 2010 18:57 4146 3
  • Poziom 1  
    Witam,

Pralka Candy CS2 125, wbrew temu co odnalazłem na forum przez dobre kilka lat pracowała bardzo cicho nawet na najwyższych obrotach. Jednak kilka dni temu przy wirowaniu zaczęła działać tak jak już ktoś wcześniej napisał na forum "jak odrzutowiec" (szczególnie przy wirowaniu. Nie byłby to dla mnie problemem, gdyby nie to, że dodatkowo na wypranych ubraniach odznaczają się niemal jak w lustrzanym odbiciu dziurki z bębna drobne pyłki ubrań.
    Pierwsze co przyszło mi na myśl problem z filtrem- jest czysty. Następnie sprawdziłem czy bęben się nie rusza ruchem pionowym- wydaje się w porządku. Następnie sprawdziłem czy odpływ wody jest udrożniony- jest ok.
    Wykonałem z pustą pralką pełne płukanie i wydawało się, że wyczyściłem dzięki temu całe "meszki" ubrania. Jednakże przy kolejnym praniu ta sama sytuacja- wyciągam "po-kropkowane ubrania"- dodam, że dokładnie sprawdziłem i kołnierz i bęben i wydają się być gładkie.

Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam,
    Kraśniewski Michał
  • Poziom 42  
    Witam ,
    jeśli chodzi o głośną pracę pralki , to proponuje taki test :zdejmij pasek i obróć ręką koło pasowe, jeśli głośno się obraca to łożyska do wymiany .A w takim przypadku brudzenie można by tłumaczyć np.brudem ,z zepsutych łożysk-rdza?
  • Poziom 14  
    Uszczelniacz oso bębna przepuszcza wodę do łożysk i tak jak kolega wyżej napisał, zdejmij pasek i pokręć ale na 99% to wina łożysk
  • Poziom 11  
    Jakie są symbole łożysk i uszczelniaczy do ww modelu pralki

Jak w ogóle wymienić łożyska?
    - należy odwrócić pralkę do góry "nogami" po wcześniejszym rozkręceniu obudowy
    następnie wyjąć "pudełko" obudowę.
    odkręcić śrubę od koła no właśnie i co dalej rozkręcamy bęben- jak w ogóle zdejmujemy łożyska żeby nie popękał plastik?