Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LCD LG37LF66 wyłącza się.

marcin.baczewski 14 Nov 2010 19:00 4650 8
 • #1
  marcin.baczewski
  Level 13  
  Witam. Mam problem z telewizorem LG jak w temacie. Telewizor wyłącza się po około dwóch godzinach pracy nieraz 20 minutach, lecz nieraz potrafi pracować siedem godzin przy niepodłączonym do płyty złączu P202. Nie wiem co może powodować takie zachowanie. Posprawdzałem i usunąłem zimne luty w zasilaczu lecz to nic nie dało. Pomierzyłem napięcia w trakcie pracy zasilacza na złączu P201 które wchodzi na płytę na złącze P900:
  DADC-5V
  ON/0F-0.7/0.4V
  IC-3.9V
  ERR-0V NIGDZIE NIE PODŁĄCZONE
  IB-3.3V
  5T5-5V
  DIM-3.3V
  6V-6.3V po wyłączeniu skacze i spada do około 0,9V
  3.4ON-0.9V
  Napięcia w trakcie pracy zasilacza na złączu P202 również prawidłowe, wyłącza się nawet jak nie podłącze tego złącza do płyty. Po wyłączeniu znika napięcie zasilające inwertery 24V przy czym napięcia włączające inwertery I-C, oraz BRI pozostają prawidłowe. Model zasilacza to LGLP3237HEP, chasis to LD/PD73/75A. Po wyłączeniu kontrolka dalej jest zielona. W załącznikach przesyłam zdjęcia zasilacza oraz płyty. Może ktoś spotkał się się z takim zachowaniem. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc bo nie chcę wymieniać czegokolwiek gdy nie mam pewności.
  Pozdrawiam

  Telewizor LCD LG37LF66 wyłącza się. Telewizor LCD LG37LF66 wyłącza się.
 • #2
  RTV Service
  Level 11  
  Sprawdzić zasilacz, inwerter. Jedno z dwóch uszkodzone. Telewizor LCD LG37LF66 wyłącza się.
 • #3
  marcin.baczewski
  Level 13  
  Odłączyłem kabel I-C który jest odpowiedzialny za włączanie inwerterów i podłączyłem pod telewizor przez hdmi laptopa żeby było słychać czy jest dźwiek. Pomimo tego że inwertery nie pracowały zasilacz znowu przestał dawać napięcie 24V oraz 6.3V po około 1 godzinie i potem nic już nie było słychać. Następnie zrobiłem to samo z wogóle odłączonymi inwerterami i było to samo, czyli wynika z tego że zasilacz jest zepsuty. Mam jeszcze jedno pytanie: czy da się ten zasilacz włączyć bez podłączania z jakąkolwiek płytą podając napięcie 0,7V na pin ON/OFF, oraz czy mogę bezpiecznie podłączyć go bez obciążenia. Po wyłączeniu zasilacz skrzeczy, na początek spróbuję podmienić w nim elektrolity może zacznie pracować poprawnie bo nie chcę od razu kupować nowego. Szukałem schematu zasilacza ale nie mogłem go znaleźć więc będzie trochę ciężko.
 • #4
  Indyczes
  Level 33  
  Możesz go odpalic tak jak opisujesz.
  Pozdr.
 • #5
  lisek
  Service technician RTV
  Popatrz w ful-manual z Link

  * LG 37LF66 CHASSIS LD75A
 • #6
  marcin.baczewski
  Level 13  
  Wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu lecz to nic nie dało.
  Kupiłem więc nowy zasilacz i dalej dzieje się to samo. Czyli wychodzi na to, że zasilacz był sprawny. Odłączenie inwerterów też nic nie daje i telewizor się wyłącza. Wiec obstawiam, że inwertery są sprawne. Została już tylko płyta główna.
  Może to procesor, który się przegrzewa i traci połączenie z płytą przez kulki bga i dlatego się wyłącza. Dzięki za dotychczasową pomoc i liczę na dalszą w tej sprawie. Pozdrawiam

  Załączam link do wideo jak zachowuje się telewizor LCD.


 • #7
  Jakant
  Level 35  
  A próbowałeś podłączyć do inwertera zasilacz laboratoryjny podając w odpowiednie miejsca 24V i napięcie on/of. Inwerter powinien pracować.
 • #8
  marcin.baczewski
  Level 13  
  Nie próbowałem, ponieważ przy odłączonych całkowicie inwerterach telewizor również się wyłączał. Pomierzyłem dokładnie napięcie na pinie on/off zaraz po włączeniu telewizora z płyty głównej dochodzi napięcie 0,7V włączające zasilacz, jeżeli to napięcie spadnie do około 0,628V to wtedy następuje wyłączenie telewizora. Poza tym wszystko jest w porządku, nie wiem dokładnie jaką wartość powinno mieć to napięcie pewnie w granicach 0,7-5V oraz co może powodować spadek tego napięcia.
  Pozdrawiam
 • #9
  marcin.baczewski
  Level 13  
  Witam.
  Po sprawdzeniu płyty głównej okazało się że dławik L904 zwierał częściowo do masy na pinie on/off. Odlutowałem go i w wolne miejsce równolegle do dławika wlutowałem opornik smd 0 Ohm. Napięcie wychodzące z płyty na pinie on/off wzrosło z 0,7v do 2,81V i na razie telewizor pracuje prawidłowo. Myślę że nie będzie już dalszych usterek. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego dławika czy zostawić tak jak jest teraz, czy przylutować nowy dławik?
  Pozdrawiam
  Telewizor LCD LG37LF66 wyłącza się.