Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw e36 dobranie głośnika+monoblok

Daro23031 14 Lis 2010 22:14 1650 12
  • #1 14 Lis 2010 22:14
    Daro23031
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym powiedzieć ze zanim założyłem konto przejrzałem wszystkie tematy dotyczące kupna głośników wzmaków i mojego rodzaju auta.

Tak jak w opisie od pewnego czasu mam bmw e36 sedan 92r. 2.0l.
    Nie pamiętam dokładnie ale aku 70A+ sprawdzałem miernikiem i trzyma prąd 14,41.

Aktualnie posiadam radio Pioneer DEH 2900 MP
    Skrzynia basowa ciśnieniowa JBL 1x-4ohm 250RMS
    Wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 480 850W

Specyfikacja:

Kanały 4/3/2
    Moc maksymalna przy 4 omach 4x160 / 2x425 W
    Moc maksymalna przy 2 omach 4x210 W
    Moc sinusoidalna przy 4 omach 4x75 / 2x210 W
    Moc sinusoidalna przy 2 omach 4x105 W
    Pasmo przenoszenia 10 - 35,000 Hz
    Stosunek sygnał do szumu 95 dBA
    Czułość wejściowa 0,3 - 8 V
    Stabilność 2 Omy (4 omy w mostku)

Wyżej wymieniony sprzęt zamontowany był w Opel Corsa C - w tym samochodzie wystarczało w zupełności po zmianie auta niestety ZABRAKŁO mocy.

Jako ze każdy wie jak ciężkim samochodem do CA jest bmw e36 sedan po zakupie auta postanowiłem wyciąć sciane grodziową między kanapą a bagażnikiem... (80% wyciętej zostawiłem tylko stelaż żeby kanapa sie nie zarwała) efekt - znacznie lepszy dźwięk w środku auta. Uważam ze to była dobra decyzja i nie żałuje.

Jak już zdążyliście sie domyślic brakuje mi mocy i to znacznie...

Chciałbym kupic mocniejszy głośnik i samemu zrobić do niego skrzynie. mój budżet który chce przeznaczyć na głośnik to 400-550zł
    do tego prosił bym was o dobranie jakiegoś monobloku w rozsadnej cenie mysle ze max 800-900zł

Jesli chodzi o kable napewno będą nowe..

Muzyka jakiej slucham : house, electro house, progresive house, trance, hands-up, dance, i w najwiekszej czesci klubowej.

Oczekuje ze znajdziecie mi głośniczek który bedzie znacznie mocniejszy od tego co mam dotychczas nie ukrywam zalezy mi na miękim potężnym basie.

Prosze żebyście podali mi swoje propozycje najlepiej cale zestawy

0 12
  • #2 14 Lis 2010 22:41
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nowe czy używane?

0
  • #3 14 Lis 2010 22:44
    sensatio0n
    Poziom 11  

Jeśli brakuje mocy to rozważ głośnik alphard yakuzę. Co do skrzyni to istnieje wiele szkół na jej temat, więc musiałbyś przeszperać forum raz jeszcze, aby dobrać odpowiednią skrzynię. Jest sporo gotowców specjalnie dedykowanych dla tego głośnika, więc wystarczy wziąć metrówkę, wycinarkę w ręce i do roboty. ;p Jeśli miałbyś dalej iść w tym kierunku to wg twojego postu nasuwa się kolejne pytanie tj wzmacniacz. Tutaj wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę "wzmacniacz yakuza" i wyskakują posty z propozycjami, opisami i testami odpowiednich wzmacniaczy. Alternatywa to GROUND ZERO GZRW 30SPL za te pieniądze które masz ze znanego serwisu internetowego wyrwiesz ten głośnik nówkę sztukę w obudowie. Reasumując taki połączenia na pewno otrzymasz fabrykę potężnego basu, którego nie powinno Ci zabraknąć. Pytanie jeszcze jedno chcesz jakości czy powera? Propozycje podane przeze mnie to power. Jakościowego grania z tego nie będziesz miał. (no zależy jeszcze pod jakim piecem itp)

0
  • #4 14 Lis 2010 23:07
    SynDmx
    Poziom 25  

Gz to lepsza propozycja ale trudniej będzie znaleźć wzmaka, do Yakuzy wystarczy piec około 450-500 watt rms a GZ potrzebuje minimum 800 watt. Zacznij od poszukiwania używanego monoblocka, później do niego dobierzesz głośnik

0
  • #5 14 Lis 2010 23:24
    Daro23031
    Poziom 10  

Uważam że alphard stanowczo odpada nie wiem czemu od zawsze ta firma zle mi sie kojarzy. Co do GROUND ZERO GZRW 30SPL bardzo interesujacy glosniczek a jak jest z jego jakosci ?

Powiem szczeze chcialbym uzyskac w samochodzie dzwiek nie gorszy do tego co mam teraz. Nie chce bezsensownego nawalania

Taki rozsadny przedzial wg mnie 400-1000rms najlepiej 1ohm latwiej bedzie dobrac monoblok. I cos takiego żeby ladnie gralo a nie tylko głosno pierdziało

mam na mysli nowe podzespoly poniewaz chyba ciezko jest znalesc głosnik w necie i z samych zdjec ocenic jego stan faktyczny

0
  • #6 15 Lis 2010 00:01
    SynDmx
    Poziom 25  

Alphard nie słynie z rewelacyjnej jakości ale Yakuza to ich flagowy głośnik i gra naprawdę mocno i dobrze za tą kasę, ale twój wybór. Gz zagra na pewno o wiele mocniej i lepiej od bazarowego JBLa :) Jeśli chodzi o mono to poszukaj czegoś z Hifonicsa, Stega albo Ground Zero, koniecznie używki

Dodano po 3 [minuty]:

HIFONICS BRUTUS PROFESJONALNY 1kW (numer 1318947140)

0
  • #7 15 Lis 2010 16:31
    Daro23031
    Poziom 10  

Dzis w moje posiadanie wpadl nowy HIFONICS TXI 1500D teraz prosil bym was o dobranie mi do niego odpowiedniego glosnika 12"15" najlepiej o 2x-2ohm

0
  • #8 15 Lis 2010 16:43
    skarak_db
    Poziom 21  

SynDmx napisał:
    Alphard nie słynie z rewelacyjnej jakości ale Yakuza to ich flagowy głośnik i gra naprawdę mocno i dobrze za tą kasę, ale twój wybór. Gz zagra na pewno o wiele mocniej i lepiej od bazarowego JBLa :) Jeśli chodzi o mono to poszukaj czegoś z Hifonicsa, Stega albo Ground Zero, koniecznie używki

Dodano po 3 [minuty]:

HIFONICS BRUTUS PROFESJONALNY 1kW (numer 1318947140)
    Nie nie słynie z jakości tylko jest tragiczny,to najtańszy bazarowy kał cały wolumen jest tym zasypany i Yakuza to JEDYNE co im wyszło i to na pełnej nieświadomce poprostu mieli farta.Marka jako marka jest na poziomie VK wg mnie,a ich głośniki ' stoją' po 12 zł i nikt tego nie chce

0
  • #9 15 Lis 2010 18:57
    SynDmx
    Poziom 25  

skarak_db napisał:
    Nie nie słynie z jakości tylko jest tragiczny,to najtańszy bazarowy kał cały wolumen jest tym zasypany i Yakuza to JEDYNE co im wyszło i to na pełnej nieświadomce poprostu mieli farta.Marka jako marka jest na poziomie VK wg mnie,a ich głośniki ' stoją' po 12 zł i nikt tego nie chce

Po części masz rację, jednak skreślasz firmę tylko dlatego że produkuje "bazarowy kał" ale robiąc to powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie ich produkty, wyjątkiem właśnie jest Yakuza oraz niektróre sprzęty estradowe np mikrofony (sam jednego posiadam i jestem bardzo zadowolony) oraz na serię Kolumn Hannibal czy wzmacniacze serii V8.

Dodano po 4 [minuty]:

Żeby nie było OT to do tego Hifonicsa brałbym Re Audio SE 12 D2, jeśli nie starczy kasy to bierz Ground Zero GZRW 30 SPL

0
  • #10 15 Lis 2010 19:35
    ube
    Poziom 11  

Też mam Hifonicsa TXI 1500D, niezła fabryka mocy, do tego mam RE SE15D2 w skrzyni z br i robi na prawdę potężne ciśnienie, przy czym zachowuje jakość. Ten sub jest mocowo idealny do wzmaka który masz, chociaż myślę, że i wersja 12 calowa Cię nie zawiedzie, zagra trochę słabiej ale nadgoni precyzją no i wymagana skrzynia 2 razy mniejsza...

0
  • #11 16 Lis 2010 14:55
    SynDmx
    Poziom 25  

SE ma 600 rms, a może przyjąć 1,2 kW, bas jest bardziej mięsisty od GZ

0
  • #12 16 Lis 2010 20:05
    ube
    Poziom 11  

Popieram SynDmx. A odnośnie przyjmowania mocy, to dochodzi jeszcze wentylacja i wielkość cewki. W RE jest 3 calowa a w GZ 2,5, dlatego też jestem skłonny wysnuć opinię, że RE wytrzyma więcej. Podobnie jest z legendarnym już głośnikiem jakim jest Magma Earthquake'a, też ma tylko 500 w rms a jak nie dasz 1000w to nie zagra jak trzeba. W instrukcji ma 600w rmsu a te 300 co jest na stronie producenta to nie wiem skąd się wzięło. Ale z czystym sumieniem polecam, dobra jakość i nie taki łatwy do uszkodzenia.

0
  • #13 19 Lis 2010 12:54
    Daro23031
    Poziom 10  

Dziękuje wszystkim za pomoc wzmacniacz mam juz w domu i naprawde ma niezłego kopa za jakis czas znów napisze z proźbą o pomoc.... ale na ten czas muszę odłożyć kaski.

Temat zamkniety

0