Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pspice 9.1 (wer. student) opis parametrów źródła VSRC

14 Lis 2010 23:11 2318 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam pytanie do osób pracujących w pspice otóż poszukuję opisu parametu TRAN źródła VSRC.
    Mój problem polega na tym, że przeglądałem kilka publikacji na temat pspice i w każdej inaczej opisane są parametry w/w źródła. O ile parametry DC i AC są dobrze udokumentowane to opcja TRAN już nie np. w manualu od pspice napisane jest, że opcja TRAN odpowiedzialna jest za rodzaj generowanego przebiegu (np. sin,exp itp.) w innej publikacji natomiast napisane jest, że opcja TRAN to jest wartość napięcia dla analizy transient.
    Jednak wpisanie np. "sin" powoduje błąd analizy transient natomiast wpisanie dowolnej wartości liczbowej powoduje że analiza przebiega bez problemu ale w probe nie pokazuje żądnego napięcia. Badany układ to źródło+ szeregowo cewka z rezystorem.
    Na koniec pracuję w graficznym trybie.
    Tak więc moje pytanie opcja TRAN dla źródła VSRC do czego służy i jaki jest jej sposób wywołania?

Pozdrawiam.
  • Specjalista elektronik
    Też nie wiem, ale ja VSRC używam do analizy DC i AC.
    Jak chce analizę transient, AC to używam VSIN a dla "prostokąt" to VPULSE
  • Poziom 19  
    wpisz w miejsce TRAN np:
    pulse(-5V 2V 0 0.1ms 0 0 0.1ms)
    i uruchom analizę czasową z czasem analizy np 500us
    Oczywiście przydał by się jakiś rezystor równolegle do VSRC

Dodano po 7 [minuty]:

Inny przykład:
    TRAN:
    SIN (1 3 3k 0 0 0)
    Myślę że resztę się domyślasz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dziękuję kolego makrekzs3, podane przez Ciebie wskazówki rozwiązały moje wątpliwości. Niestety nigdzie nie widzę "pomógł".

Temat zamykam.