Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5

15 Lis 2010 00:07 9377 17
  • Poziom 13  
    Witam

Posiadam nowa brame segmentowa o wym. 400x390cm, panele sa stalowe.

Kupilem do niej uzywany naped Crawford CDM5-01 wraz z wlacznikiem:

Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5

Mam pytania:

1. Czy ktos dysponuje schematem podlaczenia elektrycznego tego napedu ? Chodzi mi oczywiscie o podlaczenie wlacznika z napedem . Albo moze opisac jak to polaczyc ?
    Na zdjeciach widac kolory przewodow wychodzacych od napedu i od wlacznika ale sprzedajacy powiedzial mi ze ten wlacznik nie koniecznie jest akurat od tego napedu.

2. Czy ktos moze mi doradzic jak dorobic sterowanie pilotem do tego napedu ?
    Co dokupic i jak podlaczyc ?

3. Gdzie kupic taki nowy wlacznik gora-dol wraz z obudowa identyczny do tego jak mam lub podobny (jest f-my Telemecanique, ale nie ma zadnego modelu napisanego ani nic takiego) .

Z gory dziekuje za wszelka pomoc !

pozdrawiam
    Piotr
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam
    Z tego co widzą to napęd CDM5 - przeznaczony do bram o dużych gabarytach.
    Brakuje mi na tych zdjęciach centrali sterującej (skrzynki) z płytą sterującą.
    Włączniki 3 przyciskowy, który masz owszem zadziała ale jest on wpinany do centrali. Potrzebujesz centrale np 430p z zabezpieczeniem ciśnieniowym.
    Poza tym sprawdź jaki masz wał w bramie czy podpasuje Ci do napędu.

Jak byś miał pytania to zadzwoń. 601 815 717

Sebastian
    CRAWFORD Serwis
  • Poziom 13  
    bastekwro napisał:
    Witam
    Z tego co widzą to napęd CDM5 - przeznaczony do bram o dużych gabarytach.
    Brakuje mi na tych zdjęciach centrali sterującej (skrzynki) z płytą sterującą.
    Włączniki 3 przyciskowy, który masz owszem zadziała ale jest on wpinany do centrali. Potrzebujesz centrale np 430p z zabezpieczeniem ciśnieniowym.
    Poza tym sprawdź jaki masz wał w bramie czy podpasuje Ci do napędu.

Jak byś miał pytania to zadzwoń. 601 815 717

Sebastian
    CRAWFORD Serwis

Dzieki. sprzedawca dal mi tylko to co na zdjeciu twierdzac ze to wszystko co ma do tego napedu i ze jest to dzialajacy komplet (handlarz zwozi to z Holandii i mial takich samych napedow kilka).

Wez prosze pod uwage ze jest to naped z 88r. Czy jest szansa ze wtedy nie bylo tych centrali sterujacych a wszystko jest zintegrowane w tym napedzie ?

Na wałek w bramie kolo zebate pasuje, to juz sprawdzalem.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Dobra Piotr
    To tak... skoro koło zębate pasuje na Twój wał bramy, to montuj.
    Potem po łańcuchu przekazujesz napęd z przekładni na koło i dalej na wał.
    Ten model CDM5 na wbudowane przekaźniki i z tego cy wygląda to powinien zadziałać. Zasilania jak wskazuje wtyczka ... 3 fazowe.
    Przewody do przycisków musisz posztukować lub wymienić na nowe wpinając w listę analogicznie jak stare. Mały problem Cię czeka z ustawieniem krańcówek.
    W górnej części napędu masz śrubę z brązową nakrętką , nad nią blaszka na sprężynce. To regulator położenia krańcowego. Po zamontowaniu silnika i puszczeniu powoli bramy musisz wybadać jak krańcówka się układa, musi rozłączać silnik w max położeniach, wyregulujesz je tą nakrętką tylko pamiętaj aby po regulacji blaszka blokowała nakrętkę.
    Powinno się udać. Co do radia to najpierw uruchom bramę a potem pomyślimy o radiu.
  • Poziom 13  
    No i ta sa rzeczowe odpowiedzi :) masz 3 posty a juz 2szt pomogl zarobiles :D.

podlaczenie mechaniczne i to do sieci elektrycznej to raczej ogarne bo to wydaje sie byc w miare oczywiste.

O tych krancowkach tez cos mi mowil sprzedawca ze to trzeba poustawiac tam wlasnie wewnatrz tego napedu.

Najbardziej sie boje wlasnie laczenia przycisku z napedem bo kolory ani ilosc przewodow nie zgadzaja sie :(. Zadnego schematu/instrukcji takze do tego nie mam. :( i to jest najwiekszy problem. O czym zreszta pisalem w pierwszym poscie.
  • Poziom 10  
    Schematu poszukam , ale miej na uwadze, że to "dziadek" i może się mi nie udać.
    Do przycisków nie potrzebny Ci schemat.
    Powinieneś mieś 6 przewodów z przycisku ... w listwę zaciskową
    wchodzą po kolei 2 na otwórz, potem 2 na zamknij i 2 na stop.
    6 po kolii. Zrób fotkę listwy zaciskowej popatrzymy co tam się dzieje, czy są na niej jakieś numery. Dawaj fotkę pomyślimy jak ugryźć temat.
    Jeszcze trzeba wyczaić jak podpiąć radio :)
  • Poziom 13  
    Jutro zrobie zdjecie tej listy czarnej do polaczenia przewodow wewnatrz napedu ! :)

W miedzyczasie mozesz mi powiedziec ile u Was kosztuje taki przycisk nowy cos jak jest na zdjeciu ?
    a jesli nie u was to gdzie go moge kupic wysylkowo?
    bo ten jest jak widac juz "nieco nieswiezy" a to nowy budynek wiec nie chce czyms takim szpecic sciany.
  • Poziom 10  
    W dobrej hurtowni elektrycznej kupisz bez kłopotu.
    Nie jestem pewien czy czasem w castoramie nie ma takich.
    Zapytaj o włączniki przemysłowe.
  • Poziom 13  
    bastekwro napisał:

Powinieneś mieś 6 przewodów z przycisku ... w listwę zaciskową
    wchodzą po kolei 2 na otwórz, potem 2 na zamknij i 2 na stop.
    6 po kolii. Zrób fotkę listwy zaciskowej popatrzymy co tam się dzieje, czy są na niej jakieś numery. Dawaj fotkę pomyślimy jak ugryźć temat.
    Jeszcze trzeba wyczaić jak podpiąć radio :)

Oto fotki o ktore prosiles:

z listwy wychodzi 8 przewodow, 6 jednym kablem, a pozostale 2 drugim kablem. Wszystkie sa czarne, maja tylko nadrukowane cyfry, ktore sie pokrywaja z oznaczeniami na listwie.

Za to we wlaczniku mam 6 przewodow (zgadza sie z tym co mowiles), ale przewody mam kolorowe i styki nie sa opisane takimi samymi cyframi co na listwie.

Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5 Napęd do bramy segmentowej przemyslowej Crawford CDM5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich mam problem z brama CRAWFORDA z napedem CDM5 a mianowicie przy opuszczaniu w dol krancowy wylacznik nie chce zadzialac sam zatrzymuje ja recznie centymetr nad ziemia bo w momencie stykniecia sie z nia brama zasuwa szybko do gory poradzcie cos bo byl elektryk rozkrecal naped sprawdzal krancowki i podobno dzialaja cos mi sie tu kupy nie trzyma fajnie jakby odezwal sie bastekwro ale kazda podpowiedz mnie interesuje
  • Poziom 18  
    Wrzuć zdjęcie tego napędu, powinno udać się coś zaradzić .
  • Użytkownik obserwowany
    Jestem Z Łodzi.Jak chcesz mogę pomóc.
  • Poziom 2  
    ja nie jestem w lodzi siedze w niemczech dodam do mojego tematu jeszcze takiego newsa krancowke elektryk sprawdzal podobno miernikiem i jest sprawna a w calosci napedu nie zatrzymuje tej bramy
  • Poziom 36  
    To, że krańcówka jest sprawna, nie znaczy, że działa prawidłowo.
  • Poziom 18  
    Ten typ ma tak, że krańcówka powinna się rozłączyć podczas zamykania około 10 cm nad posadzką i w momencie kiedy uszczelka dotknie do posadzki następuje wyłączenie bramy.
  • Poziom 2  
    witam teżbym chciał sie podłaczyć do tematu nie chce mi działac napęd cdm5 to znaczy jak przyduszę stycznik to zadziała ale na sterowniku góra dół nie
  • Poziom 18  
    Często urywają się nóżki od cewki przekaźnika. Należy wylutować przekaźnik i wymienić nóżkę lub naprawić.
  • Poziom 2  
    też mam problem z krańcówką na dole jak się ręcznie wyłączy na dole todalej na dół niechce iść trzeba najpierw trochę do góry ipotem dół