Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Villant VU 200-5 plus - czujnik temperatury zewnętrznej

15 Lis 2010 01:27 4902 13
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam pytanko czy w/w piec może mieć podłączony czujnik temperatury zewnętrznej?
    bezpośrednio do pieca?
    Wyczytałem w instrukcji: http://insbud-mikula.pl/pliki/produkt/259/ii_atmoTEC_plus.pdf
    że niby jest taka możliwość strona 18 (5.6.3 Schemat okablowania) w złączu X41,
    tylko jaki to miałby być czujnik?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czujnik temp. zewnętrznej jest częścią sterownika pogodowego, sam czujnik podłączony do kotła nic Ci nie da. Jeżeli podłączysz sterownik pogodowy, to on wymaga podłączenia czujnika zewnętrznego, który podłącza się w kotle.
  • Poziom 16  
    Czyli ten czujnik jest od regulatora?
    Bo jakoś ze schematu wynika, że jest wpięty wprost do pieca

Stąd moje zdziwienie, ponieważ nic nie pisze w instrukcji na temat tego czujnika,
    albo źle szukałem.
    111lisu napisał:
    Czyli ten czujnik jest od regulatora?
    Bo jakoś ze schematu wynika, że jest wpięty wprost do pieca

Stąd moje zdziwienie, ponieważ nic nie pisze w instrukcji na temat tego czujnika,
    albo źle szukałem.

Tak, czujnik jest elementem składowym regulatora pogodowego. Można go wpiąć do płyty głównej tylko poprzez wtyk krawędziowy koloru bordowego, który również jest składową regulatora pogodowego.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Jak powyżej, i w kotle nie masz wtyczki x41, bo jak będziesz kiedyś montował regulator pogodowy, to w komplecie otrzymasz: regulator pogodowy, wtyczkę (bordową) X41, czujnik temp, zewnętrznej i instrukcję.
  • Poziom 16  
    Podobno można dołożyć czujnik zewnętrzny do VRT390 a krzywą regulować dopasowaniem regulatora?
    W chwili obecnej nie mam kasy na lepszy regulator niestety.
    Do VRT 390 można dołożyć czujnik zewnętrzny, ale to tylko termometr - nic więcej, niczym on nie reguluje i na nic nie ma wpływu.
  • Poziom 16  
    Rozumiem, no cóż szkoda, w przyszłym sezonie kupię sobie inny, tylko pytanie czy warto tzn czy jest szansa na spadek zużycia gazu prze zastosowanie w moim przypadku pogodówki.

Pozdrawiam i dziękuje
    Jeżeli posiadasz już sterownik to radze sprawdź jego możliwości. Regulatory vaillant mają dwie możliwości sterowania do wyboru. Praca ciągła lub dwustawna, radzę przełącz na tryb pracy ciągłej. To sterownik będzie decydował o temp. wody w grzejnikach, i dalej przerwą w pracy palnika.
  • Poziom 16  
    Właśnie ustawiłem go na pracę ciągła tylko nie wiem jak ustawić dopasowanie regulatora?
    Mam ustawione 0 ( fabrycznie ). Pytanie jak najekonomiczniej ustawić temperaturę na piecu w tej chwili mam ok 50sC.
    Czy jest sens ruszać wybieg pompki oraz czas postoju palnika bo też mam fabrycznie to ustawione.
    Ustaw pokrętło na 60 stop., resztę zostaw. Możesz pokombinować z wybiegami, ale to zależy od akumulacji budynku i wielkości instalacji , sprawności układu.
  • Poziom 16  
    Jeszcze jedno (przepraszam za zawracanie ...) jak ustawić termostaty Danfos w kaloryferach?
    Ustawiłem to coś zgodnie z tabelką, ale wydaje mis się, że one chyba się zacinają
    np: w łazience ustawiony był na ponad 3 kaloryfery zimne w pomieszczeniu też.
    Zdenerwowałem się dałem na 5 i teraz grzeje. A miały niby dynamicznie dopasowywać ilość ciepła do pomieszczenia.
    Często głowica jest innego producenta niż zawór, stąd te różnice. Co Ci przeszkadza, że masz odpowiednią temp. na nastawie 4 lub 5.
  • Poziom 16  
    Masz rację w sumie to nic.
    Z tymi głowicami to miałem jaja bo już nie mogłem kupic z mniejsza średnica, trochę moje kaloryfer-ki postały sobie i juz takich nie produkowali.
    Sprzedawca poradził mi wymianę zaworów i dokupienie głowic i tak zrobiłem.

dzięki pozdrawiam Mariusz