Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 37PFL8605H współpraca z dekoderem HD UPC

15 Lis 2010 07:41 3680 7
  • Poziom 8  
    Witam !

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na początek chciałbym powitać Wszystkich użytkowników forum !

..a teraz mój problem
    jak w temacie pare dni temu nabyłem telewizor Philips 37PFL8605H i po jego instalacji z dekoderem HD złączem HDMI ( UPC ) zauważyłem problem, t.j. losowo częściej lub rzadziej bez względu na rodzaj kanału ( programu ) i jego rozdzielczości obraz jak gdyby dzieli się na cztery ala krzyż w tym czasie szybko mruga trwa to ok 1 do 2 sekundy po czym obraz znika do czerni na ok 2s i wraca do prawidłowego. Za jakiś czas to samo bez względu na to czy przełączyłem na inny kanał czy pozostałem w tym samym.
    Zrobiłem experyment i podłączyłem odbiornik TV analogowy ( drugiego LCD niestety nie mam ) do dekodera złączem EURO wraz z w/w odbiornikiem cyfrowym PHILIPS-em ( HDMI ) i zaobserwowałem , że w czasie mrugania na LCD na odbiorniku analogowym nic niepokojącego nie dzieje się.
    Jak uważacie czy usterka tkwi w samym telewizorze LCD czy coś nie tak z dekoderem , z kablem HDMI ( próbowałem szystkie dostępne gniazda HDMI w TV nawet odwróciłem kabel HDMI wtyczkami - to samo , problem pozostaje :-(
    Nie udało mi się zaobserwować tego zjawiska na statecznym obrazie typu przegląd zdjęć - póki co

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
    Proszę o pomoc,radę itd...

Pozdrawiam.
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 12  
    Witajcie mam ten sam telewizor i ten sam problem, objawia sie on na wejsciu antenowym, hdmi2 i hdmi3. Na hdmi1 i VGA jest ok, pozostałych nie sprawdzałem.

Udał ci się rozwiązać problem Robik?[/tex]
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 8  
    Właśnie wczoraj zabrał serwis odbiornik do naprawy. Usterka była na każdym możliwym wejściu tylko trzeba cierpliwości by się pojawiła , ale czasami to i po 5 minutach była.
    Teraz czekam i zobaczymy co będzie .
    Nieco poprawiło się po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania ( aktualizacja ze strony Philipisa. Usterka była ale mniej dokuczliwie się objawiała.
    Jak TV wróci z serwisu to odezwę się.
    Pozdrawiam.
    ...a dekoder i kable oczywiście wykluczyłem , bo ich wymiana nie pomogła.
  • Poziom 12  
    już ponad miesiąc, jeszcze ci nie oddali telewizora?
  • Poziom 8  
    Oddali własnie przed świętami i wydawało się że jest OK , ale kicha dalej to samo.
    Kontaktowali się ze mną telefonicznie aby opisać raz jeszcze usterkę bo nie mogą jej u siebie zobaczyć.
    W końcu odesłali TV z opisem usterki , że zaktualizowali oprogramowanie.
    Pomyślałem , że wgrali raz jeszcze soft od początku , bo przecież ja napisałem i powiedziałem że aktualizacji dokonałem.
    Nie popuszczę i po Nowym Roku dalej będę interweniował !
    ...u Ciebie dalej to samo ?
    Jak coś się wyjaśnie to dam znać.
  • Poziom 12  
    Mój telewizor też poszedł na serwis :) zobaczymy w jakim stanie zwrócą
  • Poziom 12  
    telewizor wrócił kilka miesięcy temu:) ale zapomniałem o tym wątku
    wymienili jakąś pierdołę (nie pamiętam nazwy układu, a raport mi sie zagubił, jak znajdę to uaktualnię informacje) i wszystko działało, od czasu do czasu tylko obraz zanikał na ułamek sekundy, ale bardzo rzadko.
    Natomiast dzisiaj telewizor zdechł! zgasł ekran a chwile potem wywaliło bezpiecznik w domu, od tej pory telewizor nie chce sie włączyć. Najprawdopodobniej usterka zasilacza, a że jest sobota to do poniedziałku trzeba czekac aż ktoś zacznie telefony odbierać.