Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWM6081 błąd F11

15 Nov 2010 08:36 12402 5
  • Level 18  
    Witam Serdecznie.
    Pralka i usterka jak w tytule. Zatkał się odpływ z pojemnika na proszek i woda podeszła chyba pod panel sterowania. Przy włączeniu blokuje drzwi, chwilę myśli , włącza silniczek wypompowujący wodę a następnie miga F11 i mrugają diody prędkości, chwilę jeszcze wypompowuje wodę i silniczek się wyłącza. Mruga tylko F11 , diody prędkości i dioda prania zasadniczego. Rozebrałem panel, na złączce kabla do programatora widać było zawilgocenie. Błąd wskazuje na brak komunikacji między elektroniką. Wysuszyłem wszystko i dalej to samo. Przejrzałem wszystkie połączenia i dalej to samo. Podejrzewam panel ale nie mam go gdzie sprawdzić. Żona marudzi, poradżcie coś. Jestem elektronikiem, sprawdziłem na panelu wszystkie tranzystory i opory, wyglądają na sprawne. Jest tu też układ scalony montowany powierzchniowo, to element najbardziej podatny na uszkodzenia. Jestem ze Śląska, Rudy Śląskiej a pracuję w Radzionkowie i Tarnowskich Górach. Jest ktoś w olilicy mogący sprawdzić mi ten panel, względnie sprzedać sprawny?
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Level 9  
    sprawdż czujnik poziomu wody i grzałkę
  • Level 18  
    Witam!
    Przyznaję ze tego jeszcze nie sprawdzałem, bo wydawało mi się bez sensu, wieczorem sprawdzę ale proszę dalej fachowców o porady.
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Level 1  
  • Level 18  
    Witam Serdecznie!
    Powtórne wysuszenie nic nie poprawiło. Podejrzewam jednak awarię tej płytki sterowania, której zdjęcie załączam poniżej. Do panela dochodzi też 230 v z wyłącznika sieciowego. Te napięcie mogło poprzez wilgoć zewrzeć się z szyną danych i zepsuć coś w magistrali danych. Może mnie ktoś poratować tą płytką?

Pralka Whirlpool AWM6081 błąd F11

Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Level 18  
    Witam Serdecznie!
    Dziękuję za porady szczególnie skryn'owi, miałeś rację, niestety u mnie na pewno padł panel sterowania i znalazłem się w 5% grupie pechowców którym nie pomogło suszenie. Ale skad wziąść taki panel, przejrzałem Allegro , panela nikt nie sprzedawał ale są handlarze sprzedajacy części do Whirlpoola. Jeden odpisał że nie ma i podał telefon kolegi a drugi zaproponował za panel 300 zł! Nawet nie pytałem czy nowy czy z odzysku, cena mnie zaszokowała. Poszukałem dalej w Allegro i znalazłem inentyczną pralkę, sprawną, za którą zapłaciłem całe 120 zł. Panel od razu przełożyłem, pralka znów śmiga jak nowa. Mam teraz całą kupę części zamiennych i jak coś znowu padnie nie będę musiał korzystać z usług cwanych handlarzy z Allegro. Zamykam temat i pozdrawiam,
    Gienek.