Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler sieci Asus P4S5A/DX+

1967Mariusz 15 Lis 2010 09:46 1758 4
  • #1 15 Lis 2010 09:46
    1967Mariusz
    Poziom 7  

Witam wszystkich korzystających z forum.
    Zwracam się z prośbą dotyczącą płyty głównej Asus P4S5A/DX+, mianowicie po instalacji systemu XP SP3 oraz instalacji sterowników z płyty CD dołączonej jako oprogramowanie do płyty głównej - nie instaluje się kontroler sieci, co jest widoczne w menadrzeże urządzeń. Próbowałem już różnych sposobów ściągałem sterowniki ze strony producenta niestety bez żadnego efektu. Do slotu tej płyty włożona jest karta sieci bezprzewodowej edimax po instalacji sterowników widoczna jest w pasku zadań oraz w zakładkach programów. Natomiast w panelu sterowania - połaczenia sieciowe okno jest puste, a co za tym idzie nie ma możliwości wpisania danych konfiguracyjnych połączenia sieciowego. Może ktoś z użytkowników tego forum spotkał się z podobnym problemem. Za wszystkie udzielone odpowiedzi dziękuję.
    Pozdrawiam:
    1967Mariusz

0 4
  • #2 15 Lis 2010 11:19
    helmud7543
    Poziom 42  

Dokładnie to jaka to karta? Ważny tutaj może być chip - podaj więc dokładnie jaka to karta. Samo Edimax nie wystarczy.

0
  • #3 15 Lis 2010 12:53
    1967Mariusz
    Poziom 7  

Jest to karta EW-7128g bezprzewodowa Karta 802.11b/g Turbo Mode 32-bit PCI. Dodam jeszcze, że po wyjęciu karty ze slotu w menadzeże urządzeń nie ma komunikatu kontroler sieci z zółtym wykrzyknikiem. Jak wspomniałem wcześniej po instalacji windowsa nie ma w pasku startowym opcji połaczenia sieciowe, a po wejsciu w panel sterowania - połączenia sieciowe jest puste okno a według mnie powinno być połaczenie sieciowe w którego właściwościach można dokonać konfiguracji. Obok zegara systemowego nie ma ikon typu - kabel sieciowy odłączony lub połaczenie lokalne. Nie jestem może profesjonalnym informatykiem ale z takim problemem spotykam się pierwszy raz, jak do tej pory instalowałem systemy na płytach głównych różnych producentów i z kontrolerem sieci nigdy nie było problemów. Zawsze przy instalacji systemu ustawiane są połączenia sieciowe lub instalacja sterowników następuje z dołączonej płyty CD. W przypadku tej płyty jest to niemożliwe dlatego moja prośba o pomoc.

0
  • #4 15 Lis 2010 15:40
    helmud7543
    Poziom 42  

To co masz w menadżerze urządzeń z wykrzyknikiem kliknij prawym i odinstaluj. Potem sterowniki stąd Link do rt2500. Jeżeli dalej będzie wykrzyknik do znowu odinstaluj stare (i jeśli wykrzyknik to urządzenie) i spróbuj RT2561.

0
  • #5 15 Lis 2010 18:02
    1967Mariusz
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź. Zrobię zgodnie z radą. Jak uruchomię zaraz podzielę się informacją.

Dodano po 49 [minuty]:

Wielkie dzięki helmud 7543 dzięki tobie zrobione. Sterowniki RT 2500 nie poszły dalej żółty wykrzyknik w kontrolerze sieci po ponownym odinstalowaniu i instalacji RT 2561 wszystko jest ok. Menadżer nie wyświetla komunikatu w panelu sterowania, połączenia sieciowe pojawiła się ikona połączenie sieci bezprzewodowej, która umożliwia w właściwościach konfigurację połączenia. Jeszcze raz wielkie dzięki pełny profesjonalizm z twojej strony.
    Pozdrawiam:
    1967Mariusz

0